محمد رضا اهوارکی در
0

انواع دستمال گردن مردانه

انواع دستمال گردن مردانه

دستمال گردن به انگلیسی: Scarf از پوشاک جدیدی نیست که به عرصه ی مد پای گذاشته است. از خیلی وقت پیش استفاده از دستمال گردن در میان آقایان باب بوده است و هم اکنون نیز هست. البته دستمال گردن را در همه ی موقعیت ها و همه جا نمی توان به گردن انداخت. این آیتم مخصوص آقایان خوشتیپ است و در این مقاله هم می خواهیم انواع دستمال گردن مردانه را معرفی کنیم. 

۱- انواع دستمال گردن مردانه 

انواع دستمال گردن مردانه

 • دستمال گردن زمستانی/غیررسمی: معمولا برای محافظت از سرما به گردن آویخته می شود. از پشم و الپاکا و کشمیر و پلی استر ساخته شده و در زمستان ها پوشیده می شود.

انواع دستمال گردن مردانه

 • دستمال گردن ورزشی: از اجناس نازک تر ولی همچنان گرم تر ساخته می شود و در مقابل باد، برف و دمای پایین شدید مقاوم است. معمولا گرد ساخته می شوند و لازم نیست آن را به دور گردن بپیچید. معمولا در آن ها قسمتی برای پوشاندن دهان و بینی نیز در سرمای شدید وجود دارد.
 • دستمال گردن غیررسمی مخصوص محل کار: شبیه دستمال گردن های ورزشی هستند با این تفاوت که مستطیلی و دراز ساخته می شوند. معمولا از طرح ها شطرنجی، بته و اشکال هندسی در آن ها به کار برده می شود و مناسب تیپ های غیررسمی و محیط کار هستند. در فصول گرم و سرد پوشیده می شوند و برای فصول سرد جنس آن ها معمولا از پنبه، پارچه کشبافت، کشمیر، اطلسی، ابریشم و نخ  و پشم بز است.

انواع دستمال گردن مردانه

 • دستمال گردن رسمی: تیپی رسمی دارد و با کت یا اورکت ساخته می شود. جنسش معمولا کشمیر،آلپاکا و پشم مرینو است. دو روست و در طرح ها بته، شطرنجی و ساده عرضه می شود.

انواع دستمال گردن مردانه

 • دستمال گردن خیلی رسمی:‌ فقط با کت و شلوارهای رسمی (تاکسیدو) پوشیده می شود و جنس آن از اطلس ابریشمی است و در رنگ های مشکی، سفید و یا ترکیبی از آن ها ارایه می شود.

انواع دستمال گردن مردانه

انواع دستمال گردن مردانه

 

 • دستمال گردن تابستانه: به چشم یک اکسسوری به آن نگاه می شود و معمولا نخی، پنبه ای، ابریشمی و یا از جنس پشم بز است. در مقابل باد و برف و سرما مقاوم نیست و جنبه ی تزيینی دارد.

انواع دستمال گردن مردانه

 • دستمال گردن دو رو: با نام دستمال گردن انگلیسی هم معروف است و بهترین انتخاب برای فصول گرم شمرده می شود.

انواع دستمال گردن مردانه

۲- اجناسی که از آن ساخته می شود

 • پلی استر: دو نوع طبیعی و مصنوعی دارد و طبیعی آن عمر بالاتری نسبت به بقیه ی اجناس می تواند داشته باشد. ولی در اکثر موارد ساخت پوشاک از نوع ترکیبی آن استفاده می شود. در مقابل باران و برف شدید مقاوم هستند و شدیدا ضد چروک هستند و رنگ دهی آن ها بسیار پایین است. این عوامل موجب شده تا عمر بالاتری داشته باشند. مناسب کودکان و ورزشکاران حرفه ای است. به راحتی با خم کردن آن و دیدن انعطاف پذیری آن می توانید آن را از پنبه یا ابریشم تشخیص دهید.

انواع دستمال گردن مردانه

 • پارچه کشباف: معمولابرای شال بانوان از این جنس استفاده می شود که ترکیب رنگ ها و طرح ها بیشتری در آن قابل اعمال است. این پارچه قابلیت سرجای خود نگاه داشتن وسایل تزیینی که روی آن قرار میگیرد را داراست و کشی نیز هست. توسط آقایان نیز در فصول گرم در کشورهای خاور میانه پوشیده می شود.

انواع دستمال گردن مردانه

انواع دستمال گردن مردانه

 • کشمیر: نرم و لاکچری است و از موی زیر چانه ی بز ساخته می شود. هر بز هر ساله ۱۵۰ تا ۲۰۰ گرم کشمیر می تواند تولید کند که برای ساخت یک دستمال گردن مناسب است. به مرور زمان نرم تر می شود و قابلیت شمرده شدن به عنوان یک جنس لاکچری را داراست. برخلاف نرم بودنش دوام بسیار بالایی در سرما دارد و شما را گرم نگاه می دارد. ولی میان کشمیر های مختلف تفاوت بسیار است. ضخامت یک کمشیر خوب بین ۱۴ تا ۱۶.۵ میکرون است و با طول ۳۵ تا ۵۰ میلی متر معمولا دوام بیشتری خواهد داشت. کشمیر افغانستان دوام کمتری دارد و زیرا سخت تر است و سریعتر از بین می رود.

انواع دستمال گردن مردانه انواع دستمال گردن مردانه

 • آلپاکا: معمولا از پشم شتر یا لاما گرفته می شود و از جنوب آمریکا می آید. شبیه پشم گوسفند است ولی کمی لاکچری تر و با کیفیت تر. زیرا داخل این پشم خالی است و چرخش هوا در آن جریان دارد.

انواع دستمال گردن مردانه

انواع دستمال گردن مردانه

نظرتون در مورد مقاله انواع دستمال گردن مردانه با ما در میان بگذارید.

مطالب مرتبط:

1- دستمال گردن مردانه و راه راه و روش انتخاب آن

2- راه های تمیز کردن گردنبند مروارید

3- آن گونه که همسرتان دوست دارد لباس بپوشید

mobile_sticky_top ad banner


دیدگاه شما

حمید محمودی در تاریخ 19 فوریه 2021

باسلام واحترام
دستمال گردن رسمی مخصوص کت وشلوار مردانه باطرح های مختلف را از کجا میتوانیم بخریم؟؟؟

شهلا در تاریخ 02 مارس 2021

سلام دستمال گردن ابریشمی ویا نخی نازک رسمی تابستانی میخواستم….کجا میتونم تهیه کنم…در ضمن قیمتهارو هم میخوام بدونم…..لطفا راهنمایی بفرماییدارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :