طول آستین پیراهن مردانه باید چقدر باشد؟

سوالاتی در چی بپوشم با این مضمون مطرح می شود که “اخیرا کت و شلواری تهیه کرده ام و سر آستین های پیراهن من کاملا زیر کت من پنهان می شوند. آیا طول پیراهن من صحیح انتخاب شده است؟ طول آستین مناسب پیراهن باید چقدر باشد؟ کت من زیادی بلند است یا پیراهنم زیادی کوتاه است؟” . در این مقاله قصد ما بررسی اصول انتخاب طول مناسب برای پیراهن است. با کارشناسان چی بپوشم همراه باشید.

البته جواب دادن به این سوال بدون مشاهده کردن کت و شلوار و پیراهن ممکن نیست ولی این موضوع پیچیده ای نیست که شما خودتان را درگیر آن کنید. طول نامناسب برای پیراهن شما به راحتی می تواند کت و شلوار گران شما را بسیار ارزان جلوه دهد.

از نظر طول آستین کت مناسب باید بگوییم اصولا اندازه مناسب اندازه ایست که در آن انتهای آستین روی استخوان مچ دست شما قرار می گیرد ولی بازهم به این موضوع بستگی دارد که شما می خواهید چه مقدار از سر آستین پیراهن شما نمایان شود.

یک نصیحت از دنیای مد و فشن

قبل از هر چیزی و قبل از این که بخواهیم به بحث بلند یا کوتاه بودن آستین بپردازیم باید اندازه بودن پیراهن را مد نظر داشت. اگر آستین های شما تنگ باشند مهم نیست طولشان چقدر باشد زیرا که بالاتر از مچ دست شما قرار می گیرند و شما قادر به تشخیص طول مناسب نخواهد بود. شبیه به همین قضیه برای پیراهن هایی با آستین های گشاد هم رخ می دهد که روی مچ دست شما بدون دلیل خاصی آویزان می شوند و شما هیچ کاری با آن ها نمی توانید بکنید. یک قانون سر انگشتی وجود دارد که اگر شما بتوانید پیراهنتان را بدون باز کردن دکمه های سر آستین در بیاورید به این معنی است که آستین پیراهن شما گشاد است. سایز مناسب برای آستین پیراهن سایزی است که از ابتدای مچ شما رد نشود. ضمنا به دست انداختن ساعت و اکسسوری های دیگر را هم باید در نظر داشته باشید.

طول آستین پیراهن 

طول آستین پیراهن مردانه باید چقدر باشد؟

بهترین راه برای اینکه بفهمید آستین پیراهن شما اندازه دستتان است یا خیر این است که دکمه آن را باز کنید و دستانتان را اطراف کمرتان آویزان کنید. همه آستین هایی که در بالا مشاهده می کنید هنگامی که دکمه های آن ها بسته باشد در یک محل خاص روی مچ قرار می گیرند ولی کوتاهترین آن ها به محض اینکه شما دستتان را بلند می کنید که تلفنتان را جواب دهید یا ساعت را چک کنید روی ساعد شما قرار می گیرد. آستین بلندتر روی شست دست شما قرار می گیرد و جلوه خوبی نخواهد داشت. طول مناسب آستین اندازه ای است که انتهای آن بین اولین بند انگشت شست و پایه مچ دست شما جایی که کف دستتان شروع می شود قرار بگیرد.

وقتی طول آستین شما اندازه باشد  شاید ابتدا کمی احساس تنگی در قسمت دست خود بکنید ولی وقتی روی دست شما قرار گرفت می تواند معیاری برای اندازه آستین کت شما باشد. آستین کت شما باید قادر باشد ۰.۵ تا ۱.۲۵ سانتی متر از سر آستین پیراهن شما را نشان دهد.

با همه موارد بالا از اینکه کمی این قوانین را دور بزنید واهمه نداشته باشید. دست شما تا حدودی باز است و می توانید موارد گفته شده را حدودی رعایت کنید.

مطالب مرتبط:

۱- انتخاب دکمه سر آستین مناسب چگونه است؟

۲- چگونه چرک یقه یا سر آستین را پاک کنم؟

۳- انواع مختلف دکمه سر آستین 

محمد رضا اهوارکی
نویسنده: محمد رضا اهوارکی
چند وقتی است که در حوزه ی استایل به طور جدی فعالیت می کنم و مطالبی رو که در ارتباط با آخرین مد روز برایم جالب باشد در سایت " چی بپوشم " قرار می دهم. مهندس مخابرات هستم و برنامه نویسی iOS نیز انجام می دهم.


دیدگاه شما

BernardEmaks در تاریخ 19 سپتامبر 2020

Thank you very much for the information provided
I’m very impressedارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :