چربی سوزی شکم با این مواد غذایی

0

چاق بودن و سنگین وزن بودن اصلا به معنی نداشتن بدنی سالم نیست. همه ما به چربی نیاز داریم و داشتن کمی چربی در قسمت شکم برای هر فردی ضروری است. حتی کسانی که خیلی لاغر هستند هم به این چربی نیاز دارند. اما چون چربی‌ها درون بدن و دور ارگان‌های مختلف آن را پر می‌کنند ممکن است به سلامتی ما آسیب برسانند. چربی دور شکم یکی از مهم ترین معضلات بیماران دیابتی و قلبی است.  در این مقاله ۱۰ نوع غذای مختلف را برای ذائقه‌های مختلف معرفی می‌کنیم که موجب افزایش چربی سوزی شکم می‌شوند. با ما همراه باشید.

خیلی از انسان ها به دلیل فعال نبودن و نداشتن فعالیت فیزیکی مناسب و در مقابل دریافت کالری بالا به داشتن چربی بالا مبتلا می‌شوند. تغذیه مناسب تغذیه‌ای است که در آن از مواد غنی غذایی استفاده شود و همینجا به شما می‌گوییم که هیچ رژیم جادویی خاصی در جهان وجود ندارد که بتواند شما را لاغر کند. برای چربی سوزی شکم بیشتر باید خودتان تلاش کنید. دانش این کار را کسب کنید و به آن عمل کنید.

۱- آرد جو

آرد جو غنی از فیبر است و تحقیقات نشان می‌دهد که مصرف ۱۰ گرم فیبر حل شده می‌تواند چربی سوزی شکم شما را بیشتر کند.

۲- ماهی

ماهی حاوی اسیدهای چرب امگا ۳ است. کسانی که امگا ۳ در بدنشان کمتر یافت می‌شود معمولا مشکل در خوابیدن در شب را دارند که همین موجب داشتن سبک زندگی ناسالم و افزایش چربی بدن است.

۳- روغن زیتون

روغن زیتون نوعی چربی ترکیبی است. این ماده به تنظیم کلسترول و وزن شما کمک می کند.

۴- تخم مرغ

بهترین ماده غذایی برای کاهش وزن تخم مرغ است. تخم مرغ حاوی ویتامین B12 است که بدن شما برای چربی سوزی نیاز دارد.

چربی سوزی شکم با این مواد غذایی

۵- لوبیا و حبوبات

برای کم کردن وزن شما باید غذاهای حاوی پروتئین و فیبر مصرف کنید که در آن‌ها پروتئین و فیبر کم باشد. ضمنا انرژی تولیدی حبوبات زیاد است.

۶- سبزیجات

سبزیجات پر از مواد معدنی و املاح هستند و درون آن‌ها پر از فیبر و غذاهای پر از پروتئین است.

چربی سوزی شکم با این مواد غذایی

۷- مغزها

درست است که شما نباید از کربوهیدرات زیادی استفاده کنید ولی مغزهای خام مقدار متعادلی از این کربوهیدرات‌ها را درون خود دارند.

۸- لبنیات

لبنیات کم چرب و ماست‌ها کلسیم بالایی دارند. کلسیم از شکل گیری چربی‌ها جلوگیری می‌کند و حتی بعضا موجب شکسته شدن چربی‌ها نیز می‌شود.

چربی سوزی شکم با این مواد غذایی

۹- آووکادو

آووکادو حاوی چربی‌های محلول و فیبر است (تحقیقات نشان می‌دهد که مصرف ۱۰ گرم فیبر حل شده می‌تواند چربی سوزی شکم شما را بیشتر کند و جالب است بدانید که با مصرف آووکادو می‌توانید ۱۱ تا ۱۷ گرم فیبر وارد بدن خود بکنید). برای رفع گرسنگی شکم شما نیز گزینه بسیار مناسبی هستند.

۱۰- سیب و شکلات تلخ

برای میان وعده‌هایتان به شما سیب و شکلات تلخ را پیشنهاد می‌کنیم. هر دوی آن‌ها مقوی هستند و برای رفع گرسنگی نیز مناسبند. و همچنین باعث چربی سوزی شکم می‌شوند.

مطالب مرتبط:

۱- چگونه سریع چربی بسوزانیم؟

۲- آب کردن چربی های شکم بدون ورزش

۳- چگونه در عرض ۱۲ هفته سیکس پک بسازیم؟

محمد رضا اهوارکی
نویسنده: محمد رضا اهوارکی
چند وقتی است که در حوزه ی استایل به طور جدی فعالیت می کنم و مطالبی رو که در ارتباط با آخرین مد روز برایم جالب باشد در سایت " چی بپوشم " قرار می دهم. مهندس مخابرات هستم و برنامه نویسی iOS نیز انجام می دهم.


دیدگاه شما

مجله مد در تاریخ 16 آوریل 2017

اتفاقا چاقی رابطه ی مستقیم با کمبود ویتامین و عدم توازن هورمونی دارد.ارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :