پوست سالم و شفاف با این مواد غذایی

0

همه ما می دانیم که محصولات زیبایی می توانند ما را در داشتن ظاهر بهتر و آراسته تر کمک کنند، اما این محصولات هیچ گاه نمی توانند جایگزین مواد غذایی مفید و مورد نیاز برای بدن شوند. مطالعات بسیاری تاثیر حیاتی مواد غذایی بر روی پوست و مو را نشان داده اند و اینکه چگونه کمبود برخی از مواد غذایی  پوست ما را آسیب پذیر می کند. در این مقاله اشاره ای داریم به 5 ماده غذایی که برای داشتن پوست، مو وناخن های سالم ضروری اند.

1- آوکادو و روغن زیتون

خوشبختانه از زمانی که مشخص شد آوکادو منبع بسیار غنی از ویتامین E  و روغن های سالم است بین مردم شناخته تر شد. ویتامین E ماده بسیار مهمی در سلامت پوست، مو و ناخن ها است، همچنین به عنوان یک محافظ در برابر امواج UV آفتاب که برای پوست مضر است عمل می کند. به علاوه روغن زیتون از مواد آنتی اکسیدان که با رادیکال های آزاد مبارزه می کنند تشکیل شده است و بنابراین از پیری زودهنگام پوست جلوگیری می کند.

پوست سالم و شفاف با این مواد غذایی

2- سبزیجات

سبزیجات – مخصوصا اسفناج و کلم پیچ – شامل ترکیباتی هستند که به خاصیت الاستیسیته (کشسانی) پوست کمک زیادی می کنند. همچنین سبزیجات شامل ویتامین C هستند که با داشتن مقدار زیادی آنتی اکسیدان باعث ترمیم پوست هایی که در مقابل آفتاب آسیب دیده اند می شود. همچنین ویتامین C تولید کلاژن را افزایش می دهد و به پوست استحکام و کشسانی بیشتری می بخشد.

پوست سالم و شفاف با این مواد غذایی

3- آجیل

آجیل ها مواد غذایی بسیار مغذی می باشند. آن ها سرشار از ویتامین ها، آنتی اکسیدان ها و مواد معدنی هستند. همانند آوکادو و روغن زیتون، آجیل منبع غنی از ویتامین E است که بهترین ماده برای ساخت پوست و مو محسوب می شود. تخم کدو شامل موادی است که برای درمان جوش های صورت بسیار مفید است.

4- سرکه سیب

هضم مناسب غذا، موجب داشتن پوستی زیبا و سالم می شود. اما متاسفانه برخی از مواد غذایی دیر هضم اند یا به خوبی هضم نمی شوند. سرکه یکی از موادی است که به هضم مناسب غذا کمک بسیار زیادی می کند. خوردن کلم خردشده یا کاهو به همراه سرکه سیب در داشتن پوستی زیبا به شما بسیار کمک می کند.

 

پوست سالم و شفاف با این مواد غذایی

5- تخم مرغ

تخم مرغ شامل ماده مغذی به نام بیوتین می باشد. کمبود بیوتین در بدن موجب ریزش موها وشکنندگی ناخن ها می شود ، پس خوردن به اندازه تخم مرغ شما را در داشتن پوست، مو و ناخن های سالم یاری می کند.

eggs-png

مطالب مرتبط:

1- تاثیر سرکه سفید بر زیبایی پوست

2- چقدر از فواید شیر برای پوست می‌دانید؟

3- حفظ سلامت پوست و مو با روغن جامد

مینا کریمی
نویسنده: مینا کریمی


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :