محمد رضا اهوارکی در
0

نکات و روش بستن موی دم اسبی

نکات و روش بستن موی دم اسبی

همه ی ما مشکلات مو را می شناسیم و بعضا با برخی از آن ها درگیر نیز هستیم. باز شدن انتهای تار مو  و یا خراب شدن رنگ مو و از این قبیل مشکلات ما را آزار می دهد و در نهایت هم ریزش مو که ترس همه ی ماست. در این پست قصد داریم تا برخی نکات مهم حین بستن مو را به شما یادآوری کنیم که با رعایت آنها این مشکلات مو و در نهایت ریزش آن را تا حد ممکن کاهش دهید. با کارشناسان چی بپوشم همراه باشید.

مشکل: وقتی هوا گرم می شود طبیعیست که می خواهید مویتان را بالا ببندید و از برخورد آن با گردن و عرق کردن جلوگیری کنید. اینجاست که بهترین مدل موی حال حاضر یعنی “دم اسبی” به میان می آید. این 7 نکته را درباره ی بستن دم اسبی رعایت کنید:

1- به قسمت دم اسبی مو کمی سایه ی چشمی که با رنگ موی شما همخوانی دارد بمالید که آن را قطور تر نشان دهد.

2- دم اسبی خود را فر کنید. با این کار شما یک دم اسبی معمولی را به یک دم اسبی مجلسی تبدیل کرده اید. کافیست مویتان را دم اسبی ببندید و آن را به سمت یکی از شانه ها سوق داده و سپس 4 یا 5 تکه ی آن را فر کنید و سپس با اسپری آن را محکم تر کنید.

3- ابتدا یک دم اسبی شلوغ ببندید و روی آن از ریشه ها تا انتها اسپری بزنید. به محض این که محل دم اسبی ثابت شد 1 سانت از مویتان را گرفته و از بقیه جدا کنید و با کلیپس ببندید. سپس آن را بافته و به جای استفاده از کش انتهای آن را گره بزنید. ایده ی این کار برای اینست که دم اسبی را از یکنواخت بودن درآورید و مدل دیگری به آن بیفزایید. اگر قسمت بافته را بالا قرار دهید بیشتر به چشم می آید.

4- مدل جالبی که ما را یاد کودکیمان می اندازد دم اسبی تزیین شده با کش است. سعی کنید در اواسط دم اسبی از کش های رنگی استفاده کنید و زیر آن را با سنجاق سر محکم کنید. سعی کنید برای هر 1 سانت دم اسبی اینکار را انجام دهید.

5- قبل از اینکه هر مدل زیبایی با دم اسبی خود ببندید دقت کردن به قسمت پایه ی آن روی سر خیلی مهم است و یکی از جالبترین روش ها برای اینکار اینست که همیشه موقع بستن دم اسبی چانه تان را بالا بگیرید. وقتی چانه ی شما بالا باشد قسمت پشت سر شل می شود بنابراین وقتی سرتان را به حالت نرمال برمی گردانید قسمت دم اسبی سفت تر و تنگ تر می شود.

6- برای داشتن یک دم اسبی معمارانه در قسمت مرکزی پشت سر از این گوش تا آن یکی قسمتی را جدا کنید. حالا شما دو قسمت دارید یکی قسمت بالای سر و دیگری پایین سر. قسمت پایینی سر را تا جایی که مویتان اجازه می دهد با یک کش سفت کنید. به آرامی قسمت دیگر را روی قسمت پایینی آورده و سفت کنید. حالا شما یک دم اسبی کامل دارید.

7- برای داشتن یک دم اسبی جذاب و شلوغ شامپوی خشک را روی موها اسپری کنید. سپس موها را شانه کشیده و با کف دستتان آن ها را نرم کنید. در قسمت مرکزی سرتان آن را به صورت دم اسبی بسته سپس برای قسمت بسته شده هم باز شانه کشیده و دم اسبی را دو قسمت کنید و مویتان را به انتهای آن ببافید. از انگشت اشاره و شست برای شل کردن موها به وسیله ی جدا کردن قسمت های کوچک از قسمت بافته شده استفاده کنید. حالا یک مدل جذاب و شلوغ دارید.

مطالب مرتبط:

1- ساده ترین بافت مدل گل

2- ایده برای مدل موی خانم ها در سال 2016- قسمت پنجم

3- چگونه از آسیب های بستن مو در امان باشیم؟

mobile_sticky_top ad banner


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :