۹ گام برای داشتن پوستی ایده آل بدون آرایش

خیلی از خانم ها دوست دارند آرایش روتین صبح ها را فراموش کرده و به جای آن روز خود را با چهره ی شاداب آغاز کنند اما از اینکه خوب بنظر نرسند واهمه دارند.  شاید این مشکل شما هم باشد.  لوازم آرایشتان را کنار بگذارید و با مقاله ۹ گام برای داشتن پوستی ایده آل بدون آرایش همراه باشید تا کارشناسان چی بپوشم شما را راهنمایی کنند. 

۱- در روز ۲ بار صورت خود را بشوئید 

aid144156-728px-Look-Good-Without-Makeup-Step-1-Version-2

این کار کلید اصلی خوب بنظر آمدن است ابتدا یک شوینده مخصوص صورت متناسب با پوستتان انتخاب کنید و در روز ۲ بار صورتتان را بشوئید (یکبار شب و یکبار در طول روز) .تاثیر فوق العاده ی آن را در چند هفته ی بعد مشاهده خواهید کرد.

۲- از کرم مرطوب کننده استفاده کنید

aid144156-728px-Look-Good-Without-Makeup-Step-2-Version-2

در هر نوبت پس از شست و شوی صورت کرم مرطوب کننده فراموش نشود . یک کرم مرطوب کننده انتخاب کنید و هر روز بعد از شستن صورت از آن استفاده کنید . یک کرم مرطوب کننده ی غنی تر هم برای استفاده در شب لازم خواهید داشت .

۳- در هفته یکبار پوست خود را لایه برداری کنید

aid144156-728px-Look-Good-Without-Makeup-Step-3-Version-2

لایه برداری، سلول های مرده را از سطح پوستتان پاک می کند . این کار کمک زیادی به سلامت پوست شما می کند . یک شوینده ی صورت با خاصیت لایه برداری انتخاب کنید و هنگاهی که پوستتان تمیز و بدون آرایش است از آن استفاده کنید حتی می توانید برای شفاف تر شدن پوستتان هر ۲ یا ۳ روز یکبار هم صورت خود را با آن بشوئید.

۴ – از تونر(toner) استفاده کنید

Look-Good-Without-Makeup-Step-4-Version-2

تونر یکی از پایه های مراقبت از پوست است که معمولا نادیده گرفته می شود . اما هنگامی که بکار گرفته می شود تاثیر فوق العاده ای روی پوست شما دارد . تونر علاوه بر مزیت های زیادی که دارد باعث بازسازی پوست شده و PH آن را به تعادل می رساند.

۵- همیشه آرایش خود را پاک کنید

aid144156-900px-Look-Good-Without-Makeup-Step-5-Version-2

اگرچه این مطلب درمورد زیبایی بدون آرایش است اما این شانس را دارید که گاهی اوقات سری به لوازم آرایش خود بزنید . اما یادتان باشد که قبل از خواب حتما آرایش خود را پاک کرده و با صورتی تمیز و بدون آرایش به خواب بروید . ماندن آرایش روی پوستتان باعث بسته شدن منافذ پوست و به وجود آمدن آکنه خواهند شد.

۶- از جوش هایتان مراقبت کنید

aid144156-900px-Look-Good-Without-Makeup-Step-6-Version-2

جوش یکی از علل اصلی ای است که باعث می شود خانم ها به سراغ آرایش بروند قطعا اگر شما جوشی نداشته باشید خیلی راحت تر می توانید بدون آرایش منزل را ترک کنید . برای رفع این معضل می توانید از شوینده های آنتی باکتریال استفاده کرده و یا در صورت لزوم به پزشک مراجعه کنید .

۷- همیشه از کرم ضد آفتاب استفاده کنید

aid144156-900px-Look-Good-Without-Makeup-Step-7-Version-2

شما باید هر روز از کرم ضد آفتاب استفاده کنید حتی در روز های سرد .همانطورکه اشعه های خورشید باعث پیری پوست می شود ،روز های ابری و برفی هم می تواند مشکل ساز باشد و به پوست شما آسیب وارد کند پس هیچگاه بدون کرم ضد آفتاب بیرون نروید !

۸- از لمس کردن بی مورد صورتتان دست بردارید

Look-Good-Without-Makeup-Step-8

یکی از عادت هایی که شاید اکثر مردم داشته باشند لمس کردن بیهوده ی صورت است . لمس پیشانی، گونه ها و سایر اعضای صورت باعث جمع شدن روغن و باکتری ها روی پوست وچرب شدن و جوش زدن می شود.

۹- خواب کافی و نوشیدن آب فراموش نشود

aid144156-900px-Look-Good-Without-Makeup-Step-9

برای داشتن پوستی سالم حداقل ۸ ساعت خواب و نوشیدن ۵ الی ۸ لیوان آب در شبانه روز لازم است . خواب این فرصت را به پوست می دهد تا خود را بازسازی و ترمیم کرده و همچنین حلقه های سیاه دور چشم را نیز بهبود ببخشد . همچنین نوشیدن آب باعث اکسیژن رسانی به پوست و شفافیت و تنظیم سوخت و ساز های آن می شود.

مطالب مرتبط:

۱- ۷ روش جلوگیری از خشکی پوست در زمستان

۲- ماسک موز راهی برای داشتن پوستی زیبا

۳- ۷ ماده غذایی که جوش صورت را تشدید می کنند

۴- کدام مدل ناخن برای من مناسب است؟

chadmin
نویسنده: chadmin


دیدگاه شما

mohammadreza در تاریخ 10 فوریه 2016

mamnon az postaye hamishe khubetun.

سمیرا در تاریخ 13 فوریه 2016

بدون شک میگم که شما بهترین هستید. من هر روز بهتون سر میزنم. واقعا زحمت می کشید، فقط لطفا در صورتی امکانش هست مطالب بیشتر بذارید.

استاد مد و لباس در تاریخ 13 فوریه 2016

ممنونم سمیرا جان، وب سایت چی بپوشم در حال تغییراتی است که انشالا در آینده نزدیک هم کمیت و هم کیفیت رو افزایش خواهیم داد.ارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :