راهکار های ساده برای افزایش عمر لباس

شاید شما هم جز اون دسته از افرادید که وقتی پولی که با عرق جبین در آوردید رو روی لباس خرج می کنید، نگران این هستید که چه زمانی قرار هست پاره یا خراب بشه. البته باید بدونید راهکار های ساده برای افزایش عمر لباس هاتون وجود داره. اگه از این راهکار های ساده برای افزایش عمر لباس خودتون استفاده کنید، حداقل به اندازه پولی که دادید عمر می کنند. با چی بپوشم همراه شید.

شلوار پاره، پاره تر نشه

شاید شلوار پاره خریدی یا اینکه اون شلواری که دوست داشتی تازگی پاره شده در هر صورت باید کاری کرد که بدتر از این نشه. برای اینکار کافیه یک برچسب  اتویی بخری و بعد پشت رو کردن شلوار، کنار قسمت های پاره شده رو با این برچسب بگیری. دیگه جر نمی خوره.

راهکار های ساده برای افزایش عمر لباس

کفشت رو ضد آب کن

اگه دوست نداری تو زمستون پاهات خیس شه برو کفش بهتر بخر ولی اگه دوست داری کفش هایی مثل آل استار و امثالش رو بپوشی یک موم بی رنگ بخر و بصورت متوازن روی کفش بمال بعدش با سشوار تا حدی خشکش کن که دیگه دیده نشه (منظورم مومه) بعدش هر قدر دوست داری برو بپر تو آب.

از پارگی و سوراخ شدن هنگان شستشو جلوگیری کن

تا حالا شده تیشرت نازنینت رو بندازی تو لباسشویی و بعدش ببینی که سوراخ سوراخ شده؟ دلیلش چیه؟ موضوع ماورا طبیعی در کار نیست و همه چیز بر میگرده به خودت. زیپت رو ببند خو. احتمالا در این مواقع لباست رو با یک لباس زیپ دار انداختی تو لباسشویی و چون زیپت باز بوده گرفته به این و اون پاره شده. ناموسا الان داری چک می کنی زیپت باز یا نه؟ منظورم زیپ شلواری که داره شسته میشه هستش. زیپ و دکمه رو ببند پس.

5cc5f064-9a39-46f4-a221-9b66f80ad991_blog_ln_

جلوگیری از محو شدن رنگ

وقتی لباس رنگی خودت رو می شوری، یکم نمک بریز تو آب، این کار باعث میشه رنگ هاش پر رنگ و درخشان باقی بمونه.

تیره ها رو تیره نگه دار

اگه عشق لباس سیاه هستی، مطمئنم می دونی همیشه سیاه نمی مونن و بعد از مدتی تقریبا خاکستری هم میشن. برای اینکه اینطوری شه، هر چند وقت یکبار، توی رنگ سیاه مخصوص لباس بشورش. خیلی هم ارزون و تاثیرش هم خیلی باحاله.

دکمم کو؟

دکمه های لباس خیلی راحت می افتن و خیلی هم راحت درست میشن و تنها کاری که باید بکنی این هست که گنچمش نکنی. حالا چطور؟ وقتی پیراهنت رو خریدی با یک لاک بی رنگ روی قسمت دوخته شده دکمه بزن. تموم دیگه به همین راحتیا نمیوفته مگر ایکه باهاش کشتی بگیری.

راهکار های ساده برای افزایش عمر لباس

تیشرت رو بپیچون

آخرین مورد از راهکار های ساده برای افزایش عمر لباس این هست که تیشرت رو بپیچونی. از دیگری نپیچون برادر من، خواهرم از شما بعید بود. برای انبار کردن بهتره که تیشرت رو بپیچونی تا اینکه تا کنی. اینطوری عمرش بیشتر میشه و این رو هم می دونی که تاثیرش در عدم خرابی ظاهر تیشرت خیلی زیاده.

راهکار های ساده برای افزایش عمر لباس

مطالب مرتبط:

1- آقایان لاغر چگونه لباس بپوشند؟

2- سوالات متداول درباره شلوار جین و پاسخ آن ها

3- راهنمای ست کردن دامن و کفش مجلسیدیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :