اصول خرید چتر مناسب

پاییز فرا رسیده است و به همراه خود باران های نا به هنگام و ناگهانی اش را آورده است. آقایان و خانم های خوشتیپ برای بیرون رفتن در روزهای بارانی متدبرانه عمل می کنند و با خود چتر همراه می برند. در این مقاله می خواهیم به بررسی اصول خرید چتر مناسب بپردازیم. با ما همراه باشید.

۱- یک سری نکات عمومی

قبل از رفتن به خرید حتما یک سری فاکتورها را در نظر بگیرید و به آن ها توجه کنید. مثلا اینکه می خواهید چترتان چقدر بلند باشد یا اینکه مدل جمع شونده باشد، مکانیسم آن اتوماتیک باشد یا دستی، سایز و سایبان آنرا نیز مورد بررسی قرار دهید. بقیه موارد به سلیقه شخصی شما بستگی دارد مثل جنس سایبان، جنس دسته و مدل چتر. هرچه انتخاب می کنید از چترهای ارزان و تا شونده سبک با جنس های بدردنخور دوری کنید. این گونه چترها به دلیل اینکه از جنس های بی کیفیت در دسته و سایبان ساخته شده اند، حین وزش باد شدید و باران نمی توانند نقش خود را به خوبی ایفا کنند.

۲- فریم چتر

فریم به قسمت متصل کننده دسته چتر به سایبان آن گفته می شود. اگر به دنبال مدل هایی هستید که در آن ها چتر به طور ناگهانی و سریع باز می شوند باید به تعداد “سکشن ها” یعنی تعداد دفعاتی که چتر تا می شود تا بسته شود توجه کنید. فریم های آلومینیومی ۴۰ درصد سبک تر از فریم های فلزی هستند و حملشان آسان تر است ولی شکننده تر از فلزی ها هستند.

۳- انعطاف پذیری

انعطاف پذیری چتر از مهمترین نکاتی است که در خرید آن باید به آن توجه کنید. میزان مقاومت چتر در برابر وزش باد را انعطاف پذیری آن می گویند. چتر های با استخوان بندی (قسمت های شبکه ای شکل که سایبان را به فریم چتر متصل می کنند) فایبرگلس منعطف تر خواهند بود و با وزش باد به آسانی زیر و رو نمی شوند. این جنس باعث می شود چتر شما از مشکل خم شدن و تغییر شکل دادن که در قدیم وجود داشت و به هیچ وجه اصلاح نمی شد جان سالم به در ببرد. جنس های فایبرگلس و کربن از مقاوم ترین و منعطف ترین جنس های مورد استفاده در چتر هستند.

۴- طرح و رنگ

به طرح و رنگ چتر هم باید به همان اندازه ای که به طرح و رنگ لباستان اهمیت می دهید، اهمیت داده شود. شاید طرح های ساده و یک رنگ زیبا باشند ولی اگر می خواهید رنگ چتر را با رنگ پوشت کت خود و یا کراوات خود ست کنید می توانید از طرح های شطرنجی استفاده کنید. طرح ها و رنگ های کلاسیک انتخاب کنید. طرح های پاگودا، شطرنجی ریز و شطرنجی درشت از انتخاب های خوب شما محسوب می شوند.

اصول خرید چتر مناسب

۵- سایبان 

نایلون جنسی است که از آن در ساخت سایبان‌ چتر زیاد استفاده می شود و شما را به خوبی از خیس شدن در باران حفظ می کند ولی جنس پلی استر که جدیدا استفاده از آن مرسوم شده قوی تر و مقاوم تر است. با اینکه سایبان هایی که در آن ها منافذی برای ورود باد وجود دارد رایج شده اند ولی پیشنهاد ما استفاده از مدل های ساده است که استحکام بیشتری دارند. روش هایی برای تشخیص میزان استحکام سایبان‌چتر وجود دارد. روش هایی مثل کشیدن آن ها وقتی‌چتر باز است، انداختن نور سفید روی آن برای چک کردن پارگی های احتمالی و چک کردن اینکه آیا سایبان خودش را روی استخوان بندی‌چتر رها کرده است یا خیر، وجود دارد که باید چک شوند.

۶- دسته

دسته های زیادی برای‌ چتر وجود دارد مانند دسته های تیوبی، که سبک تر هستند ولی مقاومت آن ها کمتر است. دسته های فلزی با روکش چوبی نیز وجود دارند که انعطاف کمتر و استحکام بیشتری دارند. طول های مختلف‌چتر را امتحان کنید تا ببینید که کدامیک مناسب قد شما هستند.

۷- چند مدل کاربردی

چند مدل رایج مخصوص جنتلمن ها را در تصاویر زیر برایتان آورده ایم، شاید برای ایده گرفتن شما مناسب باشند:

اصول خرید چتر مناسب اصول خرید چتر مناسب اصول خرید چتر مناسب اصول خرید چتر مناسب

مطالب مرتبط:

1- دیوید گندی سوپر مدل انگلیسی از خودش می گوید

2- وسایل ضروری برای نگه داشتن یک کمد شیک و مرتبدیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :