محمد رضا اهوارکی در
0

رژیم غذایی مناسب حین ایروبیک برای کاهش وزن

رژیم غذایی مناسب حین ایروبیک برای کاهش وزن

وقتی بحث کم کردن وزن از طریق کاردیو می شود رژیم غذایی ای که انتخاب می کنید مهم است. اگر واقعا می خواهید وزن کم کنید برنامه ی روزانه ی کاردیو شما تنها قسمتی از کار است و به یک رژیم غذایی مناسب هم نیاز دارید زیرا که برای کم کردن وزن شما باید بیشتر از کالری ای که می سوزانید کالری وارد بدنتان کنید و این چرخه ی انرژی در تمرینات فیتنس است. با کارشناسان چی بپوشم برای دانستن این رژیم همراه باشید.

بنابراین اگر رژیم شما درست نباشد در واقع نیمی از مسیر را اشتباه رفته اید. گرسنه نگه داشتن شکم تان به تنهایی دردی را دوا نمی کند و در مقابل انگیزه ی خودتان را هم از دست می دهید و نامیدیتان بیشتر می شود. این رژیم غذایی مناسب برای شما حین تمرینات ایروبیک است که بیشتر تمرینات شما را روح تازه ای می بخشد و انگیزه ی شما را بیشتر می کند:

سیستم بدنتان را دچار شوک نکنید

اوایل تمرینات تان شاید درباره ی کاهش وزنتان خیلی هیجان زده شوید پس تصمیم می گیرید که دست از خوردن بردارید و به دنبال نتیجه های خیلی بهتر در زمان کوتاه می گردید. ولی این بهانه ی خوبی برای بدن شما نیست. این کار دقیقا نتیجه ی عکس می دهد و بدن شما که انتظار تغییر ناگهانی را ندارد دجار کاهش متابولیسم شده و کالری سوزانده شده ی نهایی شما کمتر خواهد بود و نتیجتا شما تغییرات زیادی در ظاهر و وزنتان مشاهده نخواهید کرد.

بنابراین جلوگیری از گرسنه بودن بدن برای کاهش وزن ضروریست. بهترین راهنما برای داشتن این وضعیت داشتن ۴ – ۵ وعده ی کوتاه روزانه است. با اینکار شما چندبار متابولیسم بدنتان را راه اندازی مجدد می کنید و کالری سوزانده شده ی شما بالا می رود. به علاوه اینکه هر ۳ الی  ۴ ساعت غذا خوردن انرژی شما را هر لحظه کامل می کند و بدن شما را برای تمرینات بعدی آماده تر.

ترویج عادت های درست غذایی

 ترویج این عادت راهی برای نگه داشتن لاغری شماست. این اصول غذا خوردن جهانی هستند و هرکسی از آن ها نتیجه می گیرد. اگر تازه شروع کرده اید  از رژیم های غذایی تازه و غنی به جای فست فود استفاده کنید. از اینکه ترکیب سبزیجات، میوه ها و حبوبات را در رژیمشان داشته باشند مطمئن شوید. ۲ الی ۳ ساعت قبل تمرین غذا بخورند و سریعا یک بار بعد تمرین برای پر کردن انرژی.

به علاوه آب بدنتان را تنظیم کنید. قبل و بعد از تمرین حتما آب کافی بخورید و در غیر اینصورت از خشکی بدن که مشکلاتی در سلامتی تان ایجاد می کند رنج خواهید برد.

و در نهایت این کاملترین برنامه نیست. کاملترین برنامه جدی ترین برنامه است و این یعنی به خودتان قول بدهید که لاغر شوید و برای آن تلاش جدی کنید.

مطالب مرتبط:

۱- ۳ تمرینی که برای آب کردن شکم نباید انجام دهید

۲- مدل ها در وعده ی صبحانه چه می خورند؟

۳- ۴ نکته برای ساختن ماهیچه ی خالص در بدن

mobile_sticky_top ad banner


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :