اشتباهات رایج در انتخاب کفش عروس

با توجه به اینکه اگر کفش عروس مناسب نباشد و پا در آن احساس راحتی نکند تمام روز عروسی تا آخر شب را در عذاب خواهید بود باید در انتخاب کفش عروس دقت لازم را داشته باشید تا بتوانید بدون ناراحتی کل عروسی‌تان را راه بروید و برقصید. در این مقاله سعی کرده ایم اشتباهات رایجی را که عروس خانم‌ها در انتخاب کفش خود انجام می‌دهند را در اختیارتان بگذاریم اما اشتباهات رایج در انتخاب کفش عروس کدام است؟
اندازه و سایز
شاید بتوان گفت مهم ترین نکته‌ای که در خرید کفش عروس باید به آن توجه کرد راحتی و سایز مناسب کفش است. اگر کفش مورد علاقه شما کمی برای پاهایتان تنگ است، به امید اینکه سایزش تغییر می‌کند یا یک شب هزار شب نمی‌شود و تحمل می‌کنم خودتان را فریب ندهید. چون تلوتلو خوردن و تاول زدن پا به خاطر تنگی کفش باعث می‌شود بهترین روز زندگیتان را از دست بدهید. پیشنهاد می‌کنیم قبل از شب جشن چند روزی از کفش‌هایتان استفاده کنید و با آن‌ها راه بروید تا به آن عادت کنید.

نکته: لازم نیست کفش عروس حتما سفید باشد. استفاده از کفش‌های روشن دیگر این نکته مثبت را دارد که از آن‌ها می‌توانید بعد از جشن هم استفاده کنید.

اشتباهات رایج در انتخاب کفش عروس
نکته: اگر هیچ‌وقت از کفش پاشنه‌دار استفاده نمی‌کنید یا آن‌ها را دوست ندارید، مجبور نیستید در روز عروسی هم از کفش پاشنه‌دار استفاده کنید. توجه کنید که در عروسی قرار نیست به شخص دیگری تبدیل شوید و باید استایل شخصیتان را حفظ کنید. اگر با صندل یا چکمه … راحت هستید پیشنهاد می‌کنیم از آن ها استفاده کنید.

سه نکته کلیدی برای انتخاب کفش عروس

  • پشت پاهایتان راحت باشد.
  • پاشنه کفش خیلی باریک و لغزنده نباشد.
  • کف کفش خیلی صاف و لغزنده نباشد.

اشتباهات رایج در انتخاب کفش عروس
نکته: اگر لباس عروس بلندی را انتخاب کرده اید احتمالا کفش‌هایتان به ندرت ممکن است دیده شود. بنابراین لازم نیست هزینه زیادی برای خرید کفش صرف کنید. بیشتر راحت بودن کفش را مد نظر بگیرید.

کفش یدکی

اگر به پوشیدن کفش پاشنه‌دار اصرار دارید و رقصیدن و راه رفتن با آن برایتان سخت است پیشنهاد می‌کنیم یک جفت کفش راحتی، برای این کار انتخاب کنید و از کفش‌های پاشنه‌دار خود برای عکس گرفتن یا ورود به جشن استفاده کنید.

پدیکور
اگر مرتب کردن ناخن و پاکسازی پوست را در خانه انجام می‌دهید، می‌تواند کافی باشد اما به هر حال اگر از صندل یا کفش‌های جلو باز استفاده می‌کنید حتما ناخن‌هایتان و پوست پا مرطوب و بدون پوست اضافه باشد.
نکته:  پاشنه کفش و بلندی لباس متناسب باشد، اگر پاشنه کفش‌تان بلند باشد لباس عروستان باید کمی بلندتر از اندازه طبیعی و اگر کفش بدون پاشنه را ترجیح می دهید، باید لباس را کوتاهتر انتخاب کنید تا زیر پا نرود.

مطالب مرتبط:

1- نکاتی برای مراقبت از کفش چرم

2- نحوه ست کردن کیف و کفش

نرگس حسین زاده
نویسنده: نرگس حسین زاده


دیدگاه شما

شیما در تاریخ 17 می 2017

سلام خیلی کمکم کرد ممنون

سمیه در تاریخ 17 می 2017

عالی بود مطالب. تمام مطالب عالینارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :