محمد رضا اهوارکی در
0

اصول پوشیدن لباس زمستانی مردانه

اصول پوشیدن لباس زمستانی مردانه

برای کسانی که در کشورهای چهارفصلی مثل کشور ما زندگی می کنند که در آن فصل ها به طور تدریجی عوض می شوند و تفاوت دمایی زیادی بین آنها وجود دارد لباس پوشیدن متناسب با هر فصل مهم و ضروری است. پوشیدن لباس زمستانی مردانه دارای اصولی است که در ادامه به آن اشاره می کنیم. 

۱- جنس لباس زمستانی مردانه

در این فصل دو جنس برتر پنبه ای و پشمی مطرح هستند:

  • پنبه ای: به اندازه لباس های پشمی شما را گرم نمی کند ولی باز هم برای این فصول مناسب است. شستشوی بسیار آسانی دارد. پیراهن های پنبه ای را به عنوان عضو اصلی تیپتان در نظر بگیرید. ژاکت های پنبه ای هم مناسبند اما بازهم می گویم که به اندازه ی مدل های پشمی گرم نیستند.
  • پشمی: لباس زمستانی مردانه پشمی گرم ترین گزینه برای فصل های سرد شمرده می شوند. بافت های پشمی را انتخاب کنید و از زمستان سرد خود لذت ببرید. پشم از حیوانات زیادی از جمله گوسفند، بره، بز (کشمیر و مرینو)، خرگوش، شتر بی کوهان یا شتر به دست می آید.

اصول پوشیدن لباس زمستانی

۲- لایه ای پوشیدن

یکی از مهمترین قسمت های تیپ زمستانی یا پاییزه لایه ای لباس پوشیدن است. شما می خواهید در عین گرم بودن بدنتان، کارا نیز باشید. نباید زیاد لباس بپوشید که قدرت حرکت از شما سلب شود در عین حال باید به  قدری بپوشید که بدنتان گرم بماند. ساده بپوشید. ابتدا یک زیر پیراهن سپس روی آن پیراهن بپوشید. سپس یک بافت نازک و روی آن ژاکت بپوشید. در مرحله ی آخر یک اورکت مناسب روی همه ی این ها بپوشید.

اصول لباس پوشیدن آقایان در فصول سرد

۳- لباس های زیر

پوشیدن لباس زیر مناسب واجب ترین مورد در این میان است. اگر خیلی سرمایی هستید می توانید زیر پیراهنتان یک تی شرت بپوشید. می توانید دکمه بالای پیراهن را باز بگذارید تا قسمت یقه ی تیشرت نمایان شود.

شورت های با پای بلند بپوشید. اگر هوای خیلی سردی در انتظار شماست می توانید از شلوارهای کشی بلند نیز استفاده کنید. شدیدا پا را گرم نگاه می دارند و هوای سرد در آن ها کمتر رد و بدل می شود.

جوراب ها هم از قسمت های اصلی تیپ شما در این فصل ها شمرده می شوند. جوراب های پشمی یا کشمیری بپوشید و در صورت نداشتن این جنس ها می توانید از دو جوراب روی هم استفاده کنید.

اصول لباس پوشیدن آقایان در فصول سرد

۴- بافت ها

سویشرت و بافت که از لایه های رویی تیپ شما محسوب می شوند هم قسمت بسیار مهمی هستند. اگر می خواهید واقعا گرم بمانید به غیر از اجناس پشمی هیچ جنسی را انتخاب نکنید.

طرح ها و نقش های زیادی برای بافت ها وجود دارد اما همیشه یادتان باشد طرحی را انتخاب کنید که با لایه های مختلف لباسی که پوشیده اید هماهنگی داشته باشد. از رنگ های خیلی جیغ، خیلی روشن و یا پر طرح دوری کنید.

طرح بافت

  • لوزی: نقشی الماسی شکل دارد و در طرح ها و رنگ های مختلف عرضه می شود.
  • بافت کابلی: دسته ای از بافت های عمودی شکل از بالا به پایین دارد که شبیه به کابل هستند.
  • جدا از هم: بافت ها و ژاکت های بدون دکمه در این دسته قرار میگیرند. اجناس این بافت ها سالم تر هستند.
  • شلوغ: یقه هفتی ها،‌ ژاکت های بدون دکمه، یقه اسکی ها و بافت های دکمه دار در قسمت گردن در این دسته قرار می گیرند. مناسب برای زمستان هستند.

بافت مردانه

۵- اورکت ها و تاپ کت ها

 مهم ترین لباس زمستانی مردانه اورکت یا تاپ کت است. اکثرا این دو مدل اشتباه گرفته می شود و حتی بعضا دیده شده که به جای همدیگر نیز استفاده می شوند. تاپ کت ها مدل های خنک تری هستند که مناسب فصل های سرد نیستند. از آنجایی که از اورکت ها نازک ترند مناسب پوشیده شدن در فصول پاییز و بهارند. ولی اورکت را باید روی کت و شلوار و یا ژاکت پوشید و مناسب هوای زمستانی است. اورکتی که انتخاب می کنید اولا باید پشمی باشد که گرمتر است ثانیا طول آن باید تا زیر زانوی شما بیاید.

اصول پوشیدن لباس زمستانی

۶- اکسسوری ها (دستکش، شال گردن، کلاه)

کلاه: یک کلاه خوب باید علاوه بر فرم دادن به صورت شما، سر شما را گرم نگاه دارد. کسانی که از کلاه استفاده نمی کنند مقدار بسیار زیادی از گرمای بدن خود را از دست می دهند. پس استفاده از آن اجباری است. وقتی تیپ رسمی می زنید به دنبال کلاه های فدورا باشید. مهم نیست که کلاهی که انتخاب می کنید تا روی گوش شما می آید یا نه، اولویت اول شما باید گرم نگاه داشتن گوش ها و سرتان باشد.

دستکش: برای تیپ های رسمی دستکش های چرمی نیاز است. مدل های چرم دستکش ها به صورت زیر هستند:

  • هر چه تعداد دوخت روی آن بیشتر باشد بهتر است. اگر تعداد دوخت ها قابل شمارش باشد آن دستکش به درد نمی خورد.
  • رنگ آن باید با اورکت و کفش شما مچ باشد.

تودوزی دستکش نیز مهم است زیرا گرمای انتقالی به دست شما را بیشتر می کند. کشمیر بهترین جنس برای تودوزی است.

شال گردن: شال گردن علاوه بر گرم کردن شما بهترین راه برای رنگ و لعاب دادن به تیپتان است. گردن شما را گرم نگاه می دارد و تیپتان را رنگی تر. برای بازدهی بیشتر حتما شال گردن را زیر اورکتتان قرار دهید. رنگ آن را با رنگ پیراهن ست کنید.

اصول لباس پوشیدن آقایان در فصول سرد

اگر در مورد لباس زمستانی مردانه سوالی دارید در بخش نظرات منتظر شماییم.

مطالب مرتبط:

1- با شلوار سفید در زمستان چی بپوشیم؟

2- مدل های لباس پاییز زمستان الیور سویینی

3- ۴ روش مناسب پوشیدن کلاه زمستانی

mobile_sticky_top ad banner


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :