حفظ سلامت پوست و مو با روغن نارگیل + پیشنهاد خرید

روغن نارگیل خوراکی جز دسته روغن‌هایی است که خواص و فواید مصرفی آن برای بسیاری از افراد شناخته شده است. از خاصیت اسیدهای چرب موجود در ترکیبات این روغن برای سلامت انسان گرفته تا خواص بسیار دیگر برای پوست، مو و زیبایی در روغن نارگیل وجود دارد. حال برای آنکه با خواص روغن نارگیل آشنا شوید با ما همراه شوید تا شواهد علمی اثبات شده درباره فواید و خواص این روغن را بررسی کنیم.

خواص دارویی روغن نارگیل چیست؟

یکی از مهم‌ترین ترکیبات موجود در ساختار روغن نارگیل، اسیدهای چرب یا به عبارت دیگر چربی اشباع شده است که هیچگونه ضرری برای بدن انسان ندارد. برخلاف بسیاری از چربی‌های دیگر در مواد غذایی که برای بدن ضرر دارند و موجب افزایش وزن می‌شوند، چربی روغن نارگیل موجب چربی سوزی می‌شود و انرژی کافی برای بدن و مغز شما در مدت زمان کوتاهی فراهم می‌کند. علاوه بر این یکی از بهترین خواص روغن نارگیل بالا بردن میزان کلسترول خوب خون(HDL) است که با این کار خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی را کاهش می‌دهد.

اگر بخواهیم نگاهی دقیق‌تر و علمی‌تر به ساختار روغن نارگیل داشته باشیم متوجه خواهیم شد که اکثر چربی‌های موجود در رژیم‌های غذایی دارای ساختار تری گلیسرید با زنجیره بلند و طولانی هستند اما روغن نارگیل دارای ساختار تری گلیسرید با زنجیره متوسط است و هر چه این زنجیره کوتاه‌تر باشد میزان اسیدهای چرب آن کمتر است از این رو مصرف روغن نارگیل به عنوان روغن خوراکی توصیه می‌شود.

از دیگر خواص روغن نارگیل که به عنوان یک ماده دارویی می‌توان از آن استفاده کرد برای درمان انواع بیماری‌هایی چون آلزایمر، صرع و بیماری‌های دیگری که مربوط به مغز است. همانطور که می‌دانید چربی جذب شده توسط بدن به صورت مستقیم به کبد هداست می‌شود و کبد از این چربی‌ها به عنوان یک منبع انرژی استفاده می‌کند و یا آن‌ها را تبدیل به نوعی ترکیب آلی به نام کتون(Ketone) می‌کند. از آن‌جا که کتون‌ها نقشی بسیار اساسی برای عملکرد مغز دارند نوع چربی که وارد بدن و نهایتا کبد می‌شود مهم است و اینجا است که خواص درمانی روغن نارگیل برای درمان بیماری‌های مربوط به مغز خودش را نشان می‌دهد.

 

خواص دارویی روغن نارگیل چیست؟

 

خواص روغن نارگیل بر روی سلامت فرد

شاید تاکنون شنیده باشید افرادی که مصرف روغن نارگیل بالایی دارند، افراد بسیار سالمی هستند و این دسته از افراد به سلامت و تغذیه خود اهمیت بسیار قائل هستند. علاوه بر این در بسیاری از رژیم‌های غذایی روغن نارگیل جایگزین روغن‌های دیگر نیز می‌شود و بسیاری از افراد از آن استفاده روزانه دارند. به طور مثال مردمان اهل توکلادو، کشوری در جنوب اقیانوس آرام، بیش از ۶۰ درصد از کالری روزانه خود را از روغن نارگیل دریافت می‌کنند و طبق تحقیقاتی که بر روی سلامت افراد این منظقه انجام شده است، کاملا سالم هستند و ابتلا به بیماری‌های قلبی در آن‌ها به ندرت دیده می‌شود.

مثال دیگری که می‌توان در این باره ذکر کرد درباره مردم اهل کیتاوا است. کیتاوا یکی از جزایر مجموعه تروبریاند در غرب گینه نو است که برای حفظ سلامت جسمانی خود از روغن نارگیل استفاده بسیاری می‌کنند.

خواص روغن نارگیل بر روی سلامت فرد

افزایش چربی سوزی با روغن نارگیل

امروزه چاقی و اضافه وزن یکی از معضلات بزرگ در اکثر جوامع است. متاسفانه برخی گمان می‌کنند چاقی تنها به میزان کالری مصرف شده بستگی دارد در حالی که منبع دریافت آن کالری مهم‌ترین مساله است و تاثیری که خواص مواد غذایی مختلف بر روی هورمون‌ها بدن ما می‌گذارد موجب اضافه وزن می‌شود.

کرم ضد چروک؛ اکسیر جوانی قرن22

بالا رفتن سن، استفاده مداوم از لوازم‌آرایشی و هوای آلوده باعث چروک شدن پوست صورت می‌شوند. با استفاده روزانه از کرم ضد چروک می‌توان چروک‌‌ها را از بین برد و از ایجادشان جلوگیری کرد، همچنین خاصیت سفت کنندگی این کرم‌ از افتادگی ماهیچه و عضلات صورت جلوگیری می‌کند.

طبق تحقیقات انجام شده بر روی خواص روغن نارگیل، داشتن زنجیره کوتاه از تری گلیسرید در این روغن سبب شده تا میزان کالری مصرفی در بدن بالا رفته و عمل چربی سوزی رخ دهد.

طبق آزمایشات به عمل آمده مصرف بین ۱۵ تا ۳۰ گرم ماده غذایی چرب با ساختار تری گلیسرید با زنجیره متوسط در روز می‌تواند در طول ۲۴ ساعت شبانه روز مصرف انرژی را تا ۵ درصد افزایش دهد که این درصد جدود ۱۲۰ کالری در روز می‌شود پس شما می‌توانید تا مقدار ۳۰ گرم در روز روغن نارگیل استفاده کنید.

 

 

افزایش چربی سوزی با روغن نارگیل

از بین بردن میکرو ارگانیسم‌های مضر با روغن نارگیل

میکروب ارگانیسم‌ها یا همان میکروب‌هایی که به شکل عفونت یا قارچ در بدن در اثر بیماری ایجاد می‌شود و برای بدن مضر هستند باید به محض دیده شدن از بین بروند. برای از بین بردن این دسته از میکروب‌ها محققان مصرف روغن نارگیل را توصیه کرده‌اند زیرا نیمی از ساختار این روغن را لوریک اسید تشکیل می‌دهد که وقتی در بدن هضم می‌شود ماده دیگری به نام مونولورین یا گلیسریل لورات تولید می‌کند که می‌تواند عوامل بیماری زا مانند قارچ، باکتری و هرگونه ویروسی را در بدن از بین ببرد.

خواص روغن نارگیل برای از بین بردن باکتری‌ها از جمله باکتری بسیار خطرناک استافیلوکوکوس اورئوس و یا قارچ‌هایی چون کاندیدا آلبیکانس که موجب عفونت در بدن می‌شود، کاملا اثبات شده است.

از بین بردن میکرو ارگانیسم‌های مضر با روغن نارگیل

کاهش تشنج با روغن نارگیل

آیا تا به حال درباره رژیم غذایی کتوژنیک شنیده‌اید؟ یکی از مهمترین کابردهای درمانی این رژیم برای درمان بیماری‌هایی چون صرع است. در این رژیم میزان کربوهیدارات بسیار اندک است اما مصرف چربی بسیار بالا است و دلیل آن برای افزایش میزان کتون‌ها و در نتیجه افزایش غلظت خون است. خواص روغن نارگیل از جمله ترکیبات کتون در این روغن سبب شده تا از این روغن در رژیم کتوژینک استفاده شود تا میزان تشنج و صرع را با افزایش غلظت خون توسط کتون کاهش دهند.

کاهش تشنج با روغن نارگیل

سلامت پوست، مو و دندان با روغن نارگیل

خواص روغن نارگیل آنقدر بر روی بدن تاثیر گذار است که استفاده موضعی از آن نیز می‌تواند تاثیرات شگفت انگیزی به همراه داشته باشد. به طور مثال تحقیقات نشان داده افرادی که پوست بسیار خشکی دارند و یا دچار اگزما هستند می‌توانند برای رطوبت رسانی به پوست خود از روغن نارگیل استفاده کنند.

علاوه بر این می‌توان از خواص روغن نارگیل برای ترمیم موهای آسیب دیده نیز استفاده کرد. شما با ماساژ روزانه روغن نارگیل بر روی موهای خود علاوه بر ترمیم موهای خود از آن در مقال اشعه‌های فرابنفش خورشید نیز محافظت می‌کنید زیرا این روغن مانند یک ضد آفتاب حدود ۲۰ درصد از اشعه‌های فرابنفش خورشید را دفع می‌کند.

و اما یکی دیگر از کاربردهای بسیار مهم روغن نارگیل خوراکی استفاده از آن به عنوان دهانشویه است. این روغن می‌تواند تمام باکتری‌های موجود بر روی سطح دندان را از بین ببرد و بوی بد دهان را نیز کاهش دهد.

 

 

سلامت پوست، مو و دندان با روغن نارگیل

 

از بین بردن چربی‌های مضر شکم با روغن نارگیل

چربی‌های انباشته دور ارگان‌های شکم از خطرناک‌ترین انواع چربی هستند که علاوه بر افزایش وزن موجب بیماری‌های مزمن سرطان و بیماری‌های قلبی نیز می‌شود. همانطور که قبل‌تر به آن اشاره کردیم خواص روغن نارگیل سبب کاهش اشتها و افزایش چربی سوزی شده و در نتیجه باعث می‌شود وزن بدن کاهش پیدا کند.

طبق تحقیقات به عمل آمده بر روی ۴۰ خانم چاق، محققان به این نتیجه دست یافتند که این گروه با خوردن دو قاشق غذاخوری روغن نارگیل( معادل ۳۰ میلی لیتر) در روز، کاهش وزن چشمگیری داشته و اندازه دور کمر آن‌ها در ۱۲ هفته به طرز شگفت آوری کاهش پیدا کرد است. این آزمایش همچنین بر روی آقایان انجام شده و نتیجه‌ای مشابه حاصل شده است.

از بین بردن چربی‌های مضر شکم با روغن نارگیل

روغن نارگیل جز دسته روغن‌های خوراکی است که شما از فروشگاه‌های معتبر می‌توانید آن را تهیه کنید. خواص روغن نارگیل برای سلامت بدن، پوست، مو و کاهش انواع بیماری‌های خطرناک بسیار مفید است و قرار دادن آن در زنجیره غذایی راه حل خوبی برای سالم زیستن است.

 

مطالب مرتبط:

۱- مقابله با پیری

۲- ناخن های قوی و سالم داشته باشید

۳- تاثیر سرکه سفید بر زیبایی پوست

chadmin
نویسنده: chadmin


دیدگاه شما

ساناز در تاریخ 09 مارس 2019

عالی بودارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :