محمد رضا اهوارکی در
0

راهنمای ست کردن دامن و کفش مجلسی

راهنمای ست کردن دامن و کفش مجلسی

اگر به یک جشن عروسی و یا تولد دعوت شدید و به دنبال یک دست لباس مجلسی هستید ما به شما دامن را پیشنهاد می کنیم. همانطور که می دانید دامن ها انواع و اقسام مختلفی دارند و از لحاظ طول نیز دسته بندی می شوند. وقتی شما یک دامن انتخاب می کنید مسلما نیاز است تا متناسب با آن کفش مجلسی در خور ان را بپوشید. راهنمای ست کردن دامن و کفش مجلسی عنوان مقاله است که برای شما در نظر گرفتیم. 

در مقالات اخیر چی بپوشم از انتخاب دامن متناسب با هیکل تان برایتان گفته ایم. هیکل های ریزنقش نباید دامن های بلند انتخاب کنند و هیکل های قد بلند نباید دامن های تا بالای زانو انتخاب کنند. اگر شانه های عریضی دارید باید از دامن های A شکل استفاده کنید. هیکل های سیبی شکل که در واقع شکم بزرگی دارند حتی الامکان از کمربند استفاده نکنند چراکه شکم و کمرشان را بیشتر نمایان می کند.

راهنمای ست کردن دامن و کفش مجلسی

حال فرض کنید دامن خاصی چشم شما را گرفته است و آن را انتخاب کرده اید. مرحله بعدی انتخاب کفش مناسب با آن است. به روش زیر عمل کنید:

  • اگر دامن شما مینی یا تا بالای زانوی شماست: بهترین انتخاب کفش شما می تواند مدل های تخت باشد ولی بوت های تا قوزک پای شما نیز مناسب هستند.
  • اگر دامنی انتخاب کرده اید که تا زانوی شماست:‌ هر دو انتخاب کفش پاشنه بلند و کفش تخت را در دست دارید. بسته به سلیقه  خودتان انتخاب کنید.
  • اگر دامن شما تا زیر زانو و بالای ساق پای شماست: از آنجایی که دیگر زانوی شما معلوم نیست باید پاشنه بلند بپوشید تا طول پای شما بلندتر دیده شود. اگر پاشنه بلند نمی پوشید کفشی لژ دار بپوشید.
  • اگر دامن شما تا میانه ساق پای شماست‌: در این موقعیت می توانید با خیالی راحت به دنبال پاشنه بلند بروید. بوت و کفش های لژ دار هم برای شما مناسب خواهند بود.
  • دامن های بلند: از آنجاییکه با یک دامن با طول زیاد طرف هستیم می توانید به راحتی کفش های تخت یا لژ دار بپوشید. نیازی به پاشنه بلند نیست مگر اینکه خیلی برای پوشیدنشان اصرار داشته باشید.

تصویری که در زیر می بینید به طور شهودی بیانگر مطالب بالا خواهد بود:

راهنمای ست کردن دامن و کفش مجلسی

اگر در خصوص ست کردن دامن و کفش مجلسی سوالی داشتید در بخش نظرات منتظر شماییم.

مطالب مرتبط:

1- انتخاب دامن بر اساس هیکل 

2- تاریخچه دامن میدی

3- چرا هر خانمی باید یک دامن میدی داشته باشد؟دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :