محمد رضا اهوارکی در
0

جنس دستمال گردن مردانه و انواع گره آن

جنس دستمال گردن مردانه و انواع گره آن

در مقاله قبلی در مورد انواع دستمال گردن مردانه صحبت کردیم در این مقاله جنس دستمال گردن مردانه و انواع گره آن را برایتان شرح خواهیم داد با جی بپوشم همراه باشید. 

1- جنس دستمال گردن مردانه

  • دستمال گردن ابریشم: جنسی طبیعی که از پیله ی کرم ابریشم درست می شود. هنگام خرید پاپیون یا کراوات سعی کنید جنس ابریشمی را خرید کنید و نسبت به سایر انواع مناسب تر است.
  • دستمال گردن پنبه ای: این جنس از دستمال گردن مناسب فصل تابستان است. زیرا میزان تنفس آن بسیار بالاست. این جنس توسط افرادی که عاشق مد هستند پوشیده می شود و طرفداران خودش را دارد.
  • دستمال گردن از جنش کشمیر: از پشم بز گرفته می شود و خیلی نازک است و جنسی سبک و لاکچری دارد. قبلا فقط توسط خانم ها استفاده می شد ولی امروزه در میان آقایان نیز محبوب شده است. تشخیص این نوع از دستما گردن نسبت به انواع تقلبی کار سختی است.

جنس دستمال گردن مردانه و انواع گره آن

2- تشخیص دستمال گردن با کیفیت

  • به تگ نصب شده روی دستمال گردن توجه کنید: بهترین راه برای تشخیص جنس ها همین راه است. اگر روی تگ آن نوشته شده پشمی یا کشمیری حتما آن را لمس کنید و ببینید که آیا حس خوبی به شما می دهد یا خیر. کشمیر های با کیفیت معمولا بسیار نرم هستند. ولی متاسفانه به غیر از این راه، راهی برای یافتن جنس اصلی دستمال گردن نیست.
  • اندازه دستمال گردن مهم است: اکثر شال ها و دستمال گردن های مردانه سایزی حدود ۱۵۰ در ۳۰ سانت دارند که متاسفانه برای درست گره زدن خیلی کوتاه است. دستمال گردن های  کشمیری، نخ پشمی و آلپاکایی ابعادی در حدود ۱۸۰ در ۳۰ سانت دارند. دستمال گردن های ابریشمی نازک می توانند ۵ الی ۷.۵ سانت بلند تر یا پهن تر نیز باشند.
  • به لبه ها توجه کنید: اینکه بخواهید شال یا دستمال گردنتان با حاشیه باشد در هر دو حالتش خوب است و مشکلی ندارد. جنس های کشمیری، پشم نخی و آلپاکایی به صورت پیش فرض حین ساخت این حاشیه ها را دارا هستند ولی در جنس های ابریشمی در یک فرآیند دیگر به صورت دستی اضافه می شوند.
  • تست سوزاندن: متاسفانه همیشه آن چیزی که روی لیبل شال ها و دستمال گردن ها نوشته شده است درست نیست. بعضا موارد ترکیبی و مصنوعی نیز در آن ها یافت می شود. بهترین راه برای تست کردن آن ها بردن به آزمایشگاه های مخصوص است که زمان گیر و هزینه بر است. یکی از راه ها در صورتی که مقدار از پارچه ی دستمال گردن را در اختیار داشته باشید تست کردن به وسیله سوزاندن است. می توانید قسمتی از آن را سوزانده و بو و نحوه سوختن آن را ببینید. اجناس طبیعی حین سوختن بویی متفاوت تر دارند. بعضی جنس های مصنوعی جمع می شوند و بوی پلاستیک حین سوختن می دهند.

۳- بستن دستمال گردن 

مدل بستن دستمال گردن در تصاویر زیر نمایش داده شده است.

دستمال گردن مردانه-قسمت دوم

دستمال گردن مردانه-قسمت دوم

دستمال گردن مردانه-قسمت دوم

مقاله جنس دستمال گردن مردانه و انواع گره آن مطالعه کردید اگر سوالی دارید در بخش نظرات منتظر شماییم.

مطالب مرتبط:

1- دستمال گردن مردانه و راه های انتخاب آن

2- انواع دستمال گردن مردانه

3- آن گونه که همسرتان دوست دارد لباس بپوشید

mobile_sticky_top ad banner


دیدگاه شما

محمدحسین در تاریخ 15 فوریه 2021

امکان داره بفرماییدازکجامیتوان شال گدن ابریشمی تهیه کردارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :