chadmin در
0

خانم ها چگونه از تناسب اندام خود مطمئن شوند؟

خانم ها چگونه از تناسب اندام خود مطمئن شوند؟

بدون شک مهم ترین چیزی که در خوشتیپ بودن یک فرد تاثیر گذار است تناسب اندام وی می باشد. و شاید این مساله مهم ترین دغدغه خانم هاست. اما چاقی و یا لاغری مناسب چه میزان؟ آیا تاکنون با مفهوم شاخص توده بدنی یا BMI روبرو شده اید؟ کارشناسان چی بپوشم در مقاله خانم ها چگونه از تناسب اندام خود مطمئن شوند؟ با این مورد اشاره می کنند با ما همراه باشید. 

یکی از مواردی  که در مشخص کردن تناسب اندام خانم ها مهم و ضروری به نظر می رسد. داشتن بالانس در شاخص توده بدنی یا همان BMI است. در مورد آن مانکن‌های مانند نی که در شوهای لباس می‌بینید چه فکری می‌کنید؟ آیا آن‌ها واقعا سالم هستند؟ با در نظر گرفتن اکثر استانداردهای پزشکی، آنها قطعا سالم نیستند. مطالب زیر را بخوانید تا نگاه دقیق‌تری به BMI(شاخص توده‌ی بدنی) سالم در میان زنان انداخته باشید. بر اساس آنچه در زیر می‌خوانید، کشف کردن اینکه آیا BMI شما سالم است یا نه، نباید چندان دشوار باشد.

خانم ها چگونه از تناسب اندام خود مطمئن شوند؟

شاخص توده بدنی مناسب برای خانم ها

*  BMI یا شاخص توده‌ی بدنی، شاخصی است که بعد از در نظر گرفتن قد و وزن یک فرد خاص، به او کمک می‌کند تا بفهمد آیا اضافه وزن دارد یا خیر.

* از آن‌جا که شاخص توده‌ی بدنی یک شاخص علمی است، لازم به ذکر است که بعد از استفاده از چند فرمول به دست می‌آید. فرمول BMI برحسب واحدهای بین المللی عبارت است از: وزن (برحسب کیلوگرم) بر مربع قد خود یعنی دو بار اندازه قد خود را در هم ضرب کنید. (برحسب متر).

*  حال که می‌دانید چطور BMI‌ تان را به دست آورید، زمان آن است که ببینیم شاخص توده‌بدنی ایده آل برای خانم‌ها چقدر باید باشد. در حالت ایده آل، یک خانم که دارای BMI در محدوده ۱۸.۵ تا ۲۵  می‌تواند یک خانم با BMI سالم در نظر گرفته شود.

*  از سویی دیگر خانمی که شاخص توده بدنی‎‌اش از ۲۵ بیشتر است، اضافه وزن دارد. برای اینکه BMI را به حالت نرمال برگردانید توصیه می‌شود که مقدار زیادی آب بنوشید، درست غذا بخورید و هرچقدر که ممکن است ورزش کنید.

* خانم‌هایی که BMI شان از ۳۰ بالاتر است، چاق در نظر گرفته می‌شوند و زنانی که شاخص توده‌ی بدنی بیشتر از ۴۰ دارند، می‌توانند به عنوان خانم‌های مبتلا به چاقی مرضی در نظر گرفته شوند. متأسفانه چنین وضعیتی اصلا دلپذیر نیست.

*  خانم‌هایی که BMI زیر ۱۸.۵ دارند، دچار کمبود وزن هستند. برای خلاص شدن از شر این وضعیت خطرناک یا برگشت به محدوده وزن سالم، توصیه می‌شود درست غذا بخورید و آب کافی بنوشید.

حالا که می دانید شاخص تودنی بدنی یا همان BMI تان چگونه است، وقت آن رسیده است که بیشتر از گذشته ورزش کنید و به تناسب اندام خود اهمیت دهید.

مطالب مرتبط:

1- آهسته غذا خوردن، راهی برای تناسب اندام

2- 6 راهکار برای آب کردن چربی دور شکم

3- 11 ترفند برای لاغرتر دیده شدندیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :