بررسی هفته مد لندن بهار و تابستان ۲۰۱۷

در ادامه هفته های مد بهار و تابستان ۲۰۱۷ که سپتامبر هر سال برگزار می شود پس از نیویورک هفته مد لندن برگزار شد و برند ها و طراحان مختلف به معرفی مجموعه های خود پرداختند. از میان این برند ها ما نمایش های برندهای شاخص را برگزیده و در این مطلب با عنوان بررسی هفته مد لندن بهار و تابستان ۲۰۱۷ به تحلیل آن ها می پردازیم.

۱- بربری

کریستوفر بیلی طراح بربری نمایش مد خود را با الهام از لباس های سنتی قرن ۱۸ انگلستان به نمایش گذاشت. موزیک زیبای این نمایش که به صورت زنده اجرا می شد نیز هماهنگ با تم اصلی انتخاب شده بود. استفاده از یقه های ارتشی، سر آستین ها و یقه های سفید چین دار، کت های کوتاه پردکمه، آستین های پف دار و گشاد، یقه پاپیونی، پد سرشانه و تور دوزی این لباس ها همگی یادآور لباس های دوران انقلاب صنعتی است. ترکیب رنگ سیاه و سفید، کرم، زرشکی، صورتی کمرنگ، سبز خاکی، بنفش، پارچه گلدار، لباس های روی هم به اضافه کمربند، یقه های نامتقارن، کفش های پاشنه بلند مدل ها به اضافه کیف های دوشی و دستی و لباس های پیژامه ای، بافتنی و کت های بلند نیز در این مجموعه مشاهده شد.

بررسی هفته مد لندن بهار و تابستان 2017

۲- گرت پیو

گرت پیو از طراحان جوان بریتانیایی که به خاطر طرح های عجیبش شهرت دارد امسال نیز در هفته مد لندن  لباس های غیرمعمول و جالب توجهی را معرفی نمود. مجموعه گرت پیو الهام گرفته از یک اوپرای معروف ساخته شده در دوران رنسانس است. فرم های این مجموعه یادآور خورشید است چه به صورت فرم های دایره ای به شکل خورشید در بالای سر و دور یقه مدل ها و چه به شکل طرح های راه راه شعاعی طلایی و نقره ای. ترکیب مشکی و طلایی، فلزکاری و آینه کاری لباس ها،  فرم های گشاد و آستین های بلند، برش های غیرعادی و نامتقارن لباس ها، تور، فرم های حجیم،  بوت های لژدار، رنگ های محدود به مشکی، بنفش، سفیدو نقره ای، اپل، مچ بند و بازو بند های عریض و  نقاب از ویژگی های این مجموعه بود.

بررسی هفته مد لندن بهار و تابستان 2017

۳- جی دبلیو اندرسون

این طراح بریتانیایی در مجموعه برند شخصی خود از طرحی به نام اژدهای آبی رونمایی کرد که بسیار مورد توجه قرار گرفت. در این مجموعه لباس ها از ترکیب های رنگی سیاه و سفید، آبی و صورتی که رنگ سال ۲۰۱۶ معرفی شده است، طیف های رنگی و رنگ های بلاک استفاده شده بود. استفاده از کیف های بزرگ، ترکیب پارچه کشباف و ساده، طرح های دایره دایره، برش های نامتقارن لباس ها به همراه گوشواره های نامتقارن مدل ها، آستین های پفی، فرم های کلاسیک، چین خوردگی های نامعمول و فرم های حجیم از ویژگی های این مجموعه بود.

بررسی هفته مد لندن بهار و تابستان 2017

۴- مالبری

امسال برند مالبری در نمایش مد خود فضایی شبیه به سریال دانتاون ابی به وجود آورده بود. لباس های این مجموعه الهام گرفته از فرم های اوایل قرن بیستم انگلستان با فرم کلاسیک، رنگ های خاکستری وار بنفش و سبزو سرمه ای و سفید بودند. دو لایه بودن لباسها، منجوق دوزی، کیف های بزرگ با فرم خاصی که در دست گرفته اند فرم های گشاد و سرآستین های چین دار و بزرگ، پارچه هایی با طرح راه راه، اکسسوری هایی به شکل دست، کت و دامن و بوت های کوتاه،  برش های نامتقارن دامن لباس ها و همچنین رنگ های زرد و مشکی و قرمز و نقره ای به صورت متالیک در این مجموعه مشاهده شد.

بررسی هفته مد لندن بهار و تابستان 2017

۵- سیمون روشا

نمایش مجموعه امسال این طراح بریتانیایی فضایی مذهبی داشت که در محیطی شبیه به کلیسا برگزار شد. لباس ها از رنگ های سفید روحانی فرم های مذهبی مثل توری های سفید و پف دار آغاز و به تدریج با افزوده شدن رنگ زمینی شدند و دوباره به سفید بازگشتند. برش های نامتقارن، آستین های نامتقارن، فرم های حجمی، سیلوئت های خاص، بوت مشکی، استفاده از رنگ هایی مثل قرمز، مشکی و صورتی، فرم های گوتیک، تکه دوزی  چین و گره در یقه، طرح سیاه و سفید و تکه دوزی شده با گل از ویژگی های شاخه این مجموعه بود.

بررسی هفته مد لندن بهار و تابستان 2017

مطالب مرتبط:

۱-  بررسی هفته مد نیویورک بهار و تابستان ۲۰۱۷

۲- هفته مد چیست؟

۳- نگاهی به برند ورا وانگ

۴- چگونه در طراحی لباس حرفه ای شویم؟

مهفام میرزایی
نویسنده: مهفام میرزایی
کارشناس ارشد طراحی صنعتی، طراح لباس، تصویرساز و نویسنده مد


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :