چگونه موی زیبا داشته باشیم؟

اگر از اون دسته خانم هایی هستید که دلتون می خواد موهایی عالی داشته باشید یعنی هم خوش حالت باشه هم جنس خوبی داشته باشه باید اول از همه یک سری مواد مضری که برای مو سم محسوب میشه رو دور بریزید و یک سری نکته های روزانه رو هم مد نظر داشته باشید. چگونه موی زیبا داشته باشیم؟ با رعایت نکات زیر به این مورد خواهید رسید. 

1- جلوگیری از هر گونه حرارت زیاد

بیاید با هم صادق باشیم خیلی از ما خانم ها اکثر مواقع حاضریم بدترین نوع گرما رو به موهامون وارد کنیم تا زیبا تر به نظر بیان استفاده از دستگاه هایی مثل اتوی مو یا سشوار هایی با حرارت بالا و … بدترین نوع حرارت برای مو رو دارند و موجب شکنندگی و ضعیف شدن مو می شوند. بهتره تا حد امکان به جای استفاده از این وسایل با سرم های مو که تقویتی هستند سعی کنیم بعد از حمام موهایمان را صاف نگه داریم یا با بافتن موهایمان بعد از حمام به آنها حالت دهیم. ولی اگر جز آن دسته از افرادی هستید که به هیچ عنوان نمی توانید به قول معروف از اتوی مو دل بکنید بهتر هست که بعد از استفاده از این وسایل از اسپری های مخصوصی که از مو در مقابل حرارت زیاد محافظت میکنه حتما استفاده کنید.

چگونه موی زیبا داشته باشیم؟

2- استفاده از بالشت مناسب

بهترین جنس برای بالشت ابریشم است. بالشت های ابریشمی بر خلاف جنس کتان به مو های شما هیچ آسیبی وارد نمی کند و باعث می شود جنس موهای شما نرم باقی بماند.

3- تمیز نگه داشتن مو

رسیدگی به مو و استفاده از شامپو های با کیفیت و روغن های گیاهی برا مو بسیار لازم است. باید در موقع خرید شامپو حتما توجه داشته باشیم برخی از شامپو ها خاصیت قلیایی بسیار بالایی دارند و موجب آسیب دیدگی مو می شود. پس متناسب با جنس موی خود شامپویی مناسب استفاده کنید. استفاده از روغن های گیاهی مانند روغن زیتون پنج دقیقه قبل از استحمام هم می تواند بسیار مفید باشد.

چگونه موی زیبا داشته باشیم؟

4- استفاده از مرطوب کننده

پوست سر شما هم مانند پوست صورت یا دست هایتان نیز نیاز به رطوبت دارد. استفاده از شامپو های مرطوب کننده برای هوارسانی به پوست سر باعث تقویت رویش مو می شود و باید این را به خاطر داشته باشید که همیشه در حال شانه کردن موهایتان باشید شانه کردن هم سبب تقویت استحکام مو می شود.

5- به خودتان وفادار باشید

به خاطر داشته باشید شما باید نسبت به خودتان وفادار باشید و از خودتان به خوبی مراقبت کنید زیبایی شما به قیمت از دست دادن برخی چیز ها ارزشی ندارد اگر شما امروز به طور مثال به موهای خودتان رسیدگی نکنید چندین سال بعد که با موهایی کم پشت و شکننده مواجه شوید دیگر کاری از دستتان بر نمی آید.

چگونه موی زیبا داشته باشیم؟

6- خوب غذا خوردن

یکی از راه هایداشتن موی زیبا خوب غذا خوردن است. غذاهای که شامل : امگا3، زینک، آهن و پروتئین کافی باشد کمک می کند نه تنها رشد موهایی بسیار خوب داشته باشید بلکه به شادابی چهره شما و شفافیت پوستتان نیز کمک می کند.

7- استفاده از ویتامین ها

اگر رژیم خاصی دارید و یا مجبور به استفاده یک سری غذاهای معین شده ای هستید فراموش نکنید که حتما در برنامه غذایی خود انواع ویتامین ها را جا دهید. در انواع و اقسام میوه ها ویتامین ها موجود است. ممکن است به خاطر شرایط زندگی تمام ویتامین های موجود برای یک فرد به صورت طبیعی وجود نداشته باشد برای همین می توانید از قرص هایی که شامل ویتامین های مختلف هستند استفاده کنید. ویتامین ها به شما موی زیبا را هدیه می دهند. 

8- دوری از نور مستقیم آفتاب

نور مستقیم آفتاب سبب خشک شدن و شکننده شدن و در برخی موارد سبب کم رنگ شدن مو می شود. استحکام ریشه مو در مقابل نور شدید آفتاب از بین میرود به خصوص برای موهایی که دکلره شده باشند اصلا نور مستقیم آفتاب خوب نیست و برای جلوگیری از اسیب دیدگی میتوانید از کرم های مخصوص موی سر که عمل ضد آفتاب را بر روی مو دارند استفاده کنید. بنابراین بدانید که نور خورشید دشمن موی زیبا می باشد.

9- باز کردن گره های مو

همیشه قبل از شانه کردن مو های خود دقت کنید که اگر موهایتان گره دارد اول سعی کیند آنها را باز کنید و سپس شانه کنید. اگر از آن دسته افرادی هستید که زیاد موهایتان گره دارد به خصوص بعد از استحمام از مقدار کمی روغن زیتون یا روغن بادام استفاده کنید و بعد به آرامی موهایتان را شانه کنید.

مطالب مرتبط:

1- بهترین روش برای خشک کردن مو

2- راهنمای کامل مراقبت از موهای نازک

3- انواع برس مو

chadmin
نویسنده: chadmin


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :