نحوه استفاده از خط چشم رنگی در آرایش صورت

۲۶ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۵۷

توسط سوگل پورمهرام

نحوه استفاده از خط چشم رنگی در آرایش صورت

یکی از کارهایی که می‌تواند مدل آرایش و فرم صورت شما را به طور کلی تغیر دهد، استفاده از خط چشم در آرایش است.  بسیاری از خانم‌ها بدون کشیدن خط چشم حس می‌کنند که چهره بی‌روحی دارند و یا حس می‌کنند که یک چیزی در آرایش صورتشان کم است. بعضی از خانم‌ها هم حس خاصی نسبت به خط چشم ندارند و یا تصور می‌کنند که استفاده از آن به نوعی زیاده روی کردن در آرایش صورت است. اما اینطور نیست. در مقاله امروز، ۸ مرحله آسان برای استفاده از خط چشم رنگی را برای شما شرح دهیم. با چی بپوشم همراه باشید!

 

چرا خط چشم رنگی بکشیم؟

شما می‌توانید حتی با کشیدن یک خط چشم نازک، فرم چشمان خود را زیباتر کنید. یکی از ترندهای آرایشی امسال نیز استفاده از خط چشم رنگی است. اما استفاده از یک خط چشم رنگی کار چندان آسانی نیست. این کار دقیقا مثل استفاده از یک رژ لب رنگ تیره است؛ در این حالت شما باید میان آرایش اجزای صورت خود به نوعی تعادل ایجاد کنید. در ضمن بهتر است بدانید اگر از رنگهای متضاد استفاده کنید، چشمانتان درشت‌تر از حالت عادی به نظر میرسند.

چرا خط چشم رنگی بکشیم؟

انتخاب خط چشم رنگی مناسب

برای خط چشم خود رنگی انتخاب کنید که با رنگ طبیعی چشمانتان تناسب داشته باشد.انتخاب یک رنگ مناسب برای خط چشم، اولین و مهم‌ترین قدم برای استفاده از خط چشم رنگی در آرایش صورت است. درست است که صورتی رنگ زیبایی است، اما این به این معنا نیست که شما می‌توانید به راحتی از یک خط چشم صورتی استفاده کنید! بهتر است به جای اینکه به حرف دلتان گوش بدهید و طبق سلیقه شخصیتان تصمیم بگیرید، برای خط چشم خود رنگی انتخاب کنید که با رنگ طبیعی چشمانتان کاملا تناسب داشته باشد. بدین ترتیب، زیبایی طبیعی چشمانتان دو چندان خواهد شد.

در ادامه برایتان شرح میدهیم که چه رنگ خط چشمی برای چه رنگ چشمی مناسب است.

  • اگر چشمان شما آبی رنگ است: بهتر است که از یک خط چشم به رنگ طلایی، مسی، صورتی رزگلد، و یا آبی تیره استفاده کنید.
  • اگر چشمان شما سبز رنگ است: بهتر است که از یک خط چشم با تناژهای متفاوت رنگ قرمز، برنز، و یا نارنجی استفاده کنید.
  • اگر چشمان شما قهوه‌ای رنگ است: بهتر است که از یک خط چشم به رنگ آبی تیره، خاکستری، مسی، و یا لاجوردی استفاده کنید.
  • اگر چشمان شما سبز و قهوه‌ای رنگ است: بهتر است که از یک خط چشم به رنگ سبز، طلایی، آلویی، و یا برنز استفاده کنید.

انتخاب خط چشم رنگی مناسب

بقیه صورت خود را طبیعی آرایش کنید

برای اینکه به نظر نرسد بیش از حد صورت خود را آرایش کرده‌اید، بهتر است که بقیه صورتتان را کاملا ساده و طبیعی آرایش کنید. به عنوان مثال، برای آرایش کردن لب‌ها و گونه‌های خود از رنگ‌های طبیعی و روشن مثل تناژهای روشن رنگ صورتی و یا کرم استفاده کنید. این کار باعث می‌شود تا توجه دیگران به سمت چشمان شما جلب شود.

همچنین، اگر دوست دارید که از رنگ‌های متالیک برای خط چشم خود استفاده کنید، بهتر است در قسمت‌های دیگر آرایش صورت خود (به خصوص سایه چشم) از رنگ‌های مات استفاده کنید تا آرایش‌تان بیش از حد پر زرق و برق به نظر نرسد.

بقیه صورت خود را طبیعی آرایش کنید

از پرایمر آرایشی مخصوص چشم استفاده کنید

در مقاله‌های قبل برایتان شرح دادیم که اگر قبل از زدن کرم پودر و یا پنکک از یک پرایمر آرایشی استفاده کنید، کرم پودر و پنکک بهتر روی پوست صورت شما پخش می‌شود و همچنین، میزان ماندگاری آن‌ها نیز به طرز قابل توجهی افزایش میابد. این قانون در مورد آرایش چشم هم صدق می‌کند. اگر قبل از زدن سایه چشم و کشیدن خط چشم از یک پرایمر آرایشی مخصوص چشم استفاده کنید، ماندگاری آرایش چشمتان افزایش یافته، و رنگ آن نیز زیباتر به نظر می‌رسد.

از پرایمر آرایشی مخصوص چشم استفاده کنید

چه زمانی خط چشم مایع بکشیم

اگر در کشیدن خط چشم مهارت کافی را ندارید و یا تازه کار هستید، هرگز از یک خط چشم مایع استفاده نکنید! کشیدن خط چشم مایع نسبت به دیگر مدل‌های خط چشم، کار نسبتا سختی است. به همین دلیل، اگر تا به حال خط چشم نکشیده‌اید و مهارت کافی را برای انجام دادن این کار ندارید، بهتر است که از یک مداد چشم، خط چشم پودری، و یا خط چشم ژلی استفاده کنید. اگر در هنگام کشیدن خط چشم دستتان خط خورد نگران نباشید. در این حالت می‌توانید به راحتی با استفاده از یک گوش پاک کن آن را ترمیم کنید و ظاهری بی‌نقص داشته باشید.

چه زمانی خط چشم مایع بکشیم

استفاده از سایه چشم به جای خط چشم

می‌توانید با استفاده از آب و یک برس آرایشی زاویه دار، هر سایه چشمی را به یک خط چشم تبدیل کنید! معمولا همه ما پالت‌های سایه چشمی دارید که بعضی از رنگ‌های آن کاملا بدون استفاده مانده است. خبر خوب این است که می‌توانید با استفاده از آب و یک برس آرایشی زاویه دار، هرکدام از این سایه‌ها را به یک خط چشم تبدیل کنید.

کافیست سر برس آرایشی را کمی خیس کرده، و آن را روی سطح سایه بزنید. سپس برس را مدل خط چشم روی پلک خود بکشید. آب باعث می‌شود سایه پودری کاملا خشک شده، رنگ آن پررنگتر شود، و ماندگاری آن نیز روی پلک افزایش پیدا کند. پس اصلا لازم نیست که نگران پخش شدن آن پشت چشمان خود باشید.

استفاده از سایه چشم به جای خط چشم

خط چشم مشکی و سفید

برای اینکه چشمان شما از حالت عادی درشت‌تر به نظر برسند، می‌توانید روی خط مژه پلک پایینی و گوشه‌های داخلی چشمانتان از یک خط چشم سفید استفاده کنید. همچنین، می‌توانید یک خط چشم مدل گربه‌ای به رنگ مشکی کشیده، و ادامه آن به سمت بیرون چشم را با یک خط چشم رنگی تکمیل کنید. در این حالت چشمان شما بسیار درشت به نظر می‌رسند.

خط چشم مشکی و سفید

مژه‌های خود را ریمل بزنید

اصلا فکر نکنید که چون از خط چشم رنگی استفاده کرده‌اید، نباید مژه‌های خود را ریمل بزنید. در حقیقت ریمل زدن مژه‌های شما را بلندتر و پرپشت‌تر نشان می‌دهد و در نتیجه، زیبایی چشمان شما دوچندان می‌شود. حتی می‌توانید به جای استفاده از یک ریمل مشکی، رنگ ریمل خود را متناسب با رنگ خط چشمتان انتخاب کنید. به عنوان مثال، می‌توانید همراه با یک ریمل به رنگ قهوه‌ای، از رنگ‌های گرم و زمینی استفاده کنید. همچنین می‌توانید همراه با یک ریمل به رنگ مشکی، از تناژهای رنگ آبی و یا خاکستری استفاده کنید.

خط چشم مشکی و سفید

از اشتباه کردن نترسید!

هیچ روش درست و غلطی برای استفاده از یک خط چشم رنگی وجود ندارد. پس بهتر است که با خیال راحت رنگ‌های مختلف، مدل‌های مختلف خط چشم، و تکنیک‌های متفاوت کشیدن آن را پشت چشمتان امتحان کنید و بهترین آن را انتخاب کنید. خط چشمی به هر فردی با هر ظاهری می‌آید، پس مهمترین نکته این است که از این کار لذت کافی را ببرید!

 

مطالب مرتبط:

۱- چگونه جوش‌های صورت را با آرایش پوشش دهیم؟

۲- ۲۰ اشتباه رایج زیبایی که از انجام دادن آن اطلاع نداشتید!

۳- چگونه بهترین آرایشگاه عروس را انتخاب کنیم؟

#
آرایش آرایش صورت آرایش چشم استایل استایل آقایان استایل بازیگران استایل زنانه استایل مردانه اصول انتخاب لباس اصول انتخاب لباس مناسب اصول انتخاب کفش مردانه اصول خوش پوشی اصول درست لباس پوشیدن اصول شیک پوشی اصول لباس پوشیدن افراد مشهور انتخاب رنگ لباس انتخاب ساعت مچی انتخاب شلوار جین انتخاب لباس عروس انتخاب لباس مجلسی انتخاب لباس مردانه انتخاب پیراهن مردانه انتخاب کت و شلوار مردانه اکسسوری برند لاکچری برند مشهور برندهای مشهور برندهای مشهور جهان برندهای مشهور مد بوت زنانه ترفند خوشتیپ شدن تناسب اندام جواهرات خوشتیپ خوشتیپ بودن خوش تیپ بودن خوشتیپ شدن خوشتیپ شدن آقایان خوش پوشی راهنمای خرید رنگ لباس رنگ مو ساعت مچی شلوار جین شلوار جین زنانه شلوار زنانه طراح لباس طراحی لباس عطر عطر و ادکلن عینک آفتابی لباس لباس زمستانی لباس زنانه لباس شب لباس عروس لباس مجلسی,مدل لباس مجلسی,لباس شب,مدل لباس شب لباس مجلسی زنانه لباس مردانه مانتو,مدل مانتو,مانتو مجلسی,مدل مانتو مجلسی مانتو مجلسی مدل لباس شب مدل لباس مجلسی مدل مانتو مدل مانتو مجلسی مدل مو مد و فشن مراقبت از مو مراقبت از پوست نکات خوشتیپ شدن پالتوی زنانه چی بپوشیم کت و شلوار کت و شلوار مردانه کفش زنانه کفش مردانه کفش پاشنه بلند کمد لباس کیف زنانه

©چی بپوشم / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است