با رعایت این نکات بهترین تور عروس را انتخاب کنید

0

انتخاب تور سر عروس بعد از انتخاب لباس عروس اهمیت ویژه‌ای پیدا می‌کند. برخی بر این باور هستند که در گذشته تور سر عروس به دلیل اینکه صورت عروس را می‌پوشانده و داماد تا قبل از مراسم صورت عروس را نمی‌دیده، بر سیرت درونی افراد تاکید می‌کرده است نه صورت و جوانب مادی. در برخی از ادیان تور عروس نشانه پاکی است. انتخاب لباس عروس از مهم‌ترین تصمیماتی است که هر عروسی در آستانه ازدواج باید به آن توجه کند. یکی از اجزا مهم لباس عروس، تور آن است که برخی اهمیت لازم را در انتخاب آن ندارند و شاید بعد از دیدن عکس‌های عروسی متوجه شوند که انتخاب تور عروس هم به اندازه لباس عروس اهمیت دارد. اگر مراسم ازدواج شما هم نزدیک باشد، احتمالا به این موضوع فکر کرده‌اید که چه مدل توری را دوست دارید یا چه مدل توری به فرم صورتتان می‌آید. در این مقاله نکاتی را در مورد انتخاب تور عروس بیان می‌کنیم.

 

حتما شما هم می‌دانید که لباس عروس با تور کامل می‌شود. برخی از عروس خانم‌ها بیشتر به مدل مو اهمیت می‌دهند و تور عروس برایشان در درجه دوم اولویت قرار دارد. شاید تور عروسی را در یک مزون عروس دیده‌اید و از نظرتان فوق العاده زیبا و شیک باشد ولی اگر این تور با لباس عروس شما هماهنگی نداشته باشد، کمکی به زیبایی هرچه بیشتر شما در مهمترین روز زندگی‌تان نخواهد کرد.

انتخاب تور عروس : چند نکته مهم و اساسی برای انتخاب تور عروس

توجه به مدل و برش لباس عروس

قسمت جلوی لباس عروس گلدوزی یا سنگ دوزی دارد، یا قسمت پشت لباس عروس جزئیاتی دارد که دوست دارید بیشتر مشخص باشد؟ در این صورت باید توری انتخاب کنید که مانع مشخص شدن قسمت‌هایی از لباس عروس که شما دوست دارید نشود و یا اینکه توری انتخاب کنید که زیاد ضخیم نباشد و لباس عروس با وجود تور هم مشخص باشد.

انتخاب تور عروس : چند نکته مهم و اساسی برای انتخاب تور عروس

لباس عروس شما کار شده است یا ظریف و ساده؟

مدل لباس عروس خود را در نظر بگیرید. اگر لباس عروس شما ساده و کلاسیک است می‌توانید تورهای کار شده را انتخاب کنید. و بالعکس اگر لباس عروس شما کار شده و مدل‌دار است بهتر است تورهای ساده را انتخاب کنید.

انتخاب بلندی تور عروس 

  • تور سر عروس کوتاه، یعنی توری که بلندی قسمت جلو آن به چانه هم نمی‌رسد مناسب لباس‌ عروس پوشیده و لباس عروس با یقه بسته است.
  • تور سر عروس با بلندی ۵۰ سانت، مدلی غیر رسمی است و بیشتر برای لباس عروس‌هایی که قسمت کمر و دامن یا قسمت سینه آن کار شده باشد، مناسب هستند.
  • تور سر عروس با بلندی ۶۴ سانتی متر مناسب لباس عروس‌های پرنسسی است. بلندی این تور عروس تا آرنج است و با لباس عروس پرنسسی جلوه خاصی پیدا می‌کند.
  • تور سر عروس ۷۵ سانتی‌متری که بلندی آن تا کمر است، با بیشتر لباس عروس هایی که دنباله ندارند ست می‌شود.
  • تور سر عروس ۱۱۴ سانتی‌متری که بلندی آن تا روی زانو است، برای لباس عروس های نیمه بلند مناسب است.
  • تور سر عروس ۱۸۲ سانتی‌متری، برای لباس عروس های بلند و بدون دنباله مناسب است.
  • تور بلند ۲۲۸ سانتی‌متری برای لباس‌های عروس دنباله‌دار مناسب است، البته این مدل تور عروس دست و پاگیر است و استفاده از آن آسان نیست.

انتخاب تور عروس : چند نکته مهم و اساسی برای انتخاب تور عروس

عرض و پهنای تور عروس 

  • عرض تور عروس ۱۳۷ سانتی‌متر مناسب لباس‌های آستین بلند است. لباس‌هایی که آستین کوتاه و بندی دارند هم با این مدل تور عروس می‌توانند ست شوند.
  • عرض تور عروس ۱۸۳ سانتی‌متری مناسب لباس‌ عروس با یقه دلبری و آستین بندی است.
  • عرض تور عروس ۲۷۴ سانتی‌متری، مناسب لباس عروس دکلته است. اگر لباس عروس شما آستین گیپور و کارشده دارد بهتر است از این مدل تور عروس استفاده نکنید.

انتخاب تور عروس : چند نکته مهم و اساسی برای انتخاب تور عروس

کدام مدل تور عروس به صورت شما می‌آید؟

فرم صورت خود را بشناسید

هشت فرم اصلی صورت شامل بیضی، گرد، کشیده، قلب، لوزی (الماسی)، مربع (چهار گوش)، مستطیل و مثلث است. چهار شکل اول، نرم و منحنی هستند، درحالیکه چهار شکل آخر، زاویه‌‌دار هستند، که برای انتخاب مدل مو، تاج و تور عروس باید فرم صورت خود را بشناسید.

تور عروس برای صورت گرد

اگر صورتی گرد دارید، باید تور خود را طوری انتخاب کنید که صورتتان را کشیده‌تر نشان دهد. توری انتخاب کنید که صورت را از دو طرف بپوشاند.

تور عروس برای صورت مربعی

اگر صورت مربعی دارید لازم است توری انتخاب کنید که کمی خطوط منحنی به صورتتان اضافه کند. انواع تور بلند برای این فرم صورت مناسب است و بهتر است از تورهای کوتاه و فانتزی اجتناب کنید.

انتخاب تور عروس : چند نکته مهم و اساسی برای انتخاب تور عروس

 

تور عروس برای صورت مستطیلی

اگر صورت شما مستطیلی است، طول صورت شما بیشتر از عرض آن می‌باشد. این افراد باید به دنبال متقارن نشان دادن فرم صورت خود باشند. تورهای حجیم‌تر را انتخاب کنید تا حالت پف‌دار تور، باعث متقارن و متناسب به نظر رسیدن چهره شما گردد.

تور عروس برای صورت مربعی

اگر صورت شما مربعی است، طول و عرض صورتتان یکی بوده و نسبت به صورت گرد، زاویه بیش‌تری دارد. در این حالت، یک تور بلند نسبت به تور کوتاه گسترده، بهتر خواهد بود.

انتخاب تور عروس : چند نکته مهم و اساسی برای انتخاب تور عروس

تور عروس برای صورت کشیده

اگر صورت شما کشیده است، پیشانی و چانه بلند و دراز دارید. این ویژگی‌ها صورت را خسته نشان می‌دهند. در این فرم به دلیل کشیدگی صورت، گونه‌ها اغلب فاقد برجستگی می‌باشد. اگر شما صورتی کشیده دارید، به دنبال یک تور آبشاری با یک تاج یا کلاه پهن باشید. از انواع شنیون انباشته، دوری کنید، زیرا آن مدل مو، صورت شما را درازتر از آنچه هست نشان می‌دهد.

تور عروس برای صورت بیضی

اگرصورت شما بیضی است، عرض صورت نصف طول آن می‌باشد. این فرم صورت متعادل و متناسب است. در این حالت هر مدل مو و هر نوع توری به شما می‌آید، پس می‌توانید انواع تورها را انتخاب کنید.

تور عروس برای صورت مثلثی(قلبی)

اگر صورت شما مثلثی است، دارای برجستگی خاصی می‌باشد. این فرم صورت استخوان گونه را برجسته، فک را گرد و چانه را باریک و مشخص نشان می‌دهد. در این حالت باید توری را انتخاب کنید که فک شما را پهن‌تر نشان دهد، بنابراین به دلیل اینکه بیشتر تورها بیش از حد برای شما انباشته هستند، انتخاب موی درست شده در پشت سر بهترین گزینه است.

 

مطالب مرتبط:

۱- انتخاب لباس ساقدوش عروس

۲- نکات مهم در انتخاب کفش عروس

۳- اشتباهات رایج در انتخاب کفش عروس

۴- نکاتی که قبل از انتخاب لباس عروس دم ماهی باید بدانید

نرگس حسین زاده
نویسنده: نرگس حسین زاده


دیدگاه شما

زینب در تاریخ 29 ژانویه 2018

وای عالی بود ممنون من اسفند مراسم عروسیم هست ، میخواستم تور عروس رو انتخاب کنم خیلی این مطلب کمکم کرد.ارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :