چگونه یک لباس زنانه خوش دوخت داشته باشم؟

بهترین ویژگی‌ای که یک ست لباس کامل می‌تواند داشته باشد این است که لباسی درخور و مناسب موقعیتی که در آن هستیم باشد. خیلی از ما این جمله را زیاد شنیده‌ایم : “آدم خوشتیپ هر لباسی بهش میاد”.  ولی این تفکر کاملا اشتباه است و واقعیت این است که افراد خوش لباس، لباس‌هایی مناسب و درخور انتخاب می‌کنند. اما انتخاب یک خیاط خوب که می‌تواند از یک تکه پارچه معمولی، یک لباس شگفت انگیز خلق کند هم بی تاثیر نخواهد بود. نوع لباسی که می‌پوشید در اعتماد به نفس شما تاثیر زیادی خواهد داشت، از این رو برای انتخاب یک لباس مناسب باید توجه کافی را داشته باشید. چگونه یک لباس زنانه خوش دوخت داشته باشم؟ با چی بپوشم همراه باشید و این مطلب را تا انتها بخوانید.

 

پیدا کردن یک خیاط قابل اعتماد

برای اینکه دوخت لباس مورد علاقه خود را به یک خیاط بسپارید، لازم است به او و کار خوبش اعتماد داشته باشید. برای پیدا کردن یک خیاط خوب، قبل از متعهد شدن به یک خیاط، می‌توانید از توصیه‌ها و تجربه دوستان و آشنایان خود کمک بگیرید. سعی کنید قبل از اینکه کار دوخت لباس خود را به کسی بسپارید، نمونه‌هایی از لباس‌هایی که قبلا دوخته است را بینید تا بتوانید راحت‌تر اعتماد کنید.

راهنمای دوخت لباس دخترانه توسط خیاط

مدل لباس خود را انتخاب کنید

قبل از اینکه به خیاطی مراجعه کنید، در مورد لباسی که در نظر دارید تصمیم بگیرید. تمام جزئیات، از مدل کمر، حاشیه‌های توری، یقه و … را انتخاب کنید. مطمئن باشید برای داشتن لباسی زیبا، در چند دقیقه نمی‌توانید برای آن تصمیم بگیرید، پس از روزها قبل در مورد لباس مورد نظر خود فکر کنید.

بدانید چه انتظاری دارید

قبل از هر چیز، هنگام رفتن به خیاطی، زمانی را برای پرو لباس تعیین کنید تا بتوانید ایرادهای طرح اولیه را تغییر دهید. چیزی که از لباس خود در ذهن دارید را با خیاط در میان بگذارید و از نظر ایشان هم استفاده کنید. البته اگر خیاط خوب و معتمدی را انتخاب کنید، احتمالا قیمت بالایی را برای دوخت لباس باید پرداخت کنید، ولی ارزشش را دارد. یک لباس خوب می‌تواند مثل یک سرمایه گذاری باشد و بارها مورد استفاده قرار بگیرد.

هر لباسی را نگه ندارید

هر لباسی که در کمد شما وجود دارد، مناسب شما نیست. از لباس‌هایی که قدیمی شده اند و دیگر قابل استفاده نیست صرف نظر کنید و آن‌ها را دور بیاندازید. از خرید هر قطعه کم کیفیت و ارزان قیمتی که بیش از حد مرسوم و تکراری است بپرهیزید. البته قطعاتی مثل انواع شلوار کلاسیک، کت و شلوار شیک، بلوز و لباس‌های مجلسی ارزش سرمایه گذاری دارند و می‌توانید برای خرید آن‌ها پول بیش‌تری را هزینه کنید.

چگونه یک لباس زنانه خوش دوخت داشته باشم؟

زمان کافی برای انتخاب مدل لباس

یک لباس زنانه خوش دوخت و عالی با عجله دوخته نمی‌شود. زمان لازم را برای دوخت لباس به خیاط بدهید. حتما از قبل این مدت را بسنجید و از خیاط خود مدت زمان تحویل را بپرسید تا دچار عجله نشوید و لباستان به طور عالی دوخته شود.

کفش‌های خود را فراموش نکنید

هنگامی که برای پرو لباس، به خیاطی مراجعه می‌کنید، کفشی را که احتمال می‌دهید همراه آن بپوشید با خود ببرید، مخصوصا اگر از کفش پاشنه‌دار استفاده می‌کنید.

یک روش ساده برای کوتاه کردن شلوار جین

ابتدا شلوار خود را بپوشید و مقداری که باید کوتاه شود را اندازه بگیرید. سپس از همان قسمت لبه شلوار را تا کنید. نصف مقدار اندازه‌گیری شده را با قیچی برش بزنید و بقیه را از پشت شلوار کوک بزنید. از این روش برای کوتاه کردن هر نوع شلواری می‌توان استفاده کرد.

مطالب مرتبط:

۱- چندین مدل لباس مجلسی برای خانم‌های شیک پوش

۲- اکسسوری مناسب برای لباس مجلسی پلنگی

۳- راهنمای ترکیب رنگ لباس مجلسی

نرگس حسین زاده
نویسنده: نرگس حسین زاده


دیدگاه شما

زهره در تاریخ 23 سپتامبر 2017

چی بپوشمارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :