سوگل پورمهرام در
0

۲۰ اشتباه رایج زیبایی که از انجام دادن آن اطلاع نداشتید!

۲۰ اشتباه رایج زیبایی که از انجام دادن آن اطلاع نداشتید!

آرایش کردن معمولا وقت زیادی از خانم‌های می‌گیرد و معمولا با وجود صرف وقت فراوان در مقابل آینه برای آرایش کردن، باز هم به نتیجه دلخواه نمی‌رسیم. در این مطلب چی بپوشم ۲۰ اشتباه رایج زیبایی که باید از آن‌ها اجتناب کنید را به شما یادآوری خواهیم کرد.

single_content ad banner

 

شستشوی بیش از حد پوست قبل از آرایش

تمیز کردن پوست قبل از آرایش اهمیت زیادی دارد. اما این نکته را هم در نظر داشته باشید که هر خانمی نوع پوست متفاوتی دارد و با افزایش سن هم این تغییرات پوستی بیشتر خواهند شد. اگر هنگام زدن کرم پودر متوجه شدید که پوست شما خشک و پوسته پوسته شده است، بهتر است برچسب و توضیحات پاک کننده آرایشی خود را به دقت بررسی کنید. ممکن است این پاک کننده مناسب پوست صورت شما نباشد! همچنین بهتر است پوست صورت را روزانه ۲ تا ۳ بار با پاک کننده‌های ملایم شستشو دهید.

شستشوی بیش از حد پوست قبل از آرایش

پاک نکردن آرایش قبل از خواب

پوست ما همیشه هر آنچه که بر روی آن قرار می‌دهیم را جذب می کند. پاک نکردن آرایش قبل از خواب، به این معنا است پوست صورت ما مواد شیمیایی موجود در محصولات آرایشی را جذب خواهد کرد و منافذ پوست صورت بسته خواهد شد. بسته شدن منافذ پوست هم باعث ایجاد آکنه و جوش خواهد شد.

 

آرایش صورت روی پوست خشک

آرایش کردن پوست خشک یک اشتباه رایج زیبایی است که خانم‌ها مرتکب می‌شوند. این کار باعث می‌شود صورت شما خسته و پیر به نظر برسد. قبل از آرایش صورت حتما از کرم‌های مرطوب کننده مناسب استفاده کنید.

آرایش صورت روی پوست خشک

رژ لب تیره یک اشتباه رایج زیبایی

زمانی که قصد دارید از رژلب‌های تیره در آرایش خود استفاده کنید، حتما آرایش چشم باید ساده باشد زیرا با شما می‌خواهید آرایش‌ لب‌های شما بیشتر جلوه کنند تا چشم‌ها. رژلب‌های تیره باعث می‌شوند صورت شما رنگ پریده به نظر برسد، برای جلوگیری از این مشکل نباید تفاوت رنگ رژلب شما با بقیه صورت خیلی واضح باشد. هنگامی که از رژلب تیره استفاده می‌کنید باید از برنزر و رژگونه مناسب هم کمک بگیرید.

 

آرایش کردن در مکانی که نور مناسبی ندارد

هنگامی که قرار است لوازم آرایش را تست کنید و ببینید که رنگ‌ آن‌ها مناسب تناژ پوست شما هست یا نه باید این کار را در نور طبیعی انجام دهید. آرایش کردن در مکانی که نور طبیعی ندارد می‌تواند شما را به اشتباه بیاندازد.

 

آرایش کردن در مکانی که نور مناسبی ندارد

محو کردن آرایش با ابزار و روش‌های نادرست

حتی اگر از رنگ‌های طبیعی لوازم آرایش برای آرایش صورت خود استفاده کنید، اگر کرم پودر یا کانسیلر به خوبی روی پوست پخش نشده باشند آرایش شما خوب و بی‌نقص به نظر نخواهد رسید. حتما از برس‌های آرایشی و بیوتی بلندرهای با کیفیت برای این کار استفاده کنید.

محو کردن آرایش با ابزار و روش‌های نادرست

زیاد کرم پودر نزنید 

استفاده زیاد از کرم پودر نه تنها کمکی به بهتر شدن آرایش شما نخواهد کرد بلکه باعث می‌شود آرایش شما غیر طبیعی به نظر برسد. برای پوشاندن قرمزی پوست از کرم پودر استفاده نکنید، برای پوشاندن جای جوش باید از کانسیلر استفاده کرد. رنگ کرم پودر خود را با دقت انتخاب کنید. کرم پودر شما نباید تفاوت زیادی با رنگ طبیعی پوست‌تان داشته باشد. بعد از آرایش حتما کمی از کرم پودر را به گردن هم بزنید تا تفاوت رنگ پوست صورت و گردن شما آرایش را غیر طبیعی جلوه ندهد.

 

استفاده نادرست از کانسیلر

همیشه اختلاف نظر در مورد ترتیب استفاده از کانسیلر و کرم پودر حتی بین میکاپ آرتیست‌های حرفه‌ای نیز وجود داشته است. استفاده از کانسیلر برای پوشاندن تیرگی‌های پوست و رفع مشکلات پوست است. پس منطقی‌تر این است که بعد از استفاده از کرم پودر از کانسیلر کمک بگیریم. برای پوشاندن سیاهی دور چشم از حجم زیاد کانسیلر و کرم پودر استفاده نکنید. این کار باعث خواهد شد پوست شما خسته به نظر برسد.

استفاده نادرست از کانسیلر

 

بهترین راه این است که چند قطره کانسیلر مایع بالای استخوان گونه و زیر چشم بزنید و با یک اسفنج آرایشی کانسیلر را محو کنید. همچنین شما می‌توانید با زدن یک پودر فیکس کننده آرایش بی‌رنگ ماندگاری کانسیلر زیر چشم را بیشتر کنید.

استفاده از یک کانسیلر برای انجام تمام کارهای آرایشی درست نیست. کانسیلرها در رنگ‌های متفاوتی تولید می‌شوند و هرکدام کاربرد خود را در آرایش دارند. کانسیلرهایی که رنگ هلویی دارند برای پوشاندن رگ‌های آبی زیر پوست مناسب هستند. کانسیلرهای سبز رنگ، برای خنثی کردن رنگ قرمز و جای جوش کاربرد دارند و کانسیلرهایی که تناژ زرد دارند را برای اکثر نقاط صورت می‌توان استفاده کرد.

 

آرایش ابروها مهم است

ابروهای خوش فرم باعث می‌شوند زیبایی چشم‌ها هم بیشتر دیده شود. ابروهای نامرتب، خیلی نازک و یا ضخیم یک اشتباه رایج زیبایی صورت است. برای فرم دادن به ابرو بهتر است از یک سایه ابرو و برس زاویه‌دار مخصوص این کار استفاده کنید. به دلیل غیرطبیعی به نظر رسیدن ما استفاده از مداد ابرو را زیاد توصیه نمی‌کنیم.

 

آرایش اکلیلی همیشه خوب نیست

سایه‌های چشم درخشان و اکلیلی جذاب هستند ولی نباید کل پلک چشم را با این سایه‌ها پوشاند. از سایه‌های اکلیلی و درخشان برای قسمت‌های داخلی پلک استفاه کنید و از یک سایه چشم مات برای سایر قسمت‌های چشم.

آرایش اکلیلی همیشه خوب نیست

 

استفاده نادرست از خط چشم

درحالیکه کشیدن خط چشم کاری ساده و راحت به نظر می‌رسد ولی در عین حال بسیاری از خانم‌ها برای کشیدن خط چشم مشکل دارند. برای داشتن چشمانی باز و درشت باید از خط چشم با رنگ مناسب استفاده کنید. همیشه از یک خط چشم چند درجه روشن‌تر برای کشیدن خط روی پلک پایین استفاده کنید. استفاده از خط چشم بر روی خط اشک درست نیست. برای بازتر و درشت‌تر به نظر رسیدن چشم‌های می‌توانید از یک خط چشم با رنگ طبیعی و روشن برای قسمت خط اشک استفاده کنید. برای طبیعی‌تر به نظر رسیدن آرایش از خط چشم‌های مدادی استفاده کنید و آن‌ها را با برس‌های مخصوص محو کنید.

 

استفاده نادرست از ریمل 

مانند هر وسیله آرایشی که استفاده می‌کنیم، ریمل زدن هم راه و روش مخصوص به خود را دارد. از ریملی استفاده کنید که دو درجه از رنگ ابروهای شما تیره‌تر باشد. زدن ریمل را به مرحله آخر آرایش موکول کنید. کرم پودر، کانسیلر، خط چشم و سایه را بزنید و بعد به سراغ ریمل بروید. از ریمل‌های ضد آب فقط برای آرایش‌های خاص استفاده کنید و برای آرایش روزمره ریمل معمولی بهترین گزینه است.

استفاده نادرست از ریمل 

استفاده بیش از حد از برنزر

از برنزر نباید برای همه نقاط صورت استفاده کرد. برنزر را تنها به نقاطی از صورت بزنید که با نور خورشید تماس بیشتری دارند. روی گونه‌ها بالای پیشانی و خط فک نقاطی هستند که باید تیره‌تر از سایر نقاط صورت باشند.

 

اشتباه رایج زیبایی و استفاده نادرست از خط لب

برای متمایز ساختن لب‌ها از یک مداد لب با رنگ روشن استفاده کنید. مداد لب رنگ روشن مانند هایلایتر عمل می‌کند و حالت لب‌هایتان را زیباتر می‌کند‌. کار را با زدن مداد روشن در قوس لب بالایتان شروع کنید. در تمام گوشه های لبتان از این مداد استفاده کنید. از مداد لب تیره‌تر از رنگ رژلب استفاده نکنید زیرا آرایش باید کاملا طبیعی به نظر برسد. کشیدن خط لب از کم رنگ شدن و یا حتی پخش شدن رژ لب جلوگیری می‌کند.

 

استفاده نادرست از پنکک

قدم آخر یک آرایش بی نقص استفاده از پودر و پنکک است اما استفاده بیش از حد از پودر و پنکک پوست را خسته و پیر جلوه می‌دهد. همچنین پنکیک باعث می‌شود خط خنده و یا چین و چروک‌های پوست بیشتر به نظر برسند به همین دلیل بهتر است مواد آرایشی پودری را بیشتر به ناحیه T، یعنی روی پیشانی و تیغه بینی بزنید.

استفاده نادرست از پنکک

هایلایت کردن صورت

کانتور و هایلایت دو تکنیک مهم در آرایش صورت هستند. این تکنیک‌ها برای هر فرد با توجه به استخوان بندی و فرم صورت متفاوت هستند. برای هایلایت کردن صورت از هایلایترهای براق که چند درجه از رنگ پوست صورت شما روشن‌تر باشد باید استفاده کنید. بهتر است هایلایتر را به بالای گونه‌ها، روی تیغه بینی، روی چانه و بالای لب بزنید.

 

انتخاب رنگ رژ گونه

رژگونه از اجزای مهم آرایش است که تاثیر زیادی در جوان به نظر رسیدن چهره شما دارد. اگر قصد دارید رژگونه بزنید حتما از کرم پودر برای آرایش استفاده کنید، در غیر این صورت رنگ رژگونه غیرطبیعی دیده خواهد شد و خوب روی پوست صورت پخش نخواهد شد.

انتخاب رنگ رژ گونه

 

انتخاب فرم و مدل ناخن 

ناخن‌های بلند و مرتب انگشتان‌تان را زیباتر می‌کنند اما آیا هر مدل ناخنی مناسب دست‌های شماست؟ وقتی ناخن‌ها را مانیکور می‌کنید باید در انتخاب مدل ناخن دقت کنید و بدانید بهترین مدل ناخن مناسب فرم دست شما کدام است در غیر این صورت دستهایتان جذابیت خود را از دست خواهند داد.

 

استفاده از شامپوی خشک

کاربرد شامپوی خشک موقعیتی است یعنی زمانیکه در مسافرت هستید و یا به آب و حمام دسترسی ندارید و باید در جلسه مهم شرکت کنید می‌توانید از این شامپوها استفاده کنید. شامپوهای خشک حاوی موادی است که جاذب چربی هستند، درست است که این شامپوها کاملا کاربردی هستند ولی شامپوی خشک به اندازه شامپوهای معمولی نمی‌توانند آلودگی‌ها را پاک کنند و استفاده بیش از حد از این شامپوها می‌تواند باعث اگزما و حتی ریزش مو شود.

 

استفاده بیش از حد از عطرها

یکی دیگر از اشتباهات آرایشی رایج استفاده بیش از حد از عطرها و خوشبو کننده‌ها است. هر فرآورده آرایشی و بهداشتی هر قدر گران قیمت و با کیفیت هم باشد، ممکن است مصرف آن در بعضی شرایط باعث ایجاد واکنش پوستی در افراد شود. استفاده بیش از حد از عطرها می‌تواند باعث آلرژی و سردرد شود.

استفاده بیش از حد از عطرها

 

 

استفاده نکردن از پرایمر آرایشی

یکی دیگر از اشتباهات آرایشی رایج استفاده نکردن از پرایمر است. پرایمر پوست را برای آرایش آماده می‌کند و پوست را صاف و یکدست می‌کند. پرایمرها انواع مختلف دارند، مانند پرایمر کرم پود و پرایمر سایه چشم. برای ماندگارتر شدن آرایش و طبیعی جلوه کردن آن ما به شما استفاده از یک پرایمر آرایشی باکیفیت را توصیه می‌کنیم.

ریختن ریمل و خط چشم

یکی دیگر از اشتباهات آرایشی رایج استفاده از ریمل و خط چشم بی‌کیفیت است. برای جلوگیری از ریختن خط چشم  و سیاهی ناشی از آن، از یک کانسیلر قبل از کشیدن خط چشم استفاده کنید تا هم از پخش شدن خط چشم جلوگیری کند و هم باعث یکدست شدن پوست زیر چشم و پر شدن خطوط  این ناحیه گردد. توجه کنید که اعمال کانسیلر باید به صورت ضربه‌ای باشد.

 

مطالب مرتبط:

۱- چگونه بهترین آرایشگاه عروس را انتخاب کنیم؟

۲- برندهای لوازم آرایش با قیمت مناسب

۳- مراقبت پوست برای آقایان و توصیه‌هایی برای حفظ زیبایی پوست

mobile_sticky_top ad banner


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :