مشکلات لباس که خیاط می‌تواند برطرف کند

همه ما علاقه داریم لباسی را که می‌خریم، کاملا بی‌نقص و زیبا بر روی اندام‌مان بنشیند، ولی پیدا کردن لباس‌های کاملا هم سایز با خودمان بسیار دشوار است. توصیه ما به شما این است که ناامید نشوید چرا که مهارت یک خیاط خوب در این زمینه معجزه می‌کند. پس ما اکنون نکته‌های پر اهمیتی برای شما بازگو می‌کنیم تا با تغییرات سطحی خیاطی، لباس‌تان کاملا متناسب بدنتان شود. مشکلات لباس که خیاط می‌تواند برطرف کند کدامند؟ 

ad banner

اگر سرشانه لباس به درستی روی شانه‌هایتان قرار نمی‌گیرد، خیاط می‌تواند آن را جدا کرده و به مقدار مناسب کوتاه کند و سپس به زیبایی آن را به حلقه آستین شما بدوزد. اگر یقه پیراهن یا لباس مجلسی شما بیش از حد باز بود یا فرم دلخواه شما را نداشت یک خیاط ماهر می‌تواند مدل یقه را به دلخواه شما تغییر دهد.

اگر شما به علت گشاد بودن یک پیراهن می‌خواهید از خرید آن بگذرید، هیچوقت این کار را نکنید. زیرا یک خیاط ماهر به آسانی می‌تواند از درزهای گوشه پیراهن، آن را برای شما کوچک کند.

خیاط تا حدود 5 سانت می‌تواند شلوار را کوتاه و یا تنگ کند اگر قد شلوار خیلی برای شما بلند است و باید بیشتر از این مقدار کوتاه شود دقت داشته باشید که قطعا مدل قبلی شلوار از دست خواهد رفت. با در نظر گرفتن این نکات می‌توانید به یک خیاط مراجعه کنید تا با تنگ کردن شلوار از درزهای داخلی آن شلوار مناسب اندام شما را حاضر کند.

اگر برای لباس شما در هنگام خرید زیپ تعبیه نشده بود و یا زیپی داشت که در قسمت پشت لباس قرار داشت، احتمالا خیاط شما بتواند این مشکل را حل کند و محل قرار گیری زیپ لباس را به پایین بازو و کنار لباس تغییر دهد.

مشکلات لباس که خیاط می‌تواند برطرف کند

اگر شلواری به تن کرده‌اید که فقط کمر آن کمی به تن شما آزاد می‌ایستد، با بستن یک کمربند زیبا بر روی آن هم می‌توانید مسئله گشاد بودن آن را حل کنید و همچنین جلوه زیبایی نیز به شلوارتان بدهید.

اگر شما لباسی را پسندیده‌اید ولی به علت نازک بودن آن، نمی‌توانید لباس را خریداری کنید ما برای شما پیشنهادی داریم. می‌توانید یک آستر همرنگ بلوز یا پیراهن‌تان تهیه کنید و آن را نزد یک خیاط ببرید. مطمئن باشید از نتیجه کار راضی خواهید بود.

اگر به دنبال رنگ خاصی از لباس هستید و آن را پیدا نمی‌کنید، می‌توانید رنگ چند درجه روشن‌تر و یا تیره‌تر از آن را تهیه کنید و آن را به مراکزی ببرید که لباس را به سلیقه شما رنگ می‌کنند. سپس لباس محبوب خود را در اختیار خواهید داشت.

 

مطالب مرتبط: 

1- چگونه لباس‌هایی گرانقیمت و شیک داشته باشیم؟

2- بررسی اندازه بودن کت و شلو‌ار مردانه

3- ۳ نکته برای خوشتیپ ها از دیدگاه یک خیاط ایتالیایی

    

حانیه محمد علی
نویسنده: حانیه محمد علی
علاقمند به دنیای مد و هنر. من آينده را دوست دارم، چون بقيه عمرم را بايد در آن بگذرانم.


دیدگاه شما

مریم در تاریخ 05 مارس 2017

سلام ممنون از مطالب خوبتون لطفا از مدل لباس بیشتر عکس بگذارید

سارا هنجنی در تاریخ 06 مارس 2017

چی بپوشم تو عالی هستیارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :