تاثیر سرکه سفید بر زیبایی پوست

شاید میان اطرافیانتان دیده باشید کسانی را که مستقیما از سرکه سفید روی پوستشان برای زیباتر شدن و جوان تر شدن آن استفاده می کنند و برایتان سوال پیش آمده است که دلیل این کار چیست؟ مگر سرکه چه خاصیتی دارد که می توان از آن برای شادابی و زیبایی پوست استفاده کرد. در این مقاله به بررسی همین موضوع می پردازیم. با ما همراه باشید.

مطالب مرتبط:

۱- نقش سرکه در چربی سوزی چیست؟

۲- چگونه کیف جیر را تمیز کنیم؟

۳راهنمای کامل لکه زدایی لباس ها

۱- یکی از برترین خاصیت های سرکه سفید خاصیت ضد عفونی کردن آن و کشتن میکرب هاست. مثلا اگر جایی از بدن شما زخم شده باشد یا خراش برداشته باشد می توانید از طریق گاز استریل سرکه را روی محل خراشیده مالیده و از ضد عفونی شدن و عدم برخورد میکرب ها با آن قسمت مطمئن باشید. پس خاصیت اول سرکه سفید در زیبایی پوست شما مربوط به ضد عفونی کردن آن می شود.

۲- همچنین سرکه سفید پوست را نرم و تازه می کند پس می توانید حین نیش زدن حشرات قسمت نیش خورده را آغشته به سرکه سفید کنید و اثر خنک کنندگی آن باعث می شود از خارش ها نجات پیدا کنید. همچنین بعد از آفتاب سوختگی پوستتان هم می توانید از آن استفاده کنید تا اثرات آن را از بین ببرد. برای از بین بردن درد های عضلانی می توان سرکه سفید را با آب گرم مخلوط کرد و به پاها مالید.

۳- قارچ های روی پا نیز از موارد رایجی است که میان نوجوانان و ورزشکاران دیده می شود. سرکه سفید بهترین و موثر ترین راه برای حذف آن است. خاصیت آنتی باکتریال سرکه سفید باعث می شود با میکرب های مختلف و قارچ ها مبارزه کند. کافیست آن را در یک تشت با آب گرم مخلوط کنید و پایتان را به مدت ۱۵ دقیقه در تشت قرار دهید. این روش را به عنوان یک روش پیش گیرانه برای مبارزه با قارچ ها هم می توانید به کار ببرید.

سرکه سفید ،ضامن زیبایی پوست شما

۴- سرکه سفید برای موهای شما نیز فوق العاده است. خاصیت براق کنندگی و ضد عفونی کنندگی برای موی سر شما دارد و هرگوهنه کثیفی را پاک می کند. دو راه برای استفاده از آن وجود دارد: یا اینکه می توانید بعد از شستن موها آن ها را با سرکه سفید آب بکشید و به صورت معمولی خشک کنید و یا می توانید شانه خود را آغشته به سرکه کرده و با آن مویتان را شانه بکشید. با اینکه شاید موی شما بو بگیرد ولی بعد از جند دقیقه این بو رفع می شود. ضمنا سرکه برای از بین بردن شپش ها بهترین راه است. فقط وقتی آن را روی سر کودکان استفاده می کنید به سرعت آبکشی کنید زیرا که پوست سر آن ها حساس است.

سرکه سفید ،ضامن زیبایی پوست شما

۵- سرکه برای پوست شما بسیار مقوی است. سرکه به پوست شما کمک می کند تا عمیقا تمیز شود و همه چرک ها و کثیفی ها را از بین می برد. سرکه و آب را به یک اندازه با هم ترکیب کنید و هر شب بعد از پاک کردن آرایشتان به صورت خود اعمال کنید. بعد از اعمال کردن می توانید از کرم هم استفاده بکنید. اگر صورت کک داری دارید، می توانید کمی از این ترکیب را به صورتتان اعمال کنید تا از شدت نشان داده شدن کک ها روی صورت شما بکاهد.

سرکه سفید ،ضامن زیبایی پوست شما

۶- جالب است بدانید که سرکه سفید خاصیت سفید کردن دندان ها را نیز دارد. کافیست هر هفته یک بار چند قطره سرکه روی خمیر دندان خود روی مسواک بچکانید و بعد از مدتی مسواک کشیدن تغییر را روی دندان هایتان احساس کنید. این ماده در تازه تر کردن دهان و گلو هم موثر است.

سرکه سفید ،ضامن زیبایی پوست شما

۷- در نهایت لازم است بدانید که سرکه فقط خاصیت مفید برای زیبایی پوست شما ندارد و خاصیت های مفید دیگری مثل پایین آوردن فشار خون دارد وقتی بعد از هر وعده غذایی به اندازه چند قاشق مصرف شود. در تنظیم رژیم غذایی شما نیز بسیار موثر است.

محمد رضا اهوارکی
نویسنده: محمد رضا اهوارکی
چند وقتی است که در حوزه ی استایل به طور جدی فعالیت می کنم و مطالبی رو که در ارتباط با آخرین مد روز برایم جالب باشد در سایت " چی بپوشم " قرار می دهم. مهندس مخابرات هستم و برنامه نویسی iOS نیز انجام می دهم.


دیدگاه شما

لیلا در تاریخ 03 فوریه 2021

سلام سرکه تقطیری همون سرگه سفیده؟؟؟ارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :