لباس یوگا باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟

0

قصد رفتن به کلاس یوگا را دارید ولی نمی دونید که باید چه لباسی را انتخاب کنید؟ لباس یوگا باید راحت باشه و به بدن شما اجازه خم شدن، کشیده شدن و … را بدهد. با چی بپوشم همراه باشید.

تاریخچه ورزش یوگا

واژه Yoga در اصل از واژهٔ «یوج»(Yuj) در زبان سانسکریت که به معنی یکپارچه سازی و یگانگی آمده‌است. یوگا به معنای “کنترل کردن” نیز آمده است که گویای این است که در یوگا به کنترل قوای تن و فکر اهمیت داده می شود. حرکات یوگا باعث تقویت جریان خون می‌شوند و کیفیت زندگی و سلامت ما را بالا می‌برند. تمرینات یوگا فقط برای تقویت قوای جسمانی نیست بلکه به سلامت روح و همه جنبه های زندگی هم توجه دارد. هشت مرحله یوگا دستورالعملی برای رشد شخصی افراد و رسیدن به هماهنگی بین جسم و روح است.

لباس مردانه یوگا

لباس یوگا باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟

لباس یوگا چه ویژگی‌ هایی دارد؟

یکی از ویژگی‌هایی که لباس یوگا باید داشته باشد، حفظ راحتی شماست. شما در طول ساعتی که به ورزش یوگا می‌پردازید به حالت‌های مختلف می‌روید و به همین علت هم لباس یوگا نباید حرکات شما را محدود کند و یا روی بدن شما خوب قرار نگیرد. به همین علت هم شما به لباسی نیاز دارید که کاملا منعطف و از جنس خوبی باشد. ورزش یوگا با ورزش های دیگر کمی متفاوت است. لازم نیست برای انتخاب لباس یوگا به دنبال زیبایی باشید. شما می‌توانید هر لباسی که با آن احساس راحتی و خوب بودن و آرامش را دارید در کلاس یوگا استفاده کنید.

۱- تاپ مناسب انتخاب کنید

اگر دوست ندارید که لباس شما خیلی باز باشد بهتر است از تاپ ورزشی که کاملا بالاتنه شما را بپوشاند استفاده کنید چرا که درست کردن لباس هنگام ورزش کردن می‌تواند تمرکز شما را از بین ببرد. یک گزینه پیش روی شما تاپ‌های فیت تن شما هستند، بهتر است جنس این تاپ‌ها کشی باشد تا موجب ناراحتی شما نباشد و حرکات شما را محدود نکند. تاپ و تی شرتی که یقه شل و باز داشته باشند مناسب یوگا نیست. همچنین برای راحتی بیشتر خانم‌ها بهتر است در انتخاب سینه‌ بند مناسب هم دقت داشته باشند.

لباس یوگا باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟

لباس زنانه یوگا

۲- انتخاب شلوار یوگا

شما برای انتخاب شلوار گزینه‌های زیادی پیش رو دارید. بهتر است از شلوار لگ زنانه برای حضور در کلاس یوگا استفاده کنید چون هم انعطاف لازم را دارند و هم بدن شما را به خوبی در بر می‌گیرند. می‌توانید از شلوارهای ورزشی دیگر هم استفاده کنید فقط دقت داشته باشید که شلوار یوگا نباید خیلی گشاد باشد. از شورت‌های ورزشی هم برای یوگا می‌توانید استفاده کنید فقط همانطور که در بالا گفتیم فاکتورهای مهم در خرید لباس یوگا انعطاف و اندازه بودن و راحتی است.

۳- کمر شلوار ورزشی 

قسمت کمر شلوار یوگا را چک کنید. شلوارهای فاق بلند و آنهایی که کمر پهنی دارند برای یوگا مناسب تر هستند.

۴- رنگ‌هایی که به شما نشاط می‌بخشند 

رنگ هایی را انتخاب کنید که دوست دارید و با پوشیدن آن ها احساس بهتری خواهید داشت. اگر دوست دارید متفاوت از بقیه باشید می‌توانید از لباس یوگا با طرح‌های چاپی و رنگی استفاده کنید.

لباس یوگا

۵- لباس یوگا باید اندازه باشه نه تنگ!

بسیاری از ما شنیده‌ایم که لباس یوگا باید به اصطلاح فیت باشه و البته اجازه راحت ورزش کردن را به ما بدهد. اما نباید اونقدر تنگ باشه که در پشت زانو، آرنج و سایر مفاصل گیر بکند و باعث اذیت شدن شما در حین تمرین کردن بشود. بسیاری از خانم‌ها با توجه به اینکه هوا رو به گرمی رفته از تاپ و شلوارک‌های کوتاه به عنوان لباس مناسب استفاده می‌کنند که برای یوگا هم لباس مناسبی است.

۶- لباس یوگا باید از الیاف طبیعی باشه

تقریبا همه مربیان یوگا توصیه می‌کنند که لباس مناسب باید به خوبی عرق را جذب بکند، همچنین پارچه لباس باید به خوبی دمای بدن را در حالت متعادل نگه داشته و اجازه خنک شدن را بدهد. لذا بهترین جنسی که لباس یوگا می‌تواند داشته باشد، پنبه و لای کرا است.

لباس زنانه یوگا

لباس یوگا

۷- از مراکز ورزشی معتبر لباس یوگا را بخرید

برای خرید دو راه مطمئن وجود دارد: یکی خرید از فروشگاه هایی که به صورت تخصصی به فروش لباس یوگا می‌پردازند و دومی خرید این لباس‌ها از کلاسی که در آن ثبت نام نموده‌اید. معمولا کلاس های معتبر برای اینکه به اعضای باشگاه کمک کنند که لباس استاندارد تهیه کنند، فروش لباس نیز انجام می‌دهند.

مطالب مرتبط:

۱- لباس ورزشی مناسب چه ویژگی هایی دارد؟

۲- چگونه تیپ ورزشکاری خود را حفظ کنیم؟

۳- وقتی باشگاه میرم چی بپوشم؟

مدیر سایت
نویسنده: مدیر سایت
کارشناسان معتقدند که ۹۰ درصدِ نظر مردم راجع به شما در ۹۰ ثانیه اول ملاقات شما شکل می گیرد و شما هیچ وقت فرصت دیگری برای تغییر دادنِ تاثیر اولیه به دست نخواهید آورد.


دیدگاه شما

آسنا در تاریخ 21 ژوئن 2017

خیلی خوب بودش من دنبال لباس یوگا بودم

یاسمن در تاریخ 22 ژوئن 2017

عالی و کاربردی بود چی بپشوم عزیزم

حسین کریمی در تاریخ 22 ژوئن 2017

در مورد لباس یوگا مردانه هم مطلب بیشتری بذارید

عرفان در تاریخ 01 مارس 2018

از فروشگاه اینترنتی آنیک میتونین لباس یوگا بخرینارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :