محمد رضا اهوارکی در
0

خواص ویتامین C برای پوست چیست؟

خواص ویتامین C برای پوست چیست؟

اگر این مطلب را می خوانید به این معنی است که تا کنون درک کرده اید که چقدر ویتامین C برای شما مفید است.شاید فقط تا به حال راجع به آن صحبت کرده اید و یا شاید حتی سرم پوستی را امتحان کرده اید که خیلی با پوست شما سازگار بوده است. در هر صورت شما فواید این ویتامین را برای بدن و پوستتان درک کرده اید.

اما چه نوع فایده ای ؟ کارشناسان چی بپوشم برای شما لیستی از بهترین فواید ویتامین ث  را آماده کرده اند. با ما همراه باشید.

دفاع از پوست در مقابل رادیکال ها

ویتامین C نوعی آنتی اکسیدان است، که این خیلی خوب است. برای داشتن دانش علمی درباره ی آن ویتامین ث می تواند الکترون ها را با هدف خنثی کردن رادیکال های آزاد در پوست که معمولا بعد از فشار اکسیدی که همان نور خورشید است به وجود می آید تولید کند. پس با وجود اینکه ویتامین ث  نمی تواند از پوست مثل یک SPF مراقبت کند ولی لااقل آسیب را به حداقل می رساند.

تسریع تولید کلاژن ها

خبر بسیار جالب ما این است که ویتامین C یکی از فاکتورهای پایداری و ساخت مولکول های کلاژن هاست، این به این معنی است که این ویتامین یکی از مواد ضد پیری در مغازه ها خواهد بود. برخی تحقیقات نشان می دهد که ویتامین C همچنین می تواند کیفیت کلاژن ها را هم ارتقا دهد. بنابراین با اینکه کلاژن های موضعی به تنهایی کاری برای پوست انجام نمی دهند ویتامین C ای که از سرم ها مصرف می کنید نقش مهمتری را ایفا می کند.

کاهش نقاط  قهوه ای

ویتامین C قابلیت این را دارد که به پوست امکان درمان خود به خود را می دهد و بنابراین بهترین انتخاب شما برای کاهش نقاط قهوه ای و قرمز پوست است. به علاوه اینکه این ویتامین ضد التهاب است و حتی پوست شما را در آینده ای نزدیک می تواند تنظیم رنگ نماید! شما قبلا می دانستید که می توان با این ویتامین از ضررهای وارد به پوست جلوگیری کرد ولی حالا از خاصیت های بهتر آن هم مطلع شدید.

خواص ویتامین C برای پوست چیست؟

قبل از اینکه به بهترین قسمت این مقاله برسیم باید این نکته را بگوییم که ویتامین C خیلی ساده به نظر می رسد ولی چند نوع از این ویتامین هستند که باید از آن ها آگاه  بود. اسید اکروبیک ریاج ترین آن هاست که اگر از جنبه ی پوستی به آن نگاه کنیم سریعترین جذب کننده است و وقتی که به صورت موضعی به پوست مالیده شود قدرت زیادی دارد. منیزیم اسکوربیل فسفات یا همان MAP نوع دیگری ویتامین C است که در صورت جمع شدن در یک قسمت بسیار موثر است. و نوع دیگری از ویتامین C با نام Ester-C که از طریق کلسیم اسکوربات به دست می آید. این یکی حرف های زیادی برای گفتن دارد. اگر به دنبال ویتامین ث خوبی هستید به دنبال اسکوربیک اسید باشید. واقعا جواب می دهد.

بدون پرداختن به نوع ویتامین ث  انتخابی هر نوع از آن ها اگر در معرض هوا قرار بگیرد از حالت پایدار خارج می شود. قسمتی که راجع به فشار اکسیدی صحبت کردیم را یادتان است؟ این قسمت از دست دادن آن الکترون هاست. همه ی این ها را گفتیم که متذکر شویم که همیشه حواستان به پکیج های ویتامین C تان باش. بطری های کوچک بخرید و قبل از فاسد شدن از آن ها استفاده کنید. همچنین سعی کنید قوطی های شیشه ای یا پلاستیکی باشند که از ورود هوا جلوگیری می کنند.

این موارد دارویی در صورت وجود در فروشگاه ها پیشنهاد می شوند، می توانید با مراجعه به سایت های مربوطه از محتوای آن ها مطلع شوید :
Kiehl’s Powerful-Strength Line-Reducing Concentrate

Drunk Elephant C-Firma Day Serum

Skinceuticals C E Ferulic

Paula’s Choice Resist C15 Super Booster

مطالب مرتبط :

1- 5 خاصیت آلورا برای زیبایی پوست

2- 9 گام برای داشتن پوستی ایده آل بدون آرایش

3- 7 روش برای جلوگیری از خشکی پوست در زمستاندیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :