چگونه کرم پودر مناسب انتخاب کنیم؟ + پیشنهاد خرید

پوست ما همیشه در حالت ایده‌آل قرار ندارد و گاهی عیب‌های پوستی مثل جوش و زخم ممکن است ظاهر ما را نا زیبا کند. در این شرایط استفاده از کرم‌هایی که عیب پوست را بپوشاند ضروری به نظر می‌رسد که به آن‌ها فونداسیون گفته می‌شود ولی در کشور ما به کرم پودر شناخته می‌شوند. این کرم پودرها انواع مختلف دارند و روش استفاده متفاوتی هم دارند که برای انتخاب کرم پودر مناسب باید تحقیق و جستجوی زیادی انجام دهید. چگونه کرم پودر مناسب انتخاب کنیم؟

انواع کرم پودر

کرم پودرها از نظر بافت و غلظت به چند شکل وجود دارند، نکته مهم این است که اگر پوست مستعد جوش دارید حتی اگر پوست شما خشک هم باشد باید از نوع کرم پودرهای بدون چربی و غیر کومدون‌زا استفاده کنید.

کرم پودر مایع

رایج‌‌ترین شکل کرم پودر است و استفاده از آن آسان است و پوشش طبیعی به پوست می‌دهد. این کرم‌ها معمولا برای پوست‌‌های معمولی و خشک مناسب هستند و افرادی که پوست چرب دارند باید از نوع بدون چربی استفاده کنند.

 

کرم پودر پودری

این کرم‌ها برای  پوست‌های خشک مناسبند چون بافت نسبت به کرم مایع بافت سنگینی دارند و نیاز به پخش شدن کامل دارند که معمولا با برس یا اسفنج می‌توان آن را کاملا محو کرد.

پنکیک

این کرم قدرت پوشش بالایی دارد معمولا به شکل پودر فشرده شده موجود است و به کمک اسفنج خشک یا تر استفاده می‌شود.

 

پنکیک فشرده

این کرم پودر بافت سنگینی دارد و بسیار غلیظ است و برای پوشش عیب‌های پوستی و جای زخم بسیار مناسب است.

 

کرم ضد چروک؛ اکسیر جوانی قرن22

بالا رفتن سن، استفاده مداوم از لوازم‌آرایشی و هوای آلوده باعث چروک شدن پوست صورت می‌شوند. با استفاده روزانه از کرم ضد چروک می‌توان چروک‌‌ها را از بین برد و از ایجادشان جلوگیری کرد، همچنین خاصیت سفت کنندگی این کرم‌ از افتادگی ماهیچه و عضلات صورت جلوگیری می‌کند.

رنگ کرم پودر

انتخاب رنگ کرم پودر اهمیت زیادی دارد چون اگر رنگ کرم پودر با صورت شما همخوانی نداشته باشد کرم پودر چهره شما را مانند یک ماسک مصنوعی می‌کند. زدن کرم پودر روشن‌تر از پوست چهره را پیر‌تر و رنگ آن را مایل به خاکستری و کرم پودر تیره‌ تر از پوست چهره را کدر نشان می‌دهد. پس برای داشتن پوستی زیبا و طبیعی باید رنگ کرم پودرتان همرنگ با رنگ پوستتان باشد.

یکی از رایج‌ترین اشتباهات خانم‌ها برای انتخاب رنگ کرم پودر، تست کردن آن روی پشت دست است در صورتی که اختلاف درجه زیادی بین رنگ پوست صورت با دست وجود دارد. بهترین راه برای انتخاب رنگ مناسب، زدن مقدار کمی از آن روی قسمتی از صورت مثل روی آرواره یا فک و مقایسه آن با رنگ پوست در نور طبیعی است.

چگونه کرم پودر مناسب انتخاب کنیم؟

مطالب مرتبط:

۱- چگونه چشم ها را آرایش کنیم؟

۲- چگونه چشم درشت داشته باشیم؟

۳- چشم های پف کرده را چگونه آرایش کنیم؟

مهفام میرزایی
نویسنده: مهفام میرزایی
کارشناس ارشد طراحی صنعتی، طراح لباس، تصویرساز و نویسنده مد


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :