ثریا دارابی – بانوی نابغه ایرانی

0

ثریا دارابی – بانوی نابغه ایرانی. او در دهم سپتامبر ۱۹۸۳ و مصادف با ۱۹ شهریور ۱۳۶۲ در نیویورک ایالات متحده چشم به جهان گشود. پدرش ایرانی و مادرش اصلیتی فرانسوی دارد. او مدرک هنرش را در زمینه تاریخ هنر از داشنگاه جورجتون گرفته. تا اینجا خیلی کلیشه ای بنظر میاد نه؟ صبر کنید چرا که شخصیت این خانم موفق در کمی قبل این زمان شکل خودش رو گرفته بوده، میشه گفت در زمانی که در دبیرستان بلیک بود، تو زمین تنیس با مکسین آشنا میشه که الان با هم شرکت zady  را تاسیس کردند. با چی بپوشم همراه باشید تا ادامه بیوگرافی و موفقیت های این بانو رو بهتون بگیم.

شما در سن ۲۳ سالگی چیکار میکردید؟ ایشون در این سن مدیریت بازاریابی نیویورک تایمز رو بعهده داشتند که یعنی بین وبسایت ها و شرکت های معروف و وبسایت نیویورک تایمز پل ارتباطی ایجاد می کردند. اینکار رو تا ۱ سال و ۳ ماه ادامه دادند تا بعنوان مدیر بازاریابی رسانه های اجتماعی و ارتباطات دیجیتال این روزنامه انتخاب شدند و در این زمان به مدیران ارشد و روزنامه نگارها هم یاد می دادند چطور از شبکه اجتماعی مثل یوتیوب و فیسبوک برای رشد برندشان استفاده کنند. البته موفقیت شما هم در این سن بر جهانیان پوشیده نیستا فقط یکم پوشش موفقیت شما زیاد تره، تو دید نیست.

ثریا دارابی - بانوی نابغه ایرانی

در سن ۲۵ سالگی ایشون به همراه گروهی، شامل دوست نزدیکشون مکسین، اپلیکیشن Foodspotting رو درست کردند و پول خوبی به جیب زندند.(نوش جونشون. من که در این سن تازه فهمیده بودم بازی انگری بردز اومده) کار این اپلیکیشن بگونه ای هست که شما می تونید به هر غذایی تو هر رستوران رای بدید و به اشتراک بگذارید. همین ایده خلاقانه ایشون را برنده جایزه خلاق ترین افراد در تجارت از سوی کمپانی Fastcompany کرد.

در پاسخ اون دوستانی که میگن اینها چه ربطی به فشن داره. صد بار گفتم صبر کنید، نگفتم؟! دقیقا در سال ۲۰۱۲ ایشون به همراه همون دوستشون یعنی مکسین بیدات، برند مد و فشن zady  رو پایه گاری کردند. این برند در زمینه شفافیت خط تولید و ارائه دهندگان محصولاتش خیلی موفق بوده و هدف خانم دارابی هم این بوده که نشون بدن فقط برند های معروف امروزی کیفیت خوب ندارند و حتی همونطور که تو معرفی شرکت اومده، یکی از تولید کنندگانشون یک زوج جوان هستند که بهترین کیفیت تولید را ارایه میدن.

این شرکت سعی کرده تا با معرفی افراد جوان و تازه کار در زمینه تولید پوشاک و حمایت از اونها پای خیلی از برند های استعمارگر رو قطع کنه که محصولات خیلی از همین تولید کننده ها رو با قیمت بسیار پایین می خریدند و به نام خودشون توزیع می کردند. ایشون خیلی بخاطر ارایه های زیباشون معروف هستند و همین الانش هم ویدئوهایی رو بعنوان معرفی همین افراد در شبکه های اجتماعی و سایت zady منتشر میکنن تا برای این تولید کننده ها هم تبلیغی بشه. بازم شما لب غنچه کن، عکس بگیر بذار اینستا.

ثریا دارابی - بانوی نابغه ایرانی

ایشون در یکی از ویدیوهاشون گفتند: “اجناس با کیفیت هر کجا باشند باید این حق رو داشته باشند که مصرف کننده خودشون رو پیدا کنند و این رسالت این برند هستش “. شاید همین حرفشون بهترین توصیف برای این شرکت باشه.

خانم دارابی در سال ۲۰۱۴ بعنوان رهبر جوان جهانی به عضویت انجمن جهانی اقتصاد در اومدند و از اون زمان تا حالا ۳ بار بعنوان سخنگو در اجلاس داووس درباره مسائلی با محوریت اقتصاد سخنرانی کردند.

مطالب مرتبط:

۱- “شکر” برند جدید پوشاک اسلامی در ترکیه

۲- ۵ زن قدرتمند جهان از کدام برندها می پوشند؟

۳- تاریخچه برند لوکس Ralph Lauren

بهراد
نویسنده: بهراد
بهراد هستم یه هوادار مد و فشن. بیشتر در مورد استایل آقایون می نویسم و مهندس مکانیکم.


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :