چرا نباید مشکی بپوشیم؟

در مطالب مختلف سایت چی بپوشم از مزایای مشکی پوشیدن و تاثیر آن در جذابیت ظاهری شما گفته‌ایم و روش‌های درست پوشیدن رنگ مشکی را بیان کرده‌ایم. همیشه مشکی محبوب‌ترین رنگ برای لباس‌های مردانه و زنانه بوده است چون کمک می‌کند که لاغرتر و کشیده‌تر و جذاب‌تر به نظر برسید. اما در کنار این مزایا مشکی پوشیدن مشکلاتی هم دارد. چرا نباید مشکی بپوشیم؟

ad banner

وقتی با مادرتان به خرید می‌روید او به شما توصیه می‌کند که رنگ مشکی را برای لباستان انتخاب کنید چون هم دیرتر کثیف می‌شود، هم با همه لباس‌ها راحت ست می‌شود و هم شما را متین و موقر نشان می‌دهد. البته مادر شما در این موارد حق دارد ولی احتمالا یک نکته را در نظر نگرفته است. پوشیدن لباس مشکی باعث می‌شود سن شما بیشتر به نظر برسد، این نکته را کیت اسمیت کارشناس رنگ و موسس شرکت مد در آمریکا می‌گوید.

چرا نباید مشکی بپوشیم؟

 

مطالعه‌ای که کیت اسمیت انجام داده و در وبینار سایت خود منتشر کرده است بیان می‌کند اگر می‌خواهید جوان‌تر به نظر برسید نباید مشکی بپوشید. البته این به معنای آن نیست که برای  جوان به نظر رسیدن باید رنگ‌های روشن و زننده بپوشید بلکه کیت اسمیت معتقد است اگر مشکی رنگ غالب لباس‌های شماست و به آن عادت دارید قطعا کنار گذاشتن آن سخت است و نباید از محدوده آن چندان فاصله بگیرید.

چرا نباید مشکی بپوشیم؟

 

طبق بررسی‌های این کارشناس، رنگ مشکی خالص در مجاورت پوست‌های افراد میان سال حالتی را به وجود می‌آورد که چین و چروک‌ها و تیرگی‌ها اطراف چشم بیشتر نمایان می‌شود. اما رنگ‌هایی مثل ذغالی و خاکستری تیره و سرمه‌ای چنین حالتی را به وجود نمی‌آورند و کمک می‌کنند که جوان‌تر و شاداب‌تر به نظر برسید.

چرا نباید مشکی بپوشیم؟

 

مطالب مرتبط:

1- اصول رنگ بندی لباس ها

2- ست کردن رنگ لباس

3- رنگ هایی که بعد از برنزه کردن باید بپوشید

 

مهفام میرزایی
نویسنده: مهفام میرزایی
کارشناس ارشد طراحی صنعتی، طراح لباس، تصویرساز و نویسنده مد


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :