۸ عادت آقایان شیک پوش

0

در مقالات سایت چی بپوشم همیشه سعی کرده‌ایم از عادات آقایان خوشتیپ برایتان بگوییم. از اینکه اعتماد به نفس داشته باشید و لباس‌های اندازه انتخاب کنید و از خریدن یک جنس خوب نهراسید. مرتب بودن کمد لباس شما چقدر اهمیت دارد و سبک زندگی خاصی مطابق با لباس پوشیدن‌تان انتخاب کنید. در این مقاله هم به نکاتی جدید و ۸ عادت آقایان شیک پوش خواهیم پرداخت. 

 

۱- خوشتیپ‌ها از خودشان تعریف نمی‌کنند

آیا تا به حال از فرد خوشتیپی شنیده‌اید که بگوید “نگاه کنید این پیراهن چقدر به من می‌آید؟”.

خوشتیپ‌ها هیچ وقت از تیپ خودشان تعریف نمی‌کنند چون مطمئن هستند که این تیپ مناسب آن‌ها است. اعتماد به نفس بالا دارند و از تمجید دیگران نیز مغرور نمی‌شوند. همیشه به دنبال جدیدترین‌ها هستند و هیچ وقت درجا نمی‌زنند.

۲-  آقایان شیک پوش اغلب به نصحیت‌های دیگران در زمینه مد گوش می‌کنند و به قانون‌های مد پایبند هستند

علاوه بر این قضیه سعی می‌کنند انتقاد پذیر باشند و در زمینه مد مدام به دیگران نصیحت نکنند. البته در صورتی که از آن‌ها خواسته شود این کار را انجام می‌دهند ولی هیچوقت خودسرانه این کار را نمی‌کنند.

8 عادت آقایان شیک پوش

آقایان شیک پوش

۳- هیچ وقت برنامه‌ریزی جلوتر ندارند

یک مرد خوشتیپ هیچ وقت برای مهمانی شب بعدش یا قرار ملاقات کاری دو هفته آینده‌اش برنامه‌ریزی نمی‌کند. همیشه از لباس‌های کمدش اطلاع لازم را دارد و اعتماد به نفس بالایی در انتخاب لباس‌های مناسب در کمترین زمان ممکن دارد.

۴- آرایشگر خودشان را می‌شناسند 

همان‌طور که به خیاط خود وفادارند به آرایشگر خود نیز وفادار هستند. شاید این کار چند ماه زمان ببرد که آرایشگر مخصوص خود را بیابید ولی بعد از اینکه بهترین آرایشگر را یافتید بهتر است همیشه نزد او بروید و از او بخواهید مدل‌های جدیدی که با فرم صورت شما سازگار است را برایتان بزند.

8 عادت آقایان شیک پوش

آقایان شیک پوش

۵- آقایان شیک پوش مراقب لباس‌هایشان هستند

آن‌ها معتقدند اتو کشیدن مخصوص خانم‌ها نیست. پیراهن آقایان خوشتیپ همیشه اتو کشیده است. اگر لکه جوهر یا چای یا هرچه روی آن پیدا کنند سریعا برای رفع آن اقدام می‌کنند. چون می‌دانند که لکه‌ها اگر سریع‌تر از روی لباس پاک نشوند، ماندگار خواهند شد. کفش‌ها همیشه تمیز و واکس زده هستند و لکه‌ای روی آن‌ها نیست. برای شستشوی لباس‌ها از نکات گفته شده و دستور العمل قید شده بر روی تگ لباس استفاده می‌کنند.

8 عادت آقایان شیک پوش

آقایان شیک پوش

۶- آقایان شیک پوش به جزئیات توجه می‌کنند

آقایان خوشتیپ به همه جزئیات توجه می‌کنند. از انتخاب یک پوشت ساده گرفته تا ست کردن آن با کراوات و یا ست کردن رنگ کمربند و کفش، همه این‌ها نکات ریزی هستند که یک مرد خوشتیپ آن‌ها را می‌شناسد. جنس لباس‌ها، رنگ‌شان، اکسسوری‌ها و اندازه بودن لباس‌ها، گره کراوات، تا کردن پوشت و همه و همه از مواردی هستند که نیاز به توجه دارند.

8 عادت آقایان شیک پوش

آقایان شیک پوش

۷- لباس‌های باشگاه مخصوص باشگاه است

همیشه فرم اندام‌شان را خوب نگاه می‌دارند و متناسب هستند. ولی این را هم می‌دانند که لباس‌های باشگاه مخصوص باشگاه است. برای رفتن به کافی شاپ از لباس‌های باشگاه و شلوار اسلش استفاده نمی‌کنند. شاید این لباس‌ها راحت باشند ولی اصول خوشتیپ بودن با اینکار نقض می‌شود.

۸- آقایان شیک پوش اندازه‌های بدن‌شان را می‌دانند

اندازه دور سینه، کمر و همه سایزهای مورد نیاز برای خیاط و خرید لباس را می‌دانند و همیشه در انتخاب لباس‌ها از آن‌ها استفاده می‌کنند.

8 عادت آقایان شیک پوش

آقایان شیک پوش

مطالب مرتبط:

۱- چگونه کفش چرم مردانه را در ۱ دقیقه براق کنیم؟

۲- تاریخچه لباس چهارخانه

۳-اشتباهاتی که در پوشیدن پیراهن مردانه مرتکب می‌شوید

محمد رضا اهوارکی
نویسنده: محمد رضا اهوارکی
چند وقتی است که در حوزه ی استایل به طور جدی فعالیت می کنم و مطالبی رو که در ارتباط با آخرین مد روز برایم جالب باشد در سایت " چی بپوشم " قرار می دهم. مهندس مخابرات هستم و برنامه نویسی iOS نیز انجام می دهم.


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :