راه و رسم خوش تیپ بودن

هیچ انسانی خوشتیپ آفریده نشده است. همه ما یکسان هستیم. برای خوشتیپ تر شدن باید دانش کافی داشت و تلاش کرد. راه و رسم خوش تیپ بودن چیست؟ با چی بپوشم همراه باشید. 

۱- اعتماد به نفس

اعتماد به نفس بالا یکی از ملزومات خوش تیپ بودن است. اگر شما خودتان را نشناسید و این که آیا تیپ شما با شخصیت شما سازگاری دارد یا خیر! و این نگرانی موجب پایین آوردن اعتماد به نفس شما می شود. بنابراین لباس هایی انتخاب کنید که حتما با موقعیتی که در آن قرار دارید همگام باشد.

راه و رسم خوش تیپ بودن

چی بپوشیم خوشتیپ باشیم

۲- لباس های اندازه

لباسی که شما انتخاب می کنید هرقدر هم که زیبا باشد اگر اندازه تنتان نباشد نه تنها شما را خوش تیپ نشان نمی دهد بلکه شاید موجب مسخره شدن شما و یا عوض شدن دید اطرافیان نسبت به شما شود. سرشانه، آستین، سینه کت شما، پاچه و کمر شلوار و تنگ و گشاد بودن لباس ها شامل این قانون می شوند.

۳- خیاط های معروف را می شناسند

از اندازه بودن لباس ها صحبت کردیم پس می دانید که پیدا کردن یک لباس اندازه واقعا دشوار است. از این رو باید خیاط های ماهر را بشناسید و یک خیاط را بعنوان خیاط همیشگی خودتان انتخاب کنید. برای اینکه لباس هایتان اندازه باشند خیاط باید سایزهای شما را داشته باشد و هرچه بیشتر این کار را برایتان انجام داده باشد در این زمینه مهارت بیشتری خواهد داشت.

۴- می دانند که “هرچه کمتر بپوشند بهتر است” 

قرنی که در آن زندگی می کنیم قرنی است که باید تعداد لباس های کمتر بپوشید تا خوش تیپ تر دیده شوید. از کمیت به کیفیت روی بیاورید و آیتم های با کیفیت بالا انتخاب کنید. همچنین ساده لباس بپوشید. ترکیب رنگ های خاص با هم در مد امروز جایگاهی ندارد. از طرفی لایه ای لباس پوشیدن هم باید به اندازه باشد. زیاده روی نکنید.

راه و رسم خوش تیپ بودن

۵- از خرج کردن پول برای لباس‌های با کیفیت هراسی ندارند

لباسی که در آن از پارچه با جنس های مرغوب به کار برده شده باشد ارزش پول خرج کردن را دارد. البته تشخیص همین قضیه نیاز به دانش کافی دارد. از این رو در چی بپوشم راه های تشخیص اجناس تقلبی از اصلی را نیز برایتان قرار داده ایم. با جستجویی ساده می توانید آن ها را مطالعه کنید.

راه و رسم خوش تیپ بودن

۶- به دنبال یک برند خاص نیستند

این که تصمیم بگیرید برای خرید صرفا به دنبال برندی خاص باشید و به روی بقیه برندها چشمتان را ببندید اصلا از اصول خوشتیپ بودن نیست. خوشتیپ ها همیشه با دیدی باز به خرید می روند.

۷- لباس هایشان سازمان دهی شده است

وقتی به کمد لباس های یک مرد خوش تیپ نگاه می کنید باید همه آیتم های آن سرجای خودشان باشد. دسته بندی لباس ها براساس رنگ، طرح و جنس ان ها صورت گرفته است.

۸- هیچ وقت برنامه ریزی جلوتر ندارند

یک مرد خوش تیپ هیچ وقت برای مهمانی شب بعدش یا قرار ملاقات کاری دو هفته ی آینده اش برنامه ریزی نمی کند. همیشه آمار لباس های در کمدشان را دارند و اعتماد به نفس بالایی در انتخاب لباس های مناسب در کمترین زمان ممکن دارند. اغلب معتقدند که این آماده شدن خانم هاست که طول می کشد. یک مرد خوش تیپ باید در کمترین زمان بهترین تیپ خودش را  بزند.

۹- آرایشگر خودشان را می شناسند 

همان طور که به خیاط خود وفادارند به آرایشگر خود نیز وفادار هستند. شاید این کار چند ماه زمان ببرد که آرایشگر مخصوص خود را بیابید ولی بعد از اینکه بهترین آرایشگر را یافتید بهتر است همیشه نزد او بروید و از او بخواهید مدل های جدیدی که با مدل موی شما و سر شما می آید را برایتان بزند.

۱۰- مراقبت لباس هایشان هستند

آن ها معتقدند اتو کشیدن مخصوص خانم ها نیست. یک چروک ریز و ساده می تواند روی مخ آن ها راه برود. پیراهن آقایان خوش تیپ همیشه اتو کشیده است. اگر لکه ی جوهر یا چای یا هرچه روی آن پیدا کنند سریعا برای رفع آن اقدام می کنند. چون می دانند که لکه ها اگر بمانند ماندگار می شوند. کفش ها همیشه تمیز و واکس کشیده هستند و لکه ای روی آن ها نیست. برای شستشوی لباس ها از نکات گفته شده در لیبل آن ها استفاده می کنند.

راه و رسم خوش تیپ بودن

چی بپوشیم خوشتیپ باشیم

۱۱- به جزییات توجه می کنند

آقایان خوشتیپ به همه جزییات توجه می کنند. از انتخاب یک پوشت ساده گرفته تا ست کردن آن با کراوات و یا ست کردن رنگ کمربند و کفش، همه این ها نکات ریزی هستند که یک مرد خوشتیپ آن ها را می شناسد. جنس لباس ها، رنگشان، اکسسوری ها و اندازه بودن لباس ها، گره کراوات، تا کردن پوشت و همه و همه از مواردی هستند که نیاز به توجه دارند.

۱۲- لباس مناسب ورزش دارند

همیشه هیکلشان را خوب نگاه می دارند و روی فرم هستند. برای رفتن به کافی شاپ از لباس های باشگاه و شلوار اسلش استفاده نمی کنند و با خود فکر نمی کنند که این کار خیلی کول است. شاید این لباس ها راحت باشند ولی اصول خوش تیپ بودن با اینکار نقض می شود.

۱۳- سایز لباس خود را می دانند

سایز سینه، کمر و همه سایز های مورد نیاز برای بدنشان را می دانند. همیشه در انتخاب لباس ها از آن ها استفاده می کنند.

راه و رسم خوش تیپ بودن

چی بپوشیم بهمون بیاد

۱۴- وقتی به عروسی دعوت می شوند تلاش مضاعف دارند

برای عروسی مخصوصا اگر عروسی دوستان یا آشنایان نزدیک باشد باید همه تلاشتان را بکنید. از چند روز قبل به دنبال انتخاب کت و شلوار و کفش مناسب باشید و خلاصه دقیق تر عمل کنید. اگر آیتم ها نیاز به خیاطی دارند زودتر برای این کار اقدام کنید.

۱۵- قوانین مد را می دانند ولی از شکستن آن ها نمی ترسند

قوانین مد برای شکسته شدن هستند. یعنی اگر کمی اصولی با آن ها بازی کنید می توانید با وجود شکستن آن ها همچنان خوش تیپ بودن را احساس کنید. بیشتر آقایان خوشتیپ جسارت و جرات این کار را دارند و آن را انجام می دهند.

راه و رسم خوش تیپ بودن

۱۶-  برای اصلاح صورتشان برنامه دارند

حتی اگر از نظر پوشاک همه قوانین را رعایت کرده باشید ولی صورت و موی شما کثیف و شلخته باشد بازی را باخته اید. خوش تیپ بودن یعنی تا حد امکان بی نقص بودن. برای بی نقص بودن باید بهترین تان را انجام دهید. یک برنامه منظم برای تراشیدن مو و موی صورتتان داشته باشید.

۱۷- لباس های بی مصرف را حذف می کنند

یکی از توانایی های آقایان خوشتیپ که شاید زیاد به چشم نیاید همین توانایی حذف لباسهای تکراری و خراب است. اگر تیشرتی دارید که رنگ و رو رفته است و یا پیراهنی دارید که سال هاست منتظر هستید اندازه‌تان شود و هنوز هم نشده است می توانید به راحتی آن ها را دور بیاندازید.

۱۸- بهترین عطر را انتخاب می کنند

یک مرد خوشتیپ یک عطر خاص و منحصر به فرد را برای خود انتخاب کرده است که می داند اگر آن را استفاده کند در میان جمع خوشبو ترین خواهد بود و با اعتماد به نفس آن را استفاده می کند.

۱۹– لباس پوشیدن بهتر از غیررسمی پوشیدن است

شاید بعضی شرایط برای شما پیش بیاید که بین زدن یک تیپ رسمی و غیررسمی بمانید. آقایان خوش تیپ در این شرایط ترجیح می دهند رسمی تر لباس بپوشند تا غیررسمی. از این رو برای خوش تیپ بودن لباس های رسمی را در اولویت قرار دهید.

مطالب مرتبط:

۱- تکنیک های مرتب کردن کمد لباس برای سریعتر آماده شدن

۲- چرا جوراب ها اهمیت زیادی دارند؟

۳- ۱۰ ترفند برای تشخیص پوشاک تقلبی

محمد رضا اهوارکی
نویسنده: محمد رضا اهوارکی
چند وقتی است که در حوزه ی استایل به طور جدی فعالیت می کنم و مطالبی رو که در ارتباط با آخرین مد روز برایم جالب باشد در سایت " چی بپوشم " قرار می دهم. مهندس مخابرات هستم و برنامه نویسی iOS نیز انجام می دهم.


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :