آیا از راه های درمان لاغری به صورت اصولی و اساسی خبر دارید؟

آیا از راه های درمان لاغری به صورت اصولی و اساسی خبر دارید؟ تمام بیمارى‏‌ها معلول یک علت‏ است و آن هم تجمع مواد زائد در بدن است که طى سال‏‌هاى متمادى در بدن جمع می‌شود. این جمع شدن مربوط به تغذیه غلط و عدم مراقبت از سلامتى بدن است. سه اصل مهم در درمان طبیعى لاغر شدن مؤثر و حائز اهمیت است‏ که توجه به این سه اصل خود می‌تواند ضامن سلامت افراد باشد.

 

آیا از راه های درمان لاغری به صورت اصولی و اساسی خبر دارید؟

با مقاله امروز تیم چی بپوشم همراه باشید تا این اصول را باهم بررسی کنیم:

اصل اول: تمام بیمارى‏‌ها معلول یک علت‏‌اند و آن تجمع مواد زائد در بدن است که طى سال‏‌هاى متمادى در بدن جمع شده‏‌اند. این جمع شدن را مى‏‌توان مربوط به تغذیه غلط، عدم مراقبت از سلامتى بدن و فراهم شدن موجبات خستگى اعصاب از نوع افراط و تفریط و اعتیاد دانست. باید با رعایت تدابیری فضولات و این ناهماهنگى عصبى را از بین برد.

اصل دوم: اصل درمان طبیعى این است که خود بدن مى‏‌کوشد تا مواد زائد خود را تخلیه و آنچه اضافى وارد شده است، جبران کند.

اصل سوم: اصل درمان طبیعى این است که چون بدن در خود قدرت بازگرداندن سلامتى را دارد، باید او را در وضعى قرار داد که این توانایى را به‏‌تواند ظاهر کند و این همان است که مى‏‌گویند قدرت درمانى در دست طبیعت نیست بلکه در خود بیمار است و اشاره به فرمایش امام علی علیه السلام دارد که می‌فرمایند: “در اینجا طبیعت یعنى مواد طبیعى نه آفرینش”.

حال می خواهیم راه‌هاى کمک به این سه اصل را بررسی کنیم:

امساک در غذا مهمترین عامل درمان‏ کننده است و به ساده‏‌ترین راه مى‏‌تواند مواد زائد خود را از بدن خارج کند. زیرا وقتى‏‌که غذا کم‏تر به بدن وارد شود، مواد اضافى انباشته شده در جسم آدمى خود وارد میدان کارزار شده و مى‏‌سوزد، یعنى خودخورى شروع مى‏‌شود.

 رژیم لاغری صحیح و سالم فقط رژیم غذایى سالم است که مى‏‌تواند بر درمان طبیعى یک کمک‏‌دهنده مبارز و یک پیشرو باشد. زیرا آنچه لازمه بدن است به آن مى‏‌دهد نه کم و نه زیاد، در این حالت است که سلامتى حفظ مى‏‌شود.

 تدابیر بهداشتى از قبیل ورزش، تنفس عمیق، مراقبت از پوست بدن، استفاده از نور خورشید و غیره مى‏‌تواند سلامتى را حفظ کند.

روان درمانى با تقویت روح و روان خود عامل مهمی محسوب می‌شود. ماساژ، مشت و مال روى بدن، استخوان‏‌ها، ماهیچه‏‌ها و ورزش‏‌هاى ساده که مى‏‌تواند سلامتى را برقرار سازد. زندگى طبیعى با دارو و غذاى طبیعى است ما که مصنوعى نیستیم پس چرا دارو و غذاى مصنوعى باید وارد سیستم زندگی‌مان شود.

آیا از راه های درمان لاغری به صورت اصولی و اساسی خبر دارید؟

حالا نوبت به یک رژیم غذایى طبیعى‏ میرسد:

رژیم غذایى طبیعى را مى‏‌توان از راه‌هاى مختلفى به دست آورد: از راه خوردن میوه‏‌ یا میوه ‏‌درمانى. مى‏‌دانیم آنچه لازمه ادامه حیات است در میوه‏‌جات وجود دارد. چون بدن شخص روزانه و در طى زندگى مقدارى از املاح و ویتامین‏‌هاى موجود خود را از دست مى‏‌دهد، لذا لازم است این خسران جبران شود. این فقدان را از میوه‏‌درمانى و عناصر موجود در آنکه همانا املاح و ویتامین‏‌ها است و مى‏‌توان به دست آورد.

از واکنش میوه‏‌ها در بدن محیط قلیایى به وجود مى‏‌آید که لازمه زندگانى طبیعى خون و گلبول‏‌هاى موجود در آن است. این عامل بزرگى در پاکسازى بدن است که از طریق میوه‏‌ها ایجاد شده و ضمناً از رشد و نمو میکروب‏‌ها نیز جلوگیرى می‌شود.

کسانى که نمى‏‌توانند از میوه‏‌جات استفاده کنند از سبزیجات خام و بخارزده مى‏‌توانند بهره بگیرند. قلیایى بودن خون لازمه زندگى است، لذا به غذاهایى که داراى واکنش قلیایى هستند اشاره مى‏‌شود. این غذاها عبارتند از: بادام همه انواع سبزیجات به جز ذرت و عدس. از میوه‏‌ها، همه میوه‏‌ها به جز توت‏ فرنگى و آلوبخارایى.

در اینجا علاوه بر استفاده از میوه‏‌، از سبزیجات و سالادها هم استفاده مى‏‌توان کرد مثلاً سالاد زیر براى اکثر بیماران قابل استفاده است، مخصوصاً براى بیماران مبتلا به دیابت: کاهو، کلم، هویج، شلغم، گوجه‏ فرنگى، خیار، لوبیاچیتى با مقدار کافی آب‏غوره یا آب‏‌لیمو.

این سوپ نیز مناسب بیشتر افراد بوده و همگان مى‏‌توانند از آن استفاده کنند، جو+ گندم+ لوبیاچیتى+ مقدارى جعفرى، تره، هویج، گشنیز و یک تکه گوشت مرغ بدون چربى.

باید سعى شود که قلیایى بودن خون که همانا محیط طبیعى آن است، تغییر نکند. زیرا تغییر آن به سوى اسیدى عامل رشد و نمو میکروب‏‌ها را فراهم کرده مخصوصاً محیط روده‏‌ها که اسیدى شدن آن باعث رشد بیشتر ژرم‏‌هاى بیمارى‏‌زا است.

بعضى‏‌ها تغذیه خوب را با زیاد خوردن برابر مى‏‌دانند و باید دانست که مصرف زیاد مواد خوراکى سلامتى را مختل مى‏‌سازد. مثلا مقدار انرژى که صرف تهیه، هضم و جذب غذاهاى زیاد خورده شده، مى‏‌شود بیشتر از مقدار انرژى است که از آن غذاها حاصل مى‏‌ شود. زیرا زیادى غذاى خورده شده در بدن انبار شده و به انرژى تبدیل نمى‌شود.

پیامبر(ص) می‌فرمایند: آسان زیستن در کم خوردن است همچنین حضرت على ابن موسى الرضا علیه السّلام مى‏‌فرماید: کم‏‌خورى استقامت بدن را بیشتر خواهد کرد.

مى‏‌دانیم که دریافت غذا یک پدیده عصبى است که به وسیله مراکز خاصى از مغز تنظیم مى‏‌شود، وقتى ذخایر غذایى بدن کم شد احساس گرسنگى و زمانى که ذخایر پر شدند احساس سیرى به آدمى دست مى‏‌دهد. اما متأسفانه برنامه غذایى بیشتر ما انسان‏‌ها مربوط به عادت است نه احساس!

مطالب مرتبط:

1- تنها يك عامل باعث كاهش وزنتان مي‌شود

2- وزن خود را چطور کنترل کنم؟

3- قدم های موثر تا رسیدن به تناسب اندام

مدیر سایت
نویسنده: مدیر سایت
کارشناسان معتقدند که ۹۰ درصدِ نظر مردم راجع به شما در ۹۰ ثانیه اول ملاقات شما شکل می گیرد و شما هیچ وقت فرصت دیگری برای تغییر دادنِ تاثیر اولیه به دست نخواهید آورد.


دیدگاه شما

مجله سلامت در تاریخ 04 نوامبر 2016

مقاله مفیدی بود
با سپاس از سایت خوبتونارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :