نکات مهمی در زمینه پوشیدن کت و شلوار خوش دوخت

در چی بپوشم همیشه روی اندازه بودن لباس تاکید کردیم و تقاضای ما از شما برای خوشتیپ بودن این بوده که این مورد را همیشه در اولویت اولتان قرار دهید. در این مقاله قصد داریم با نگاهی تیپ دو بازیگر هالیوودی اندرو گارفیلد  و  لوک بریسی این موضوع یعنی خوش دوخت بودن کت و شلوار را مورد بررسی قرار دهیم. نکات مهمی در زمینه پوشیدن کت و شلوار خوش دوخت را در چی بپوشم بخوانید. 

نکات مهمی در زمینه پوشیدن کت و شلوار خوش دوخت

در تصویری که مشاهده می کنید این دو بازیگر معروف هر دو با کت و شلوار در مراسم خاصی حاضر شده بودند. در زیر با بررسی چند نکته از تیپ این دو بازیگر نحوه صحیح و اصولی کت و شلوار پوشیدن را بررسی می کنیم. ابتدا تیپ گارفیلد را زیر ذره بین قرار می دهیم که طوری به دوربین نگاه کرده است که گویی می داند یک جای کار می لنگد:

نکات مهمی در زمینه پوشیدن کت و شلوار خوش دوخت

شاید خودش از بلند بودن طول آستین پیراهنش و نمایان بودن این مشکل از زیر کتش مطلع است. به عنوان یک راهنمایی باید خدمتتان عرض کنیم که حدودا ۰.۷۵ تا ۱.۲۵ سانتی متر از آستین پیراهن شما باید از زیر کت شما نمایان باشد. در این مورد مشاهده می‌کنیم که آستین پیراهن او تقریبا ۳ یا ۴ سانتی متر از زیر کت نمایان است و این یک مشکل بزرگ در تیپ اوست. گارفیلد نگران این نیست که کت و شلوار چسبان و آب رفته اش نمایان شود و این‌ها مشکلات بزرگی در تیپ او هستند. کت او به قدری کوتاه است که گویا آن را از یک پسربچه قرض کرده است. اینجاست که اهمیت نزد خیاط بردن کت و شلوار و متناسب کردن آن با هیکل را متوجه می شویم.

حال به تیپ لوک نگاهی می اندازیم و آن را بررسی می‌کنیم:

gallery-1477410585-luke-bracey-suit

کت و شلوار خوش دوخت به تن کرده و حرفه‌ای بودن آن تنها به خاطر ۶ دکمه بودن آن نیست. به برآمدگی‌های روی یقه کت او نگاه کنید (که معمولا روی کت‌های سه دکمه مشاهده می‌کنیم) حالا به دکمه های کت او نگاهی بیاندازید:  ۴ روی ۲. با ۴ دکمه ای که در واقع ۲ تای آن ها کاربردی هستند. که البته این مدل قرار گرفتن دکمه در کت‌های ۶ دکمه رایج نیست. با این حال می‌بینیم که او اعتماد به نفس بالایی دارد و این به دلیل خوش دوخت بودن و فیت بودن کت و شلوارش است. همچنین برای کسانی که از طول پاچه شلوار آگاهی ندارید یکی از ایده آل‌ترین طول برای پاچه شلوارتان مدلی است که در پاچه شلوار او مشاهده می‌کنید.

همه این‌ها را گفتیم تا مجددا اهمیت بالای خوش دوخت بودن و فیت بودن کت و شلوار را به شما نشان دهیم. امیدواریم در انتخاب و پوشیدن کت و شلوار به این نکته توجه خاصی داشته باشید.

نکات عمومی در مورد کت و شلوار خوش دوخت

۱- لبه کت باید تا وسط فاق شلوار قرار گیرد، کمتر از این مقدار کوتاه و بیشتر از آن بلند است.

۲- کت و شلوار خوش دوخت هیچ گاه در قسمت سرشانه خود کشیدگی و یا افتادگی نخواهد داشت. اگر سرشانه شما خیلی بزرگ و یا کوچک است بهتر است از خیاط بخواهید تا کت اندازه شما را بدوزد.

۳- طول آستین کت و شلوار خوش دوخت بسیار مهم است. مچ دست خود را خم کنید، به طوری که کف دست شما رو به سطح زمین باشد در این حالت آستین کت باید یک سانتی متر بالاتر از آستین پیراهن مردانه باشد.

مطالب مرتبط:

۱- طرز صحیح تا کردن کت و شلوار

۲- دکمه سر آستین پیراهن شما درباره‌تان چه می گوید؟

۳- چگونه کت و شلوار مردانه بخریم؟

محمد رضا اهوارکی
نویسنده: محمد رضا اهوارکی
چند وقتی است که در حوزه ی استایل به طور جدی فعالیت می کنم و مطالبی رو که در ارتباط با آخرین مد روز برایم جالب باشد در سایت " چی بپوشم " قرار می دهم. مهندس مخابرات هستم و برنامه نویسی iOS نیز انجام می دهم.


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :