اشتباهات رایج در نگهداری از کتانی ها

اگر از علاقمندان به کتانی باشید حتما می دانید که نگه داشتن یک کتانی برای مدت طولانی بعد از با کیفیت بودن آن به خودتان بستگی دارد و این شما هستید که در بهتر و تمیز تر ماندن آن تاثیر گذار خواهید بود. عده ای در این امر زیاده روی می کنند و اشتباهاتی را مرتکب می شوند که عامل از بین رفتن جنس کتانی ها می شود و سپس از کمپانی سازنده کتانی گله مند هستند. پس اشتباهاتی که در این مقاله ذکر می شوند را تکرار نکنید و منتظر نتیجه بهتر باشید.

۱- شما از ترکیب آب و لکه بر استفاده نمی کنید

راه حل: فرقی نمی کند که کفش شما نوبوک باشد یا چرم جیر در هر صورت ترکیب آب و لکه بر بهترین ترکیب برای تمیز کردن کفشتان خواهد بود. البته اسپری های حاوی آب و مواد تمیز کننده مخصوص این کار هم وجود دارد که ممکن است به کارتان بیاید. البته اگر چرم کفش شما از آن دسته چرم های باکیفیت است لازم نیست وقتتان را صرف از بین بردن لکه ها کنید و باید مواظب خش هایی که روی کفش می افتند باشید.

اشتباهات رایج در نگهداری از کتانی ها

۲-شما مرتبا کتانی هایتان را تمیز نمی کنید

راه حل: هفته ای یکبار یا به محض لکه دار شدن کفشتان باید آن را تمیز کنید. ماندن لکه ها روی کفش شما و نفوذ در آن می تواند در پاک کردن آن ها دردسر ساز شود. پیشنهاد چی بپوشم به شما مراقبت روزانه و تمیز کردن روزمره کتانی های دلبندتان است.

اشتباهات رایج در نگهداری از کتانی ها

۳- شما از بند کتانی ها به خوبی مراقبت نمی کنید 

راه حل: با اینکه ما دقت نمی کنیم ولی بند کفش ها هم از مواردی هستند که جرم می گیرند و کثیف می شوند و البته زیاد هم کثیف می شوند و همین می تواند عاملی برای کثیف شدن کفش شما و حتی زبانه زیر بند ها نیز باشد. پس باید همانقدر که به تمیزی خود کفش اهمیت می دهید بند آن را نیز به صورت روزانه تمیز کنید. کافیست آن ها را باز کنید و در محلول آب و مواد شوینده به خوبی بشویید و روی طناب پهن کنید تا خشک شوند.

اشتباهات رایج در نگهداری از کتانی ها

۴- آن ها را به صورت فشرده زیر قفسه کفش ها نگاه می دارید

راه حل: اگر از آن دسته عاشقان کتانی هستید که چندین جفت کتانی در منزل دارید و قرار دادن هرکدام از آن ها در جعبه خودشان واقعا جاگیر است پیشنهاد می کنیم آن ها را در کمدی قرار دهید ولی در غیر این صورت بهتر است برای نگهداری آن ها در جعبه مخصوص خودشان قرار دهید. روی هم قرار گرفتن یا کشیده شدن کفش های می تواند عامل بروز چروک و پارگی در آن ها شود. جالب تر اینکه گرد و خاک در چروک ها و لبه های ایجاد شده هم نفوذ می کند و موجب کثیف تر شدن و تخریب سریعتر کتانی شما می شود. قرار دادن کتانی ها در جعبه مخصوص خودشان شما را از این تهدید مصون می دارد.

اشتباهات رایج در نگهداری از کتانی ها

۵- از قالب کفش استفاده نمی کنید

راه حل: شاید فکر کنید قالب کفش مخصوص کفش های رسمی است ولی اینطور نیست. برای کتانی ها هم شما نیاز به استفاده از آن ها دارید. هزینه ای که برای خرید آن صرف می کنید متناسب با هزینه ایست که برای کتانی‌تان صرف کرده اید. قالب های پلاستیکی می توانند جنس های چرمی را کشیده و همیشه ثابت و راسخ نگاه دارند. قالب های ساخته شده از چوب هم همین خاصیت را دارند به علاوه اینکه قابلیت از بین بردن بو و رطوبت درون کفش را نیز دارند.

اشتباهات رایج در نگهداری از کتانی ها

مطالب مرتبط:

۱- وقتی کتا‌نی با کت و شلوار مناسب نیست

۲- چگونه کتا‌نی های قدیمی را تمیز کنیم؟

۳- چگونه کتا‌نی ساق بلند بپوشیم؟

۴- تاریخچه برند ونس به همراه ۳۰ مدل کتانی ونس

محمد رضا اهوارکی
نویسنده: محمد رضا اهوارکی
چند وقتی است که در حوزه ی استایل به طور جدی فعالیت می کنم و مطالبی رو که در ارتباط با آخرین مد روز برایم جالب باشد در سایت " چی بپوشم " قرار می دهم. مهندس مخابرات هستم و برنامه نویسی iOS نیز انجام می دهم.


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :