این کارها را با موهایتان نکنید!

0

شستن موها، خشک کردن، شانه کردن  و بستن آن ها کارهایی هستند که شما روزانه به آن ها می پردازید. اما در این عادت های روزانه مشکلاتی وجود دارد، این کارها را با موهایتان نکنید! زیرا این عادت ها ما را از داشتن موهایی شاداب، سلامت، براق و پرپشت محروم می کنند.

1- حالت دادن به موهای خیس با حرارت

خانوم ها از ابزارهای حرارتی مثل سشوار یا اتوی مو برای حالت دادن به موهای خیسشان استفاده می کنند. این کار فقط موهای آن ها را می سوزاند!

2- خوابیدن روی موهای دم اسبی!

خوابیدن بر روی موهای دم اسبی تان باعث شکنندکی موها درقسمت فرق سر یا هر قسمتی که کش مویتان در آنجا قرار دارد می شود. هنگام خواب موهایتان را باز و آزاد بگذارید.

3- اسپری زدن با فاصله کم

خانم ها و آقایان زیادی دیده می شوند که اسپری مو را با فاصله بسیار کمی به موهایشان می زنند. اما این کار اشتباهی است. قبل از استفاده از اسپری خوب آن را تکان دهید و با فاصله مناسبی آن را روی مو بپاشید. اگر مواد اسپری قبل از رسیدن به مو در مجاورت هوا قرار بگیرند عملکرد بهتری دارند وحالت بهتری به موها می دهند.

این کارها را با موهایتان نکنید!

4- شانه کردن موها از بالا به پایین

آیا زمانی که موهایتان را از ریشه به سمت پایین شانه می کنید متوجه صدای شکستن یا کندن آن ها نمی شوید؟ شاید 90 درصد بانوان اینگونه عمل کنند اما همگی آن ها در اشتباهند! شما ابتدا باید از انتهای مو شانه کردن را آغاز کنید، گره ها را باز کنید و سپس از قسمت ریشه به پایین شانه زدن را ادامه دهید.

5- خشک کردن مو با حوله در تمامی جهات

با این کار فقط گره موهایتان را زیاد و آن ها را خشن و بهم ریخته می کنید. به جای خشک کردن موهایتان در هزار جهت، فقط حوله را از قسمت ریشه به پایین موهایتان بکشید. با این کار هم  آب موهایتان گرفته می شود و هم منظم تر باقی می مانند و شانه زدن را آسان تر می کنند.

6- حمام بیش از حد

شستن بیش از حد موها آن ها را ضعیف و شکننده می کند. سعی کنید در هفته بیش از 3 بار موهایتان را نشویید.

مطالب مرتبط:

1- ۵ دلیل اصلی ریزش مو در زنان

2- چگونه موی زیبا داشته باشیم؟

3- بهترین روش برای خشک کردن مو

مینا کریمی
نویسنده: مینا کریمی


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :