پوشاک بانوان کیف و کفش

داستان کتانی استن اسمیت آدیداس

داستان کتانی استن اسمیت آدیداس
نوشته شده توسط مهفام

کتانی‌های برندهای معروف تاریخچه ای جالب‌تر از چیزی که اکثر مردم فکر می‌کنند دارند. حتما برای یک بار هم که شده اسم کتانی اسن اسمیت را شنیده اید ولی آیا از پیشینه طولانی آن مطلع هستید؟ آدیداس اعلام کرده تاکنون بیش از ۴۰ میلیون جفت از این مدل کتانی‌های “تنیس” خود را فروخته است. داستان کتانی استن اسمیت آدیداس در ادامه بخوانید.

داستان کتانی استن اسمیت آدیداس

با اینکه در آغاز کار استن اسمیت یک کتانی تنیس بود، ولی طراحی‌اش از کفش‌های کتانی معمولی الهام گرفته بود. کتانی استن اسمیت اولین بار در سال ۱۹۶۳ تولید شد. این کفش  کتانی کلاسیک ایده هورست داسلر پسر آدولف داسلر، موسس برند آدیداس بود. استن اسمیت اورجینال جنسی از چرم سفید رنگ داشت و سه ردیف پانچ در لایه‌های کناری آن طراحی شده بود.

در ابتدا کفش‌های کتانی آدیداس به نام رابرت هاییت تنیسور حرفه‌ای فرانسوی نامگذاری شده بود. زمانی که رابرت هاییت با دنیای حرفه ای تنیس خداحافظی کرد، آدیداس به این نتیجه رسید که به یک قهرمان دیگر برای برند خود نیاز دارد و با یک  قهرمان دیگر تنیس به نام استن اسمیت توافق کردند.

کتانی استن اسمیت آدیداس معمولا با چرم سفید طراحی می‌شود و بندهای سفید دارد و برخلاف طرح‌های دیگر کفش‌های آدیداس که سه خط کناری دارند این کفش ها منافذ ریزی دارد که تنفس پذیری کفش را بالا می‌برد. معمولا تصویر استن اسمیت هم روی زبانه این کفش حک می‌شود. با اینکه طراحی این اسنیکر بسیار ساده و مینیمال است ولی جزو پرفروش ترین مدل کفش های آدیداس است. در اولین مدل این کفش از رنگ‌های سفید و سبز استفاده شده بود ولی در حال این کفش‌ها در رنگ‌های متنوعی تولید می‌شوند.

کفش‌های استن اسمیت با لباس‌های زمستانی هم به خوبی ست می‌شوند. آیا شما هم با ما هم نظر هستید که این کتانی‌ها با پالتوهای زمستانی ترکیب بسیار متفاوت و جذابی ایجاد می‌کنند؟

کتانی استن اسمیت آدیداس

کتانی استن اسمیت آدیداس

 

ست کردن کفش‌های ورزشی و دامن همیشه کار سختی بوده ولی اسنیکرهای استن اسمیت از این قاعده مستثنی است.

 

کتانی استن اسمیت آدیداس

کتانی استن اسمیت آدیداس

مطالب مرتبط:

۱- خانم‌ها چطور در محیط کار کفش کتانی بپوشید؟

۲- راه و رسم پوشیدن کتانی کانورس

۳- اشتباهات رایج در نگهداری از کتانی‌ها

درباره نویسنده

مهفام

دیدگاهتان را بنویسید

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.