اشتباهات آرایشی که خانم‌ها مرتکب می‌شوند

0

خوشبختانه یا متاسفانه این سال ها آرایش های جدیدتر و حرفه ای تر به کمک خانم ها آمده و در زیباتر شدن ظاهر به آن ها کمک زیادی می کند. اما آرایش کردن نیز اصول مربوط به خودش را دارد که در صورتی که رعایت نشود می تواند مشکل ساز باشد. در این مقاله به بررسی اشتباهات آرایشی رایج میان خانم ها می پردازید. 

۱- استفاده مستمر از اتو مو

این را بدانید که در صورت استفاده از اتو مو و یا سشوار حتما موی شما در معرض خطر قرار می دهد. باید نکات امنیتی را در این زمینه رعایت کنید. این حالت در مدل موهای کشیده شده مثل دم اسبی ها یا دم خرگوشی های خیلی سفت شدیدتر نیز می شود زیرا در این حالات ریشه موی شما ضعیفتر شده است. مرتب به آرایشگاه بروید و از دو شاخه شدن موی خود جلوگیری کنید. هفته ای یک بار از ماسک های تثبیت کننده مو استفاده کنید. ضمنا همیشه حواستان به نحوه مدل دادن مویتان باشد. حتما درجه اتو یا سشوار را روی Medium تنظیم کنید و از متمرکز کردن گرما روی یک نقطه خاص به شدت دوری کنید.

اشتباهات آرایشی که خانم‌ها مرتکب می‌شوند

۲- سخت شانه کردن مو

برای رفع این مشکل می توانید از تثبیت کننده های مو و ماسک های مخصوص این کار استفاده کنید. سعی کنید ابزار مربوط به مو را با دقت بیشتری انتخاب کنید تا موجب کشیدگی یا کنده شدن موی شما نشوند. شانه کردن مو باید یکی از کارهایی باشد که هرکس برای خود به نحو احسن انجام می دهد. ضمنا سعی کنید وقتی مویتان خیس است آن را توسط اتوی مو داغ خشک نکنید که موجب از بین رفتن ریشه آن می شود.

اشتباهات آرایشی که خانم‌ها مرتکب می‌شوند

۳- ور رفتن با ناخن

سومین نکته آرایشی این است که قسمت متصل کننده ناخن به پوست شما برای این است که از نفوذ آلودگی ها و بیماری ها به درون ناخن جلوگیری کند. اگر از این قسمت خوشتان نمی آید می توانید با روغن ها یا نرم کننده ها این قسمت ها را نرم کنید و به آرامی ماساژ‌ دهید تا عقب تر بروند و وجودشان روی ناخن شما حس نشود.

اشتباهات آرایشی که خانم‌ها مرتکب می‌شوند

۴- خیس ماندن موها بعد استخر 

رنگ سبزی که بعد از استخر روی موی شما مشاهده می شود دلیلش استفاده از رنگ دانه های مو است که باعث باز شدن منافذ پوست سر شما می شوند و آن را مستعد دریافت مواد شیمیایی استخر می کنند. بدتر از آن هم تلاش خانم ها برای از بین بردن این سبزی با استفاده از اتوی مو است. برای از بین بردن آن کافیست از شامپو های مخصوص موی خودتان و شامپو هایی که برای از بین بردن رنگ هستند استفاده کنید.

اشتباهات آرایشی که خانم‌ها مرتکب می‌شوند

۵- وقفه طولانی بین رفتن به آرایشگاه

برای داشتن مویی بلند حتما باید به طور مرتب آن را کوتاه کنید و نکات آرایشی مربوطه را رعایت کنید . شما نمی توانید موی خیلی بلندی داشته باشید که ۱ سانت آخرش دو لبه شده باشد. این دولبه شدن مانع رشد موی شما می شود. هر ۸ هفته یک بار اصلاح مو را به شما پیشنهاد می کنیم. این گونه رشد سریعتری در موهایتان مشاهده خواهید کرد.

اشتباهات آرایشی که خانم‌ها مرتکب می‌شوند

۶- ور رفتن با جوش 

جوش ها بسته به نوعی که دارند درمان های متفاوتی خواهند داشت. برای مثال جوش های حفره دار را باید با درمان های سرپایی مثل لیزر و امثال آن درمان کرد. برای از بین بردن لکه های سیاه هم می توانید از کرم های براق کننده، ویتامین C و مواد حاوی گلیکولیک اسید استفاده کنید. استفاده از ضد آفتاب هم برای این لکه ها پیشنهاد می شود.

اشتباهات آرایشی که خانم‌ها مرتکب می‌شوند

۷- مژه های مصنوعی بیرون زده از مژه های طبیعی

از دیگر نکات آرایشی این است که اگر سهوا مژه های اصلی خودتان را کندید یا موجب کنده شدن آن شدید نگران نباشید. زیرا بعد از ۶ الی ۸ هفته مژه ها مجددا رشد می کنند. استفاده از چسب های مخصوص حین قرار دادن مژه مصنوعی یا اکستنشن مژه نیز می تواند از این ریزش حین برداشتن آن ها جلوگیری کند. برای برداشتن مژه های مصنوعی کافیست کمی پاک کننده آرایش را روی پنبه مالیده و به آرامی چند ثانیه روی مژه ها نگاه دارید.

اشتباهات آرایشی که خانم‌ها مرتکب می‌شوند

۸- اکرلیک موجب از بین رفتن ناخن ها می شود

ابتدا باید ناخن مصنوعی های خودتان را جدا کنید و سپس اگر بازهم اثری از آن ها روی ناخن مشاهده کردید آن را با دستمال آغشته به استون تمیز کنید. اگر قسمت های حاشیه دار یا لبه دار در ناخنتان مشاهده کردید می توانید آن را با سوهان تمیز و مرتب کنید که لبه های ناخن نیز به جایی گیر نکنند. برای مراقبت خانگی هم می توانید روزی ۱۰ الی ۱۵ دقیقه ناخن هایتان را در آب گرم و روغن قرار دهید سپس روی آن را ماساژ دهید.

اشتباهات آرایشی که خانم‌ها مرتکب می‌شوند

۹- سیگار کشیدن 

سیگار کشیدن هم مانند نور آفتاب موجب پیر شدن زودرس پوست شما می شود پس این کار را ترک کنید. می توانید از موادی مثل ضد آفتاب، ویتامین C و سرم های آنتی اکسیدان هم برای ارتقا پوست خود استفاده کنید.

اشتباهات آرایشی که خانم‌ها مرتکب می‌شوند

۱۰- با آرایش خوابیدن

این نیز یکی از عادت های غلط است که باید برطرف شود. این کار نه تنها موجب ایجاد شدن لکه های پوستی و در نهایت جوش های بزرگ روی صورتتان می شود بلکه از تنفس پوست شما نیز جلوگیری می کند. از این رو برنامه خاصی برای شستشوی صورت خود داشته باشید. هفته ای یک یا دوبار بسته به نوع پوست خود باید پوستتان را با دست مالش دهید تا سلول های مرده روی آن حذف شوند و سلول های زنده جایگزین آن شوند. اگر صورتتان از این عادت آسیب دیده است باید از محصولات حاوی سالسیلیک اسید و یا درمان های خانگی استفاده کنید. دستمال مرطوب ها نیز انتخاب خوب دیگر شما خواهند بود.

اشتباهات آرایشی که خانم‌ها مرتکب می‌شوند

۱۱- رنگ کردن بیش از حد مو 

برای درمان سریع موی آسیب دیده می توانید به آرایشگرتان مراجعه کنید و از او بخواهید که با ارایه درمانی که موی شما را تقویت کند و آن را مرمت کند شما را کمک نماید. راه هایی مثل درمان خانگی یا درمان در سالن های آرایشی یا اصلاح مرتب مو از راه های پیش پای شماست. برای خشک کردن مو از دمای بسیار پایین استفاده کنید و موی خود را همیشه تمیز نگاه دارید و به آن نگه دارنده اعمال کنید.

اشتباهات آرایشی که خانم‌ها مرتکب می‌شوند

۱۲- زیر آفتاب ماندن های طولانی

هیچ وقت برای استفاده از عینک آفتابی دیر نیست و ضمنا استفاده از سرم های ویتامین C در درمان این حالت بسیار موثر است. استفاده از محصولات آرایشی حاوی گلیکولیک اسید را نیز به شما پیشنهاد می کنیم. هفته ای یک یا دوبار باید صورتتان را با دست به آرامی پوسته پوسته کنید تا سلول های مرده از بین بروند و موجب سیاه شدن پوستتان نشوند. شستشوی به موقع پوست و استفاده از محصولات آرایشی مرتبط با پوستتان هم می تواند در جوان تر شدن پوستتان کارساز باشد. اگر مشکل وارد شده به پوستتان شدید است می توانید با متخصص پوست آن را در میان بگذارید و از درمان های سرپایی یا قرص ها برای درمان آن استفاده کنید

اشتباهات آرایشی که خانم‌ها مرتکب می‌شوند

۱۳- جویدن ناخن ها

این کار نوعی عادت است که به سادگی قابل ترک کردن است. کافیست دلیل اتفاق افتادن آن (مثلا استرس) را شناسایی کنید و سعی کنید آگاهانه هر وقت به این حالت دچار شدید ناخن هایتان را نجوید. با ورزشهایی مثل یوگا و مدیتیشن هم می توانید از این کار جلوگیری کنید. می توانید شکل ناخن ها را به نوعی کوتاه کنید که گوشه نداشته باشند و جویدن آن ها سخت تر باشد. از شکل دادن به ناخن ها دوری کنید و از مواد قوی کننده ناخن استفاده کنید که جویدن آن را برایتان سخت تر کند.

اشتباهات آرایشی که خانم‌ها مرتکب می‌شوند

۱۴- برداشتن زیاد ابروها

از آنجایی که ابروها مدت زیادی (بین ۶ تا ۸ ماه) برای بازگشت به حالت اولیه و رشد مجدد نیاز دارند پیشنهاد ما این است که برداشتن ابرو را زیاد ادامه ندهید و یا در صورت کم پشت شدن آن ها از مواد تقویت کننده ریشه ابرو استفاده کنید.

اشتباهات آرایشی که خانم‌ها مرتکب می‌شوند

۱۵- استفاده لاک های ژله ای

لاک های ژله ای نه تنها برای ناخن شما مضر هستند بلکه برای پوست اطراف آن هم مضر هستند. بدتر از استفاده از آن ها، خراشیدن و پاک کردن آن هاست. این کار موجب می شود سلول های زنده ناخن که متصل به آن ها هستند نیز از بین بروند. برای دوری از این آسیب ها کافیست حداقل یک هفته لاک را کنار بگذارید و دست های خود را مرطوب نگاه دارید و ناخن ها را تمیز کرده و بگیرید.

اشتباهات آرایشی که خانم‌ها مرتکب می‌شوند

مطالب مرتبط:

۱-  پوست سالم و شفاف با این مواد غذایی

۲-  چگونه در ۳۰ سالگی جذاب تر به نظر برسیم؟

۳-  این کارها را با موهایتان نکنید

محمد رضا اهوارکی
نویسنده: محمد رضا اهوارکی
چند وقتی است که در حوزه ی استایل به طور جدی فعالیت می کنم و مطالبی رو که در ارتباط با آخرین مد روز برایم جالب باشد در سایت " چی بپوشم " قرار می دهم. مهندس مخابرات هستم و برنامه نویسی iOS نیز انجام می دهم.


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :