با بهترین رژیم‌های لاغری بیشتر آشنا شوید

رژیم‌های غذایی که تاکنون هر جایی خوانده بودید، به جز آن دسته که پزشک برای شما نسخه کرده است را فراموش کنید و همراه چی بپوشم شوید تا بهترین رژیم‌های لاغری را در قالب دسته‌بندی‌های مختلف بشناسید و به آن عمل کنید تا در مدت زمان کوتاه طعم کاهش وزن و سلامتی را مجددا بچشید.

 

چگونه بهترین رژیم لاغری را انتخاب کنم؟

اگر کسی بدون هیچ آگاهی برای شما نسخه‌ای با عنوان بهترین رژیم لاغری پیچیده باشد مسلماً سخت در اشتباه است چرا که هر کسی بر اساس نوع زندگی و متابولیسم بدن خود نیاز به برنامه غذایی مشخصی دارد. بنابراین ما برای شما چندین رژیم غذایی سالم متداول که بیشتر افراد از آن برای لاغری خود استفاده کرده‌اند را لیست کرده‌ایم تا شما بر اساس نوع زندگی و نیازهای روزانه خود آن را انتخاب کنید.

 

فقط بدانید که یافتن بهترین رژیم غذایی برای هر کسی بر اساس شیوه زندگی و اهدافی که برای خود معین کرده امکان‌پذیر است. علاوه بر بهترین بودن رژیم غذایی را مدت تداوم و لذتی که شما از آن می‌بردید، تعیین می‌کند. رژیم غذایی که شما به هیچ وجه با آن راحت نیستید، مسلماً بهترین رژیم غذایی برای شما نیست. اگر در میان عناوین بهترین رژیم غذایی لاغری مشاهده نکردید صبور باشید و تا آخر مقاله ما در مورد بهترین رژیم غذایی را مطالعه کنید تا در نهایت متوجه دلیل عدم وجود این عنوان در میان آن‌ها شوید.

چگونه بهترین رژیم لاغری را انتخاب کنم؟

بهترین رژیم‌های لاغری برای زندگی سالم‌تر

بهترین رژیم‌های لاغری سالم با عنوان «رژیم غذایی مغذی» نیز شناخته می‌شود. رژیم غذایی مغذی وظیفه برقراری تعادل هورمونی، جلوگیری از ورود سموم به بدن، رساندن مواد مغذی، معدنی و همچنین ویتامین‌های لازم برای بدن را دارد. این رژیم غذایی توسط محققان جوان تغذیه کشف شده است و به شما کمک می‌کند علاوه بر اینکه وزن خودتان را کاهش دهید، زندگی سالم و بدون بیماری خاص به مانند سرطان داشته باشید. اغلب مواد تشکیل دهنده این رژیم غذایی، گیاهان و ترکیبات پروتئینی ضد سرطان است.

 

 

بهترین رژیم‌های لاغری کم کربوهیدرات

رژیم‌های غذایی قدیمی کم کربوهیدراتی را که بیشترین تمرکز آن‌ها روی پروتئین‌های فراوری شده بود را فراموش کنید. چند سالی است که رژیم غذایی «کتوژنیک» در صدر رژیم‌های غذایی کم کربوهیدراتی قرار گرفته است. دوست دارید لاغر شوید و چربی‌های خودتان را آب کنید؟ پس چربی بخورید و لب به کربوهیدرات نزنید. بر اساس رژیم کتوژنیک، شما باید مقدار زیادی چربی و مقدار کافی پروتئین مصرف کنید تا بدن شما به جای استفاده از قند، چربی را برای تأمین انرژی بسوزاند. این رژیم غذایی بدون هیچ گرسنگی شدید و خوردن غذاهای نامطلوب شما را لاغر خواهد کرد.

بهترین رژیم‌های لاغری کم کربوهیدرات

 

بهترین رژیم‌های لاغری کم کالری

بهترین رژیم غذایی کم کالری، برخلاف نام خود، یک رژیم غذایی نیست و می‌تواند سبک زندگی باشد. شما باید در بهترین رژیم غذایی کم کالری، «کالری ورودی و کالری خروجی» (CICO) را متعادل کنید. کاملاً قابل درک است اگر غذای زیادتری می‌خورید باید بیشتر بدوید و ورزش کنید تا لاغر شوید. برای اینکه بدانید چقدر غذا خوردید، کافی است کالری هر یک از غذاها را حساب کنید. دست به قلم شوید یا یکی از اپلیکیشن های سلامتی را یاور خود کنید. کافی است که بر اساس غذایی که هر روز می‌خورید کالری دریافتی را اندازه بگیرید و بر اساس آن، میزان ورزش را انتخاب کنید تا در مدت زمانی که برای ورزش وقت دارید، کالری لازم را بسوزانید. از جمله ورزش‌های مفید برای سوزاندن کالری، بوکس، دویدن و دوچرخه‌سواری است.

 

 

بهترین رژیم‌های لاغری از نظر کارشناسان تغذیه

بهترین رژیم غذایی از نظر کارشناسان، رژیمی است که در آن فشارخون فرد کنترل شود (DASH). کنترل فشارخون عاملی است که ناخواسته باعث کاهش وزن و همچنین آب شدن چربی‌های دور شکم و رگ‌های خون رسان می‌شود. این رژیم غذایی نتیجه سال‌ها تحقیق و بررسی توسط کارشناسان تغذیه و پزشکان است. شما در کنار رژیم غذایی کم‌فشار، باید ورزش را نیز ادامه دهید. اغلب المان‌های تشکیل دهنده این رژیم غذایی عبارت‌اند از سبزیجات، گوشت ماهی، حبوبات، روغن‌های سالم و غذاهای بدون چربی است. پزشکان این رژیم غذایی را برای کسانی که به دنبال کاهش وزن و کنترل فشارخون هستند توصیه می‌کنند.

بهترین رژیم‌های لاغری از نظر کارشناسان تغذیه

 

بهترین رژیم‌های لاغری گیاهی

بهترین رژیم غذایی گیاهی توسط پزشک آمریکایی دنیل اورنیش (Ornish) تجویز شده است. بر اساس این رژیم غذایی شما باید میزان مصرف غذاهای چرب خودتان را به شدت کاهش دهید و به جای آن از مواد غذایی گیاهی به مانند سبزیجات، میوه‌ها، غلات و حبوبات استفاده کنید. این رژیم غذایی بر اساس رژیم غذایی معروفی که تنها اجازه مصرف سفیده تخم‌مرغ و غذاهای بدون چربی را می‌دهد، است. بر اساس رژیم غذایی گیاهی، شما فیبر کافی، ویتامین و سایر مواد مغذی مورد نیاز بدن را از گیاهان دریافت می‌کنید. تحقیقات بعدی در این مورد نشان داد که رژیم غذایی گیاهی خوب می‌تواند خطر ابتلا به بیماری قلبی و علائم بیشتر بیماری‌های مزمن را کاهش دهد.

 

 

بهترین رژیم‌های لاغری مدیترانه ای

صدرنشین بیشتر لیست‌های رژیم غذایی، که برای اکثر مردم کاملاً جا افتاده و محبوب است، تحت عنوان بهترین رژیم غذایی شناخته می‌شود. اگر شما نمی‌توانید با کشتی کروز تا مهد تولد این رژیم غذایی سفر کنید، مشکلی ندارد کافی است که از دستورالعمل زندگی مردم سالم، زیبا و مشهور همان منطقه استفاده کنید. بهترین رژیم لاغری که ما از آن صحبت می‌کنیم، رژیم غذایی مدیترانه‌ای است. رژیم غذایی مدیترانه‌ای بر پایه مصرف گوشت ماهی و سبزیجات تازه بنا شده است. افرادی در میان دوست داران و پیروان این رژیم غذایی وجود دارند که تا ۱۰۰ سال عمر کرده‌اند. علاوه بر طول عمر، اغلب این افراد روحیه‌ای شاد و زندگی سالم‌تر داشته‌اند. این در حالی است که بدون هیچ تلاشی شما در رژیم غذایی مدیترانه‌ای، شروع به لاغر شدن خواهید کرد.

بهترین رژیم‌های لاغری مدیترانه ای

 

همان‌طور که مشاهده کردید، اغلب رژیم‌های غذایی برتر ما بدون توجه به «لاغری» برنامه‌ریزی و قالب‌بندی شده‌اند. واقعیت این است که رژیم غذایی خوب علاوه بر تضمین سلامتی فرد، باعث کاهش وزن او نیز می‌شود. وزن زیاد یکی از دلایل اصلی بیماری‌های قلبی و فشارخون است. بیشتر رژیم‌های غذایی شما را از خوردن چربی زیاد منع می‌کند و در عوض با استفاده از ورزش و خوردن غذاهای چربی سوز، شما را به سمتی می‌برد که وزنتان کاهش پیدا کند. از این رو، بر اساس نوع زندگی و انرژی که لازم دارید یکی از رژیم‌های غذایی گفته شده را با علم و آگاهی بیشتر انتخاب کنید و به آن عمل نمایید.

 

مطالب مرتبط:

۱- ۵ چای لاغری که برای تناسب اندام و چربی سوزی به آن‌ها احتیاج دارید

۲- آیا قهوه سبب افزایش سوخت و ساز و کاهش وزن می‌شود؟!

۳- آشنایی با رژیم ایتالیایی، رازهای تناسب اندام ایتالیایی‌هادیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :