این پارچه‌ها برای پوست شما مضر است

لباس‌ها در تماس دائمی با بدن و پوست ما قرار دارند و اگر الیاف پارچه‌های لباس برای پوست زیان آور باشد در طولانی مدت آسیب جبران ناپذیری به پوست بدن وارد خواهد آمد. پس ضروری است که پارچه‌های مضر برای پوست را بشناسیم و لباس‌ها را از جنس‌هایی انتخاب کنیم که آسیب کمتری به پوست می‌رسانند. این پارچه‌ها برای پوست شما مضر است!

ad banner

بامبو

پارچه‌هایی که از الیاف بامبو تهیه می‌شوند ظاهر صاف و نرمی دارند اما الیاف بامبو زیر و خشن هستند و برای نرم کردن آن‌ها از مواد شیمیایی سمی استفاده می‌شود که می‌تواند برای پوست شما مضر و خطرناک باشد.

پشم

کسانی که پوست حساسی دارند حتما تجربه خارش پوست در تماس با پشم را داشته‌اند. مطالعات نشان داده است پوشیدن لباس پشمی می‌تواند اگزما را تشدید کند.

این پارچه‌ها برای پوست شما مضر است

 

الیاف مصنوعی

اکثریت قریب به اتفاق الیافی که از مواد شیمیایی و نفتی تهیه می‌شوند برای پوست بدن زیان آورند. اکریلیک، پلی استر، نایلون و الیاف نفتی دیگر در فرآیند تولید خود با مواد شیمیایی خطرناکی در تماس هستند و این مواد می‌تواند به پوست بدن آسیب برساند.

این پارچه‌ها برای پوست شما مضر است

 

پارچه‌های ضد چروک

همه پارچه‌های الیاف طبیعی یا مصنوعی که طی فرآیندهایی به پارچه ضد چروک تبدیل شده‌اند برای پوست خطرناکند چون در این فرآیند‌ها از فرمالدهید استفاده می‌شود که ماده‌ای سمی است و برای محیط زیست هم زیان آور است.

مناسب‌ترین پارچه‌ها برای پوست

طبق برهان خلف می‌توان گفت که بقیه پارچه‌ها آسیب کمی به پوست بدن وارد می‌کنند اما در این میان پنبه به خصوص پنبه ارگانیک که در ساخت آن از مواد شیمیایی استفاده نشده است، پشم مرینو، پشم کشمیر، ابریشم، آلپکا و لینن بهترین انتخاب برای پوست‌های حساس و آسیب پذیر هستند.

 

مطالب مرتبط:

۱- کدام پارچه ها دوستدار طبیعتند؟

۲- فرآیند تولید پارچه چگونه است؟

۳- کدام جنس پارچه را انتخاب کنم؟

۴- راهنمای خرید و آشنایی با انواع پارچه ترگال

مهفام میرزایی
نویسنده: مهفام میرزایی
کارشناس ارشد طراحی صنعتی، طراح لباس، تصویرساز و نویسنده مد


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :