سوگل پورمهرام در
0

چگونه از هایلایتر در آرایش خود استفاده کنیم؟ + پیشنهاد خرید

چگونه از هایلایتر در آرایش خود استفاده کنیم؟ + پیشنهاد خرید

به جرات می‌توان گفت که در حال حاضر یکی از جذابترین ترندهای لوازم آرایشی، هایلایتر است. شما با زدن هایلایتر کاری می‌کنید تا پوست صورتتان به شکل زیبایی بدرخشد. همچنین، این کار باعث می‌شود چهره شما شادابتر و سرزنده‌تر دیده شود. در مطلب امروز قصد داریم تا شما را با نحوه زدن هایلایتر روی صورت آشنا کنیم. با چی بپوشم همراه باشید!

 

زدن هایلایتر راه و روش خاص خودش را دارد. اگر شما فردی هستید که تازه آرایش کردن را یاد گرفته‌اید و تا به حال نیز از هایلایتر استفاده نکرده‌اید، بهتر است که در ابتدا با چند نکته اساسی در مورد این فرآیند آشنا بشوید. بدین ترتیب می‌توانید از طریق هایلایت کردن پوست، زیبایی‌های صورت خود را بهتر نمایان کنید.

 

 

چگونه روی صورت خود هایلایتر بزنیم؟

آرایشگرهای حرفه‌ای و افراد مشهور، معمولا علاوه بر کانتور کردن صورت، برای پوشاندن نقص‌های چهره و همچنین برجسته کردن زیبایی‌های آن، از هنر خارق‌العاده هایلایت کردن هم بهره می‌برند. نگران نباشید، این کار اصلا سخت نیست. همانطور که قبلا هم گفتیم، تنها کافیست چند نکته اساسی را در مورد این فرآیند یاد بگیرید تا بتوانید صورت خود را به زیبایی هایلایت کنید. در ادامه، این نکات را برای شما بیان می‌کنیم.

چگونه روی صورت خود هایلایتر بزنیم؟

برای هایلایت کردن صورت به چه چیزهایی نیاز داریم؟

  • یک برس بادبزنی
  • یک هایلایتر پودری
  • یک پالت رژ گونه
  • یک برس آرایشی رژگونه
  • یک برس آرایشی مخصوص محو کردن آرایش

برای هایلایت کردن صورت به چه چیزهایی نیاز داریم؟

مراحل هایلایت کردن صورت

یادتان باشد که قبل از هایلایت کردن صورت خود باید مراحل اصلی آرایش کردن یعنی زدن کرم پودر یا پنکیک، کانتور کردن، و زدن پودر برنزه کننده را به پایان رسانده باشید. سپس می‌توانید به سراغ مرحله هایلایت کردن بروید، که در ادامه مراحل ان را به ترتیب برای شما شرح می‌دهیم.

 

 

در ابتدا روی گونه‌های خود کمی رژ گونه بزنید

از میان رنگ‌های پالت رژ گونه خود، رنگی را انتخاب کنید که طبیعی و زیبا باشد و به رنگ پوست شما بیاید. با استفاده از یک برس رژ گونه، مقداری از رژ گونه را روی گونه‌های خود بزنید و سپس رد آن را محو کنید تا طبیعی‌تر و زیباتر به نظر برسد.

در ابتدا روی گونه‌های خود کمی رژ گونه بزنید

قسمت‌هایی که باید هایلایت شوند را مشخص کنید

مهم نیست که فرم صورت شما چه شکلی باشد. در هر صورت نقاط از صورت که باید هایلایت شوند عبارتند از قوس ابروها، وسط پیشانی، روی خط وسط بینی و نوک بینی، خط بالای گونه‌ها، روی گردی چانه، و قسمت فرو رفتگی بالای لب. اینها قسمتهایی از صورت شما هستند نور به شکلی طبیعی روی آنها می‌تابد. البته اصلا اجباری وجود ندارد که حتما تمام این قسمت‌ها را هایلایت کنید؛ هایلایت کردن خط بالای گونه‌ها، روی بینی، قسمت فرو رفتگی بالای لب، و قوس ابروها کافی هستند. همه چیز به این بستگی دارد که شما دوست دارید چه مدل آرایشی داشته باشید.

قسمت‌هایی که باید هایلایت شوند را مشخص کنید

قسمت‌هایی از صورت که مشخص کردید را هایلایت کنید

در ابتدا برس آرایشی بادبزنی شکل خود را به شکل مسطح روی پالت هایلایتر قرار دهید و سپس آن را مستقیما روی بالاترین قسمت گونه‌ها بکشید؛ یعنی دقیقا جایی که نور روی آن می‌تابد. همچنین می‌توانید روی قسمت قوس ابروهای خود نیز کمی هایلایتر بزنید تا خط قوس ابرو و خط بالای گونه به هم متصل بشوند و همه چیز منطبق به نظر برسد. سپس روی استخوان میانی و نوک بینی، و همچنین قسمت فرو رفتگی بالای لب خود نیز هایلایتر بزنید. یادتان باشد که حتما در آخر خطوط هایلایت را روی صورت خود محو کنید تا آرایشتان کاملا طبیعی به نظر برسد.

قسمت‌هایی از صورت که مشخص کردید را هایلایت کنید

 

 

آرایش را روی پوست صورت خود تثبیت کنید

در آخر روی قسمتهایی که هایلایت کرده‌اید، دو الی ۳ بار اسپری تثبیت کننده آرایش بزنید. با استفاده از یک اسفنج آرایشی نمناک، اسپری را به خورد پوست صورتتان بدهید. این کار باعث می‌شود هیچ ردی از مواد پودری روی پوست صورتتان دیده نشود و همچنین، درخشش آن طبیعی‌تر و زیباتر به نظر برسد. اگر می‌خواهید صورتتان بیشتر بدرخشد، مراحل قبلی را به آرامی دوباره تکرار کنید اما این بار، از یک برس پرپشت‌تر و مقدار بیشتری هایلایتر استفاده کنید. البته این کار در صورتی امکان‌پذیر است که هنوز اسپری فیکس کننده ارایش را روی صورت خود نزده باشید.

آرایش را روی پوست صورت خود تثبیت کنید

نکات مفید در مورد هایلایت کردن صورت

حالا که با مراحل اصلی و اساسی هایلایت کردن صورت آشنا شدید، وقت آن رسیده تا نکات دیگری را یاد بگیرید و در این زمینه استاد بشوید! برای اینکه پوست صورتتان مانند یک الماس بدرخشد، حتما از نکات زیر پیروی کنید:

 

فرمولاسیون هایلایتر

مهم است هایلایتری انتخاب کنید که فرمولاسیون آن با پوست صورت شما سازگار باشد. به عنوان مثال، اگر پوست چربی دارید، بهتر است که از یک هایلایتر پودری استفاده کنید. یا اگر پوست خشکی دارید، بهتر است که از یک هایلایتر مایع و یا کرمی استفاده کنید.

 

توجه به موقعیت

اینکه قرار است بعد از زدن هایلایتر در معرض چه نوری قرار بگیرید هم مهم است. به عنوان مثال، اگر قرار است که در معرض نور عادی روز قرار بگیرید، بهتر است که صورت خود را به شکلی طبیعی هایلایت کنید. اگر قرار است که به یک میهمانی شب بروید، بهتر است صورت خود را به شکلی ملایم هایلایت کنید تا آرایش صورتتان توی ذوق نزند.

 

 

انتخاب رنگ هایلایتر

قدم بعدی این است که بهترین رنگ هایلایتر را متناسب با رنگبندی چهره خود انتخاب کنید. به عنوان مثال، اگر پوست روشن و یا گندمی دارید، بهتر است از هایلایتری استفاده کنید که دارای تناژ رنگ صورتی باشد. اگر پوست تیره‌ای دارید، بهتر است که از هایلایتر به رنگ طلایی استفاده کنید. یک هایلایتر با تناژ رنگ صورتی و رزگلد نیز برای هر رنگ پوستی مناسب است.

انتخاب رنگ هایلایتر

انتخاب برس مناسب

همانطور که در مقاله‌های قبلی هم گفتیم، ابزاری که برای آرایش کردن از آنها استفاده می‌کنید، در ظاهر نهایی آرایش صورت شما نقش بسیار مهمی ایفا می‌کنند. به همین دلیل، بهتر است که برای زدن یک هایلایتر کرمی و یا مایع، از یک برس آرایشی با موی مصنوعی استفاده کنید. اگر می‌خواهید که از یک هایلایتر پودری استفاده کنید، بهتر است یک برس آرایشی بادبزنی شکل انتخاب کنید. بدین ترتیب هایلایتر روی صورت شما زیباتر دیده می‌شود.

 

هایلایتر برای پوست خشک

اگر دوست ندارید که از یک هایلایـتر استفاده کنید، می‌توانید به جای آن از کمی کرم وازلین استفاده کنید تا پوستتان بدرخشد. این کار مخصوصا برای خانم‌هایی مناسب است که پوست خشکی دارند.

 

کانتور یا هایلایت؟

یادتان باشد که کانتور کردن هیچ الزامی در فرآیند آرایش صورت ندارد. شما تنها با زدن هایلایـتر می‌توانید زیبایی چهره خود را دوچندان کنید و به آن درخششی زیبا ببخشید.

کانتور یا هایلایت؟

محو کردن هایلایتر

اگر نگران هستید که با زدن یک هایلایـتر مایع، کرم پودر و یا پنکیک‌تان در زیر آن جمع بشود، می‌توانید با استفاده از نوک انگشت و یا یک اسفنج آرایشی، کرم پودر و یا پنکیک را به خورد پوست خود بدهید. البته نباید بیش از حد این کار را انجام بدهید، چون در این حالت هایلایـتر به خوبی روی پوست صورتتان نمی‌نشیند.

 

هایلایتر و چروک‌های پوست

اگر روی پوست خود کمی چین و چروک دارید، اصلا لازم نیست نگران باشید. در این حالت می‌توانید به جای یک هایلایـتر پودری، از یک هایلایـتر مایع و یا کرمی استفاده کنید تا چهره‌تان شاداب و درخشان به نظر برسد.

 

هایلایتر هولوگرافیک

اگر از هایلایـترهای عادی و همیشگی خسته شده‌اید و به دنبال کمی تنوع هستید، می‌توانید از یک هایلایـتر هولوگرافیک استفاده کنید. این کار باعث می‌شود که وقتی در معرض نور قرار می‌گیرید، رنگ هایلایـتر شبیه به رنگهای رنگین کمان دیده شود!

 

 

مطالب مرتبط:

۱- چگونه جوش‌های صورت را با آرایش پوشش دهیم؟

۲- ۲۰ اشتباه رایج زیبایی که از انجام دادن آن اطلاع نداشتید!

۳- نحوه استفاده از خط چشم رنگی در آرایش صورت

mobile_sticky_top ad banner


دیدگاه شما

سارا هنجنی در تاریخ 04 ژانویه 2019

عالی بودارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :