بررسی اندازه بودن کت و شلو‌ار مردانه

یکی از نکاتی که همیشه در مقاله‌های سایت چی بپوشم روی آن تاکید داشته‌ایم انتخاب لباس‌هایی است که اندازه بدنتان باشد. در واقع لباس‌هایی که اندازه بدن شما نیستند هرچقدر هم که خوش دوخت باشند یا از جنس خوبی ساخته شده باشند بازهم زیبایی لازم را روی تن شما نخواهند داشت. در این مقاله به صورت اختصاصی تمرکزمان را روی اندازه بودن کت و شلو‌ار می‌گذاریم و نکات مربوط به آن را بررسی می‌کنیم. 

ad banner

۱- سرشانه‌ها

کت و شلو‌ار یکی از مردانه‌ترین پوشاک آقایان است و در مردانه‌تر نشان دادن تیپ و استایل شما نیز تاثیر زیادی دارد. این تاثیر بزرگ محقق نمی‌شود مگر با سرشانه‌های فرم‌دار و درزهای سرشانه که قسمت متصل کننده آستین به بدنه کت هستند. یکی از رایج‌ترین مشکلات انتخاب کت این است که عرض شانه‌های آن زیاد است و شانه‌های فردی که آن را می‌پوشد نمی‌تواند تماما آنرا پر کند. در این مواقع فرورفتگی خاصی در قسمت شانه مشاهده می‌کنیم که نشان از بزرگ بودن کت دارد و این نکته جالبی نخواهد بود. پیشنهاد می‌شود کت و شلوار یک سایز کوچک‌تر را در این شرایط امتحان کنید. تنگ بودن بیش از حد آستین‌ها نیز می‌تواند باعث شود که کت در راستای سرشانه شما کشیده شود و چین بخورد و نتیجه آن باز شدن یقه کت باشد. در این دو حالت شما حین پوشیدن کت راحت نخواهید بود.

بررسی اندازه بودن کت و شلوار مردانه

۲- یقه 

اندازه نبودن یقه نیز از مشکلات رایج پوشیدن کت است. همان طور که در قسمت قبل اشاره کردیم تنگ بودن آستین‌ها موجب کشیده شدن سرشانه کت و در نتیجه کشیده شدن یقه و باز شدن آن و افتادن فاصله بین یقه پیراهن و یقه کت می‌شود. این فاصله نشان از اندازه نبودن کت شما دارد.

بررسی اندازه بودن کت و شلوار مردانه

۳- کمر

همه آقایان هیکل‌های هفتی شکل را دوست دارند ولی برای این که کت شما در قسمت کمر اندازه باشد و فرم هفتی به تیپ شما داده شود مجبورید از خیاط درخواست این کار را بکنید. فرم اندام آقایان با هم متفاوت است.  اندام‌هایی هستند که در آن‌ها سرشانه‌ها عریض‌تر از کمر هستند و هیکل‌هایی داریم که سرشانه و کمر را در راستای یک خط مشاهده می‌کنیم و همچنین اندامی که قسمت کمر عریض‌تر از سرشانه‌ها است. از این رو برای اندازه کردن کمر به فرم دلخواه مجبور هستید نزد خیاط بروید. اگر این تناسب بین سینه تا کمر کت به خوبی رعایت شود کت به بدن شما فرم ساعت شنی می‌دهد و خوش هیکل‌تر دیده می‌شوید.

بررسی اندازه بودن کت و شلو‌ار مردانه

۴- طول آستین

در انتخاب کت و شلو‌ار به طول آستین آن توجه کنید. طول آستین کت  نه باید به قدری بلند باشد که کل آستین پیراهن شما زیر آن قرار بگیرد و نه به قدری کوتاه باشد که قسمت زیادی از آستین پیراهن شما زیر آن نمایان باشد. آستینی اندازه شماست که وقتی دستتان را به صورت طبیعی در کنار بدن قرار می‌دهید آستین کت دقیقا بالای کف دست شما قرار بگیرد و تقریبا ۱ سانت از آستین پیراهنتان زیر آن نمایان باشد.

بررسی اندازه بودن کت و شلوار مردانه

۵- طول پاچه شلوار

هیچ چیز ناراحت کننده‌تر و بدتر از پاچه‌های باد کرده شلوار در قسمت قوزک پا نیست. متاسفانه آقایان سعی می‌کنند با انتخاب شلوارهای بلندتر از اندازه بودن آن‌ها مطمئن شوند ولی این کار غلط است و تیپ آن‌ها را شدیدا غیراصولی نشان می‌دهد. پاچه شلوار شما باید دقیقا تا روی کفش شما باشد و در قسمت قوزک به پایان برسد.

بررسی اندازه بودن کت و شلوار مردانه

مطالب مرتبط:

۱- چطوری با کت و شلوار جلیقه بپوشم؟

۲- چطور کت و شلوار مردانه بخریم؟

۳- ۱۰ کت و شلوار برتر طرح دار پاییز امسال

درآمد ماهیانه 5-20 میلیون از توی خونه با موبایل

آموزش رایگان کسب درآمد 5-20 میلیون ماهیانه از خونه و فقط با یه موبایل ساده رو در یک وبینار رایگان آموزشی یاد بگیر

محمد رضا اهوارکی
نویسنده: محمد رضا اهوارکی
چند وقتی است که در حوزه ی استایل به طور جدی فعالیت می کنم و مطالبی رو که در ارتباط با آخرین مد روز برایم جالب باشد در سایت " چی بپوشم " قرار می دهم. مهندس مخابرات هستم و برنامه نویسی iOS نیز انجام می دهم.


دیدگاه شما

آرش در تاریخ 01 نوامبر 2020

در رابطه با بلندى کت هم توضیح بدین لطفا؟ارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :