کاردیگان چیست؟ فرشته نجات روزهای سرد زمستانی‌تان پیدا شد!

تابه‌حال درباره کاردیگان‌ها چیزی شنیده‌اید؟ شاید حتی نمونه‌ای از آنها به تنتان باشد یا در کمدتان آویزان اما ندانید که نامشان چیست. کاردیگان همان سوئیشرت یا اصطلاحاً ژاکت‌ است. با این تفاوت که جلوی ساختار این لباس باز است و با دکمه، زیب یا بدون‌ این‌ها طراحی و دوخته می‌شود. کاردیگان‌ها می‌توانند با طراحی‌ها و برش‌های مختلفی دوخته شوند. یقه‌های آنها متنوع و متفاوت است و در رنگ‌ها و جنس‌های گوناگونی در بازار قابل‌خرید هستند. کاردیگان انتخاب خوبی برای فصل‌های سرد و البته اوایل بهار است. در ادامه می‌خواهیم از ست‌کردن این لباس در استایل‌های مختلف برایتان بگوییم.

کاردیگان چیست

همراه با شلوار جین در استایل اسپرت

کاردیگان چیست

یکی از جذاب‌ترین استایل‌هایی که می‌توانید با کاردیگان برای خود بسازید، همراهی‌کردن آن با شلوار جین است. جین‌ها با هر رنگ و طرحی از کاردیگان متناسب هستند و شما را خوش‌تیپ می‌کنند. در تصویر بالا شاهد ست‌شدن کاردیگان بافتی به‌رنگ شیری هستید که در کنار شلواری جین بسیار زیبا و مناسب به‌نظر می‌رسد. نظرتان چیست؟

با پیراهن رسمی

کاردیگان چیست

کاردیگان‌ها در استایل‌های رسمی و غیررسمی کاربرد دارند. با انتخاب پیراهنی رسمی و یقه‌دار و پوشیدن دامن زیر کاردیگان می‌توانید تیپی رسمی و کلاسیک برای خود داشته باشید. در تصویر بالا هم شاهد ست‌کردن دامنی چهارخانه با شومیزی سفید و کاردیگانی آبی هستید. رنگ‌های این استایل به‌خوبی با هم سِت شده‌اند. وجود اکسسوری گردن‌بند هم استایل را از سادگی خارج کرده است. دستتان در انتخاب رنگ‌ها باز است. فقط یادتان باشد که بهتر است در هر استایلی نهایتاً از سه رنگ مختلف استفاده شود. وجود تعداد رنگ‌هایی بیشتر، زیبایی و انسجام استایل را مخدوش می‌کند و باعث می‌شود که کمی آشفته به‌نظر برسید. البته بعضی استایل‌ها دارای پارچه‌های رنگی‌رنگی هستند و داستانشان متفاوت است. در واقع، اگر طرح خود پارچه رنگارنگ باشد، انسجام استایل زیر سؤال نمی‌رود.

همراه با شومیز

کاردیگان چیست

شومیزهای چهارخانه همیشه از جذاب‌ترین لباس‌های دنیای مدوفشن بوده‌اند. این لباس‌ها در کنار کاردیگان‌های ساده، جلوه بسیار زیبایی پیدا می‌کنند. فرقی نمی‌کند که خانم هستید یا آقا؛ بهتر است که به‌فکر تهیه شومیزی جذاب برای خود باشید. در تصویر بالا هم شاهد استفاده از پیراهنی چهارخانه با کاردیگانی طوسی هستید. اگر قد این کاردیگان بلند باشد هم ایده خوبی خواهد بود. در واقع، می‌توانید شومیز طرحدارتان را با کاردیگان‌هایی بلند یا کوتاه بپوشید. هم شومیزهای چهارخانه از آن گزینه‌هایی هستند که امکان استفاده در استایل‌های مختلف را فراهم می‌کنند و هم کاردیگان‌ها به شما اجازه می‌دهند که تیپ‌های بسیار متنوعی داشته باشید. پس بهتر است که در اسرع وقت، یک شومیز زیبا و یک کاردیگان دلخواه را به کمد لباس‌هایتان اضافه کنید.

در استایل مونوکروم

کاردیگان چیست

اگر دوست دارید که بلندتر و کشیده‌تر جلوه کنید از استایل‌های مونوکروم غافل نشوید. منظور از چنین استایل‌هایی هم این است که بخش‌های مختلف لباستان را از یک رنگ یا یک طیف رنگی مشابه انتخاب کنید. برای لباس‌های زیر کاردیگان به‌دنبال تیپی مونوکروم باشید تا کشیده‌تر به‌نظر برسید. اگر خود کاردیگان هم به‌رنگ باقی بخش‌های استایل باشد، تیپ آراسته و منسجمی خواهید داشت. اما دستتان برای انتخاب در این مورد باز است و می‌توانید کاردیگان را از رنگی دیگر انتخاب کنید یا به‌سراغ گزینه‌ای مدل‌دار با پارچه‌ای طرحدار بروید.

با یقه اسکی

کاردیگان چیست

بعضی از کاردیگان‌ها نازک هستند و ضمن اینکه گرم و مناسبِ روزهای سرد به‌نظر می‌رسند، امکان پوشیدن لباس‌هایی ضخیم را هم به شما می‌دهند. کاردیگان‌هایی از جنس موهر چنین ویژگی دارند. با پوشیدن یقه اسکی در زیر این کاردیگان‌ها استایل جذابی برای خودتان ترتیب می‌دهید. در تصویر بالا هم یقه اسکی با کاردیگان بلندی پوشیده شده و رنگ‌ها هم از طیف روشن و خنثی هستند. چنین انتخابی برای روزهای پاییز و اوایل بهار بسیار مناسب است. شما می‌توانید به‌سراغ رنگ‌های مختلف بروید. ببینید که ترکیب چه رنگ‌هایی از یقه اسکی و کاردیگان در کنار هم زیبا می‌شود. با انتخابشان دست به طراحی استایلی جانانه و شیک بزنید.

با تیشرت یقه‌گرد

کاردیگان چیست

اگر کاردیگان طرح‌دار در کمدتان آویزان است، آن را بردارید و با یک تیشرت ساده و یقه‌گرد بپوشید. شلوار جین و کتان هم که برای باقی استایل ایده مناسبی است. این پیشنهاد هم برای خانم‌ها مناسب است و هم آقایان. اگر کاردیگان از جنس بافت است و با پوشیدن آن کمی حجیم‌تر به‌نظر می‌رسید، انتخاب تیشرتی سبک و نازک زیر آن بهترین فکر خواهد بود. در تصویر بالا هم شاهد ست‌کردن تیشرتی سفید با کاردیگانی اسپرت و ضخیم هستید. ایده این استایل هم خوب و الهام‌بخش است.

با کراوات و استایل نیمه‌رسمی

کاردیگان چیست

از کاردیگان‌ها در استایل‌های رسمی هم استفاده می‌شود. اگر جنس و مدل آنها ساده باشد، در موارد رسمی و غیررسمی قابل‌استفاده هستند. اینکه کاردیگان چه استایلی برایتان تدارک می‌بیند، تا حد زیادی وابسته به بخش‌های دیگر تیپتان است. با استفاده از کراوات و پیراهن مردانه و پوشیدن شلواری رسمی و اتوکشیده می‌توانید استایلی رسمی با کاردیگان برای خود بسازید. چنین تیپی برای حضور در محل کار یا جلسات شغلی و موقعیت‌هایی این‌چنینی گزینه خوبی است. اگر مصاحبه‌ای شغلی دارید هم بنا به موقعیت شرکت موردنظر، انتخاب این استایل پیشنهاد می‌شود.

در استایل چندلایه

کاردیگان چیست

یکی از راه‌های ترتیب‌دادن استایلی جذاب، استفاده از لایه‌پوشی است. در این تکنیک، شما چند لایه لباس را که از نظر جنس و رنگ در هماهنگی هستند، روی هم می‌پوشید. این روش هم برای استایل‌های رسمی مقدور است و هم استایل‌های نیمه‌رسمی و اسپرت. در استفاده از کاردیگان هم می‌توانید این روش را پیش بگیرید. در تصویر بالا، کاردیگانی با یقه هفت در همراهی با تی‌شرت و کتی اسپرت در استایلی نیمه‌رسمی استفاده شده است. این استایل هم راحت است و هم آراستگی کافی دارد.

 

در آخر

برای اینکه خوش‌استایل باشید، بهتر است که بدانید هر لباسی در ترکیب با چه لباس‌های دیگری به شما تیپ و ظاهر خوبی تقدیم می‌کند. کاردیگان‌ها از لباس‌های کاربردی و مناسبی هستند که هم گرمتان می‌کنند و هم امکان استفاده از آنها در تیپ‌های مختلف وجود دارد. فرقی نمی‌کند که خانم هستید یا آقا؛ در هر حال، این لباس می‌تواند با روش‌های مختلف ست شود و به شما تیپ‌های گوناگون و متفاوتی بدهد. از میان پیشنهاداتی که داشتیم، کدام روش را برای ست‌کردن کاردیگان در استایل می‌پسندید؟ یادتان باشد که وجود چنین لباسی در کمد به شما امکان داشتن تیپ‌های بسیار متنوعی می‌دهد.

نیلوفر شهدوست
نویسنده: نیلوفر شهدوست


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :