چطور سرتاپا یک رنگ بپوشید؟

یکی از روش های خاص لباس پوشیدن که در فصل های اخیر به شدت باب شده و توسط ستارگان مد مورد استقبال قرار گرفته است استایل تک رنگ است. شما هم می توانید تک رنگ بپوشید و همه لباس های خود را از یک خانواده رنگی و با تن ها و بافت های مختلف انتخاب کنید. اما این روش لباس پوشیدن نکات خاصی دارد که اگر آن ها را رعایت کنید استایل شما زیبا و شیک خواهد شد. این نکات چیست و چطور سرتاپا یک رنگ بپوشید؟

ad banner

انتخاب رنگ

مسلما سرتاپا یک رنگ پوشیدن آن هم رنگ قرمز یا زرد زیبنده یک خانم با وقار نیست و توجه زیادی به شما جلب خواهد شد که جلوه مناسبی نخواهد داشت. بهتر است رنگ مورد نظر خود را از میان رنگ های خنثی مثل کرم، قهوه ای، خاکستری و … انتخاب کنید. مثلا ترکیب بلوز یقه اسکی توسی روشن با پالتوی خاکستری و پوتین همرنگ پالتو می تواند یک استایل تک رنگ شیک برای زمستان باشد.

روی هم پوشیدن لباس ها

لایه های لباس ها روی هم اهمیت زیادی دارند. اگر لایه بیرونی طرح دار است بهتر است لایه داخلی ساده باشد  و بر عکس. همچنین توصیه می شود تن رنگی لایه های روی هم با هم متفاوت باشند. برای این که جلوه بهتری به استایل تک رنگ خود بدهید لبه های شلوار جین خود را تا کنید.

چطور سرتاپا یک رنگ بپوشید؟

ایجاد حجم

نکته اساسی در تک رنگ پوشیدن استفاده از سایه روشن رنگ ها برای اصلاح ایرادات اندامی است. مثلا اگر می خواهید پاهای خود را لاغر تر نشان دهید از شلوار هم رنگ تیره تر و مانتوی روشن تر استفاده کنید. یا اگر بالا تنه چاقی دارید از طرح و رنگ لباس ها در جهت هدفتان استفاده کنید.

نقطه توجه

استایل تک رنگ را می توان با ایجاد یک مرکز توجه جالب تر کرد. این عنصر هم رنگ بقیه لباس های شما نیست بلکه با آن ها تضاد دارد و باعث می شود همه آن را ببینند مثلا کیف زیبا و گران قیمت شما.

مطالب مرتبط:

1- اصول رنگ بندی لباس ها

2- ست کردن رنگ لباس

3- چه جوری لباس طرح دار انتخاب کنم؟

مهفام میرزایی
نویسنده: مهفام میرزایی
کارشناس ارشد طراحی صنعتی، طراح لباس، تصویرساز و نویسنده مد


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :