پیشنهاداتی درباره پوشیدن لباس قرمز

0

قرمز رنگ شور عشق و اغواگری است. رنگ جلب توجه و دلربایی و از رنگ‌های پرطرفدار، گاهی برازنده و کلاسیک است و گاهی شیک و لوکس اما همچنین می‌تواند خطرناک و مشکل ساز شود. افراد بسیاری عاشق این رنگ هستند اما به خاطر این ویژگی‌های خاص از اینکه ناگاه در ترکیب اشتباهی آن را استفاده کنند می‌ترسند و ریسک نمی‌کنند. در این مطلب پیشنهاداتی درباره پوشیدن لباس قرمز برای شما آماده کرده‌ایم. 

چرا قرمز اینقدر وحشتناک توصیف می‌شود؟

با پوشیدن لباس زنانه قرمز شما تبدیل به آهن‌ربایی می‌شوید که توجه همه افراد را در هر مکانی به خود جلب خواهید کرد. قرمز رنگ پر زرق و برق است و باعث می‌شود نقص‌های چهره شما بیشتر دیده شوند، ایرادهایی مثل، جوش، برنزه غیرطبیعی یا جای زخم و سوختگی و بدتر از همه اینکه اگر تنالیته مناسبی از قرمز را انتخاب نکنید ممکن است چهره شما بیمار و رنجور به نظر برسد ولی با این حال جای نگرانی نیست اگر قرمز محبوب‌ترین رنگ شماست با رعایت چند نکته کوچک می‌توانید هر زمان که بخواهید قرمز بپوشید.

اولین نکته این است که قرمز مناسب خودتان را پیدا کنید، براساس رنگ پوست، مو و چشم طیفی از این رنگ را انتخاب کنید، پوست شما گرم یا سرد است و تحت تاثیر رنگ چشم و مو فاکتورهایی در مورد انتخاب رنگ لباس اهمیت می‌یابد، به عنوان مثال:

پیشنهاداتی درباره پوشیدن لباس قرمز

  • اگر موهای بلوند روشن دارید و چشمانی با رنگ سبز، خاکستری یا آبی کمرنگ بهتر است قرمز رنگ پریده و با رنگمایه آبی بپوشید و به هیچ وجه سراغ قرمزنارنجی‌ها نروید.
  • افرادی با موهای سیاه یا قهوه‌ای تیره، چشمان تیره یا زیتونی و پوستی تیره رنگ بهتر است قرمز‌های قوی و پررنگ با ته رنگی از آبی انتخاب کنند، به این گروه هم قرمز با تنالیته نارنجی توصیه نمی‌شود.
  • برای موهای خاکستری و بلوند خاکستری قرمز-بنفش بهترین انتخاب است.
  • اگر موهای مشکی یا قهوه‌ای تیره دارید و چشمانی سبز یا خاکستری، روشن ترین قرمزها برای شما عالی خواهند بود.
  • کسانی که مو و چشم‌های قهوه‌ای روشن در کنار پوستی روشن دارند بهتر است قرمزهای مات و ملایم را انتخاب کنند.

با قرمز چه رنگی بپوشیم؟

قرمز را رنگ اعتماد به ‌نفس می‌دانند، هم به پوشنده لباس و هم مخاطب او این حس کاملا منتقل می‌شود چرا که به عقیده برخی پوشیدن این رنگ جسارتی می‌خواهد که هرکسی ندارد. برای تصور بهتر درمورد اینکه قرمز در چه ترکیب‌هایی عالی خواهد بود به این نکات توجه کنید :

  • قرمز و سفید همان قدر جذاب خواهند بود که قرمز و مشکی هستند، این دو ترکیب از کلاسیک‌ ترین انتخاب‌هایی است که همیشه عالی به نظر می‌رسد اما برای تکراری نبودن می‌توان با ترکیب سه رنگ قرمز، مشکی و سفید استایلی فوق العاده ساخت.

پیشنهاداتی درباره پوشیدن لباس قرمز

  • پیشنهاد دیگر استایل تک رنگ با انواع قرمزهاست، بدون هراس از حجم گسترده قرمزی که قرار است بپوشید با سایه‌های قرمز بازی کنید.

پیشنهاداتی درباره پوشیدن لباس قرمز

  • قدمی پیش‌تر بروید و ترکیب‌های جسورانه بسازید، قرمز و آبی، قرمز و بژ و البته همراهی بی نظیر قرمز و سبز که رنگ‌های مکمل همدیگر هستند.

پیشنهاداتی درباره پوشیدن لباس قرمز

اگر هنوز در مورد پوشیدن یک بخش گسترده از استایل‌تان به رنگ قرمز مطمئن نیستید به سراغ پارچه‌هایی با طرح قرمز و زمینه‌ای با رنگ خنثی بروید، خال خالی‌های قرمز، راه‌راه یا چهارخانه قرمز، این پارچه‌های طرح‌دار قرمز به شدت یک پیراهن قرمز مونوکروم جلب توجه نخواهند کرد. پیشنهاد دیگر اینکه از قرمز در اکسسوری‌ها استفاده کنید، کیف و کفش قرمز، لاک و رژ لب قرمز، روسری و کمربند و حتی رنگ موی قرمز انتخاب جالبی می‌تواند باشد.

پیشنهاداتی درباره پوشیدن لباس قرمز

 

قرمز رنگ شگفت انگیزی است و برای برخی موقعیت‌ها بیشتر و برای برخی کمتر توصیه می‌شود. برای یک مهمانی شب، قراری عاشقانه و یا قدم زدن با دوستان در عصر یک روز تعطیل قرمز گزینه مناسبی است. برای قرمز پوشیدن در یک روز کاری باید بسیار محافظه کارانه رفتار کرد، قرمزهای مات، ملایم و تیره یا قرمز در جزئیات و اکسسوری‌ها شاید امن‌تر باشند.

با وجود هویت پیچیده و غریب قرمز رنگی قدرتمند است که به پوشنده نوعی احساس آزادی و اطمینان می‌دهد. همان‌طور که می‌بینید این رنگ جسورانه آنقدر هم سخت نیست که مجبور شوید آن را از کمد لباس‌هایتان حذف کنید، شجاعت داشته باشید و قرمز گرم و دلپذیر بپوشید.

مطالب مرتبط:

1- ست کردن کفش مجلسی قرمز با لباس زنانه

2- خانم‌ها چطور پالتوی قرمز را ست کنید؟

3- چگونه شلوار قرمز بپوشیم؟

فاطمه نظیفی
نویسنده: فاطمه نظیفی


دیدگاه شما

سارا هنجنی در تاریخ 04 مارس 2017

این مدل لباس مجلسی که توی سایت قرار دادید واقعا خوشرنگ هستند. کاش فروشگاه هم داشتید تا ازتون خرید هم انجام می دادیم.

سمیه در تاریخ 04 مارس 2017

لباس مجلسی قرمز و با رنگ سرخابی میشه ست کرد ؟ارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :