بهترین روش برای خشک کردن مو

ما در چی بپوشم از سلامت مو و برخورد اصولی با پوست سر و مو برایتان زیاد نوشته ایم. این که چه شوینده و یا چه موادی را برای تمیز کردن مویتان در حمام استفاده می کنید اهمیت زیادی دارد اما بعد از حمام و خشک کردن مو های خیس شده نیز به همین اندازه مهم خواهد بود. در این مقاله می خواهیم نکته های ریزی در مورد خشک کردن مو به شما بگوییم تا با رعایت آن ها سلامت مو شما تضمین شده باشد. در این مقاله همراه ما باشید.

  • اولین و بهترین راه برای این که مطمئن شوید هیچ گونه آسیبی به موی شما نمی رسد و سالم می ماند این است که بگذارید در هوای آزاد خشک شود و به هیچ وجه از ابزار گرما دهنده مثل سشوار یا اتو مو استفاده نکنید. در حالتی که مویتان خیس است شروع به حالت دادن آن بکنید و در صورت لزوم از سشوار در پایین ترین دمایش استفاده کنید تا مویتان حالتی کلی بگیرد. برای اصولی تر خشک کردن موهای خود به نکات زیر توجه کنید و آن ها را انجام دهید.

بهترین روش برای خشک کردن مو

  • بلافاصله بعد از حمام موی خود را با حوله به آرامی بمالید تا هرگونه آب اضافی از روی آن خشک شود. به هیچ وجه نیاز نیست حوله را به صورت ناگهانی و یا با حرکات تند و خشن روی سرتان بمالید. خشک کردن مو با حوله کاری زمان بر و آرام است.
  • یکی دیگر از راه های خشک کردن مو اعمال کردن کرم های ضد حرارت به مو است. این کرم ها جلوی خشکی ناگهانی و ضعیف شدن ریشه مو را می گیرد. لازم است تا این کرم را در حالت تر روی موی خود اعمال کنید.مو هایتان را اصولی خشک کنید
  • نکته بعدی در خشک کردن مو این است که باید درجه حرارت سشوار را در حالت متعادل تنظیم کنید و این کار اهمیتش بیشتر برای موهای نازک است. با این کار شما موی خود را بدون آسیب رساندن به آن توسط سشوار خشک کرده اید.
  • راه دیگر پیش پای شما دسته دسته کردن مو و اعمال کردن گرمای سشوار به صورت دستهای به آن هاست. حواستان باشد که سشوار را در فاصله ۳۰ سانتی متری موی خود گرفته باشید. با یک درجه بسیار پایین روی سشوار شروع کنید و همیشه در راستای طول مو از ریشه به انتهای آن گرما را اعمال کنید. اگر می خواهید کرک های ایجاد شده روی مو را باز کنید و از طرفی به مویتان آسیبی نرسد لازم است تا سشوار را به سمت پایین بگیرید.
  • در نهایت بعد از اینکه موی شما به طور کامل خشک شد کمی باد سرد از طرف سشوار به آن اعمال کنید تا مطمئن شوید که سلول های مرده روی سر شما باقی نمی مانند.

مطالب مرتبط:

۱- ایده مدل مو برای موهای موج دار

۲- مدل موی بافته مناسب همه موقعیت ها

۳- تغییر مدل مو بدون قیچی

کرم ضد چروک؛ اکسیر جوانی قرن22

بالا رفتن سن، استفاده مداوم از لوازم‌آرایشی و هوای آلوده باعث چروک شدن پوست صورت می‌شوند. با استفاده روزانه از کرم ضد چروک می‌توان چروک‌‌ها را از بین برد و از ایجادشان جلوگیری کرد، همچنین خاصیت سفت کنندگی این کرم‌ از افتادگی ماهیچه و عضلات صورت جلوگیری می‌کند.

محمد رضا اهوارکی
نویسنده: محمد رضا اهوارکی
چند وقتی است که در حوزه ی استایل به طور جدی فعالیت می کنم و مطالبی رو که در ارتباط با آخرین مد روز برایم جالب باشد در سایت " چی بپوشم " قرار می دهم. مهندس مخابرات هستم و برنامه نویسی iOS نیز انجام می دهم.


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :