chadmin در
0

لباس ورزشی مناسب چه ویژگی هایی دارد؟

لباس ورزشی مناسب چه ویژگی هایی دارد؟

شاید یکی از تصمیماتی که این روزها گرفته اید این است که برای کاهش وزن و رسیدن به تناسب اندام مورد انتظارتان ورزش کنید! حال یک موضوعی ذهن تان را مشغول کرده است! چی بپوشم؟ و یا لباس ورزشی مناسب چه ویژگی هایی دارد؟ با ما تا پایان این مقاله همراه باشید. 

لباس ورزشی مناسب چه ویژگی هایی دارد؟

1- جنس لباس ورزشی 

لباس ورزشی با الیاف طبیعی  بپوشیم و یا لباس ورزشی با الیاف مصنوعی؟ تحقیقات نشان دداده است که پوشیدن لباس ورزشی که از الیاف طبیعی تهیه شده اند به علت آنکه باعث انجام صحیح سیستم تعریق بدن شده عملکرد بهتری را برای ورزشکاران به همراه داشته است. ورزش کردن با لباس ورزشی نامناسب باعث افزایش دمای بدن شده و همچنین احتمال بروز سکته قلبی در حین ورزش را منجر می کند. پس بهتر است الیاف نخی را جایگزین لباس ورزشی با الیف مصنوعی (پلی استر) کنید.

2- تاپ و شلوارک یا کاپشن و شلوار؟

انتخاب نوع لباس به ورزشی که قصد انجام دادن آن را دارید و همچنین فضای ورزش بستگی دارد. اساسا پوشیدن تاپ و شلوارک بهتر از کاپشن و شلوار است علت آن نیز کاملا واضح است بدن انسان در این حالت سریع تر خنک شده و مانع از افزایش دمای بدن می شود. اما در زمستان امکان پوشیدن این نوع لباس ها در فضای باز وجود ندارد لذا بهتر است از کاپشن و شلوار ورزشی استفاده کنید.

3- رنگ لباس ورزشی مناسب

هرگز اهمیت رنگ ها را فراموش نکنید و سعی کنید هنگام تهیه لباس ورزشی از رنگ هایی مانند: سفید، طوسی، صورتی، آبی و سبز استفاده کنید. پوشیدن لباس های خوشرنگ تاثیر روانی بسیار خوبی در هنگام ورزش برای شما و اطرافیان تان بوجود خواهد آورد.

مطالب مرتبط:

1- وقتی باشگاه میرم چی بپوشم؟

2- 13 دقیقه تمرین ورزشی بدون نیاز به هیچ گونه دستگاهی

3- 6 راهکار برای آب کردن چربی دور شکم

mobile_sticky_top ad banner


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :