چرا به خیاط نیاز داریم؟

همه ما خوب می‌دانیم که بیشتر از جنس پارچه، برند تولید کننده آن لباس خاص، مثلا کت و شلوار دوخت و تن خور آن است که اهمیت دارد و باعث بهتر جلوه دادن آن لباس می شود. بنابراین همیشه به یک خیاط همه فن حریف دسترسی داشته باشید. 

ad banner

شاید این موارد را از خیاط بخواهید

برای اینکه بیشترین استفاده را از خیاط‌ تان ببرید باید به زبان خودشان و با اصطلاحات رایج خودشان با آنها صحبت کنید. خیاطان می‌توانند کارهای زیادی برای لباس شما انجام دهند به شرط اینکه به آن‌ها اطمینان داشته باشید.

بعد از پیدا کردن یک خیاط خوب، باید بر اساس جنس لباس از او درخواست‌های زیر را بکنید.

  • اگر لباس تنگ است می‌توانید از خیاط بخواهید با کمک اضافه پارچه‌هایی که در قسمت درز لباس وجود دارد، آن‌ را برایتان گشاد کند. و یا برعکس.
  • می‌توانید از خیاط بخواهید شلوار شما را تنگ تر کند.

چرا به خیاط نیاز داریم؟

۳ راه ساده برای انتخاب خیاط مناسب

۱- جستجوی آنلاین برای پیدا کردن خیاط

شما می‌توانید یک جستجوی ساده اینترنتی انجام دهید و خیاطان ماهر شهر را بیابید. نظرات مردم درباره آن‌ها چه خوب و چه بد را مطالعه کنید. در خواندن نظرات این نکته را در نظر بگیرید که افراد ناراضی تمایل بیشتری به قرار دادن نظرشان دارند و نظراتشان را با کمی اغراق بیان می‌کنند پس باید با دیدی بازتر به این قضیه نگاه کنید و یک طرفه به قاضی نروید. ولی اگر عده زیادی از سرعت بالای یک خیاط تعریف کرده اند می‌توانید روی مهارت وی حساب باز کنید.

۲- پرسش از افراد خوش تیپ

از افراد خوش تیپ افراد کمک بخواهید و با آنان آشنا شوید و لباس‌های خود شخصی دوزی کنید و یا اندازه تن نمایید.

۳- تماس تلفنی

شما به راحتی و با یک تماس تلفنی ساده می‌توانید از حرفه‌ای بودن خیاط مطمئن شوید. برای مثال با او تماس بگیرید و بپرسید که “برای کوتاه کردن آستین کت تک چه مقدار هزینه باید بپردازم؟ “. اگر او خیاط ماهری باشد باید بپرسد که “چه مقدار از آستین کت شما قرار است کوتاه شود؟” زیرا خیاط به راحتی با کوتاه کردن کمی از سر آستین شما آن را کوتاه کند ولی کوتاه کردن بیشتر از آستین او نیاز به این دارد که آستین را از بدنه کت جدا کرده و از قسمت انتهایی آن کم کند و مسلما این کار هزینه بیشتری می‌برد. خیاطان ماهر از قسمت‌های مختلف کار سوال می‌کنند و می‌خواهند کاری که به آن‌ها می‌سپارید را با جزییات متوجه شوند‌.

جمع بندی

در نهایت شما باید بدانید که چگونه یک خیاط ماهر در شهر را بشناسید و بدانید که آیا کار مورد نظر شما را انجام می‌دهد یا خیر و در نهایت بعد از خرید لبا‌س به او مراجعه کنید تا این کار را برایتان انجام دهد. هرچه بیشتر با او در مورد کاری که می‌خواهید انجام دهید صحبت کنید او بیشتر از جزییات آن، متوجه می‌شود.

مطالب مرتبط:

۱-  راه‌های تشخیص پشم کشمیر با کیفیت

۲-  انتخاب کت و شلوار پاییزه

۳-  نکات مهم در زمینه پوشیدن کت و شلوار خوش دوخت

محمد رضا اهوارکی
نویسنده: محمد رضا اهوارکی
چند وقتی است که در حوزه ی استایل به طور جدی فعالیت می کنم و مطالبی رو که در ارتباط با آخرین مد روز برایم جالب باشد در سایت " چی بپوشم " قرار می دهم. مهندس مخابرات هستم و برنامه نویسی iOS نیز انجام می دهم.


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :