محافظت از پوست بدون استفاده از کرم ضد آفتاب

همه  عاشق رفتن به بیرون از منزل در روزای آفتابی هستیم ولی اکثرا از استفاده از کرم ضد آفتاب بیزاریم . همه مارک های مختلفی از ضد آفتاب ها رو امتحان کردیم  بعضیاشون هم  تا مدت های زیادی مورد کاربرد قرار گرفته  ولی  در نهایت از استفاده همه روزه از ضد آفتاب خسته شدیم. محافظت از پوست بدون استفاده از کرم ضد آفتاب عنوان مقاله ای است که در ادامه به آن اشاره خواهیم نمود. 

۱- خوردن غذاهایی که از شما در برابر نور خورشید محافظت می کنند

غذاهایی که می خوریم در واقع می تواند به محافظت از پوست مان در برابر  نور خورشید کمک کنند آنتی اکسیدان های موجود در مواد غذایی خاص به جلوگیری  از تشکیل یا مبارزه  رادیکال های آزاد  توسط نور خورشید  روی پوست کمک می کنند رادیکال های آزاد می توانند منجر به چین و چروک و پیری زودرس پوست شوند. اما مهم تر از اون می توانند به تشکیل سلول های سرطانی منجر شوند. آنتی اکسیدان موجود در بعضی مواد غذایی خاص می تواند به جلوگیری از شکل گیری رادیکال های آزاد کمک کند. مواد غذایی زیر غنی از آنتی اکسیدان هستند:

الف- گوجه فرنگی:شامل یک آنتی اکسیدان بنام لیکوین است که می تواند حفاظت در برابر اشعه را فراهم کند.

محافظت از پوست بدون استفاده از کرم ضد آفتاب

ب- هندوانه: هندوانه نیز شامل لیکوین آنتی اکسیدانی است.

محافظت از پوست بدون استفاده از کرم ضد آفتاب

پ- ماهی: ماهی سرشار از اسید های چرب مثل  امگا۳ است و  دارای ترکیبات ضد التهابی برای جلوگیری از تشکیل رادیکال های آزاد و پیشگیری از سرطان پوست است.

محافظت از پوست بدون استفاده از کرم ضد آفتاب

ت- شکلات تلخ: آنتی اکسیدان به نام فلاونوئید در شکلات تیره می تواند کمک به محافظت از پوست در برابر آسیب نور خورشید و حتی جلوگیری از سوختگی خورشید است.

محافظت از پوست بدون استفاده از کرم ضد آفتاب

ث-   انواع توت ها
تمشک، تمشک، تمشک سیاه و سفید، توت فرنگی، زغال اخته و همه حاوی آنتی اکسیدان های مبارزه با سرطان موسوم به آنتوسیانین ها هستندکه می تواند منجربه کاهش سرعت رشد سلول های سرطانی  شوند.

کرم ضد چروک؛ اکسیر جوانی قرن22

بالا رفتن سن، استفاده مداوم از لوازم‌آرایشی و هوای آلوده باعث چروک شدن پوست صورت می‌شوند. با استفاده روزانه از کرم ضد چروک می‌توان چروک‌‌ها را از بین برد و از ایجادشان جلوگیری کرد، همچنین خاصیت سفت کنندگی این کرم‌ از افتادگی ماهیچه و عضلات صورت جلوگیری می‌کند.

محافظت از پوست بدون استفاده از کرم ضد آفتاب

ج- بادام و تخمه آفتابگردان حاوی مقدار زیادی از ویتامین E است که یک آنتی اکسیدان قوی است که می توانددر برابر آسیب نور خورشید محافظت کند.محافظت از پوست بدون استفاده از کرم ضد آفتاب

۲- پوشیدن لباس هایی که از ما در برابر نور افتاب محافظت می کنند

اگر شما زمان زیادی را خارج از منزل صرف می کنید، کرم های ضد آفتاب به تنهایی برای محافظت از پوست شما کافی نیست. یک راه بهتر برای محافظت از خود در برابر اشعه ماوراء بنفش مضر (UV) این است که پوست خود را با لباس های محافظ بپوشانیم. بیشتر و بیشتر مارک های لباس معتبر محافظ UV است که شما می توانید برای پوشیدن  استفاده کنید.

۳- بدانید کی و کجا دور از نور خورشید هستید

توجه داشته باشید که ایستادن در مقابل نور خورشید در هوای ابری و بارانی نیز می تواند باعث آسیب دیدن پوست توسط اشعه مضر نور خورشید شود.

در آخر نکات زیر را هم رعایت کنید:

۱- پوشیدن کلاه و عینک آفتابی برای پوشاندن صورت و چشم ها به عنوان نقاط حساس در برابر نور خورشید

۲- محافظت از لب ها توسط محافظ های UV مخصوص

۳- در بازه زمانی ده صبح تا ۴ بعد ازظهر کمتر در معرض نور خورشید قرار بگیریم و بیرون از محیط های سر بسته باشیم.

مطالب مرتبط:

۱- ۵ خاصیت آلوورا برای زیبایی پوست

۲- کرم ضد آفتاب مناسب چه ویژگی هایی دارد؟

۳- کک و مک چیست؟ و چگونه از آن پیشگیری کنیم؟

۴- ۲۳ طیف از رنگ موی قهوه ای برای انواع رنگ پوست

مائده قربان زاده
نویسنده: مائده قربان زاده


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :