راهنمای خرید و آشنایی با انواع پارچه ترگال

همه ما می‌دانیم که خرید هر گونه پارچه برای هر مدل لباس مهم‌ترین و اصولی‌ترین انتخاب ما خواهد بود و کیفیت پارچه و لباس بسیار اهمیت دارد. اگر در این زمینه آگاهی یا تخصص نداشته باشید پولتان را به همراه وقت با ارزشتان هدر می‌دهید. پارچه ترگال پارچه پرمصرفی به شما می‌آید. برخی از موارد استفاده این پارچه در تولید لباس کار، ملحفه، لباس بیمارستانی، پوشاک فرم مدارس و .. می‌باشد. ویژگی‌های این پارچه باعث شده است از این پارچه در دوخت مانتو هم استفاده شود. چی بپوشم در این مقاله قصد دارد اطلاعات لازم را جهت شناخت و خرید پارچه ترگال با کیفیت را به شما ارائه بدهد. 

ad banner

شناخت پارچه ترگال

پارچه ترگال (Tergal) دارای انواع مختلفی است و هر کدام مشخصات ویژه خود را دارد. مقاومت و استحکام بافت این پارچه یکی از ویژگی‌هایی است که باعث شده این پارچه برای دوخت لباس مدرسه لباس کار و انواع مانتو کاربرد داشته باشد. لباس‌هایی که با پارچه ترگال دوخته می‌شوند، به راحتی چروک نخواهند شد و این یکی از مشخصات ممتاز پارچه‌های ترگال برای لباس محل کار می‌باشد. معمولا پارچه‌های ترگال در دو نوع ساده و کجراه تولید می‌شوند و به علت قیمت بسیار مناسب این نوع پارچه در دوخت مانتو، لباس مدرسه و اداری کاربرد داشته باشد. ثبات رنگ، تراکم مناسب و استقامت بالا از خصوصیات یک پارچه ترگال خوب است. معمولا موارد استفاده این پارچه ایجاب می‌کند که ثبات رنگ آن در برابر شستشو، ضدعفونی کردن و غیره بالا باشد. همچنین استقامت بالا در برابر سایش و کشش در این پارچه، آن را برای کارهای پرتحرک مناسب می‌سازد. این پارچه از لحاظ اقتصادی به صرفه و ارزان‌تر بوده و در صورت شناخت منابع اصلی تولید و فروش، می‌توان تولیداتی با قیمت مناسب داشت.
 راهنمای خرید و آشنایی با انواع پارچه ترگال

پارچه ترگال برای لباس محل کار

پارچه‌ کجراه، دارای ضخامت و استقامت بالاتری نسبت به ترگال ساده‌ است که معمولا در صنایع پوشاک کار کاربرد زیادی دارد. نوع پنبه‌ای پارچه کجراه به دلیل خصوصیاتی که دارد بهترین گزینه برای تولید لباس کار می‌باشد. پارچه لباس کار در مشاغل پر خطر، پرسنل در خطر انواع آسیب باید یک  پارچه سبک باشد که تا حدی از وقوع خطرات احتمالی بکاهد. انواع پارچه کتان و کج راه پنبه‌ای، بهترین و مقرون به صرفه‌ترین انتخاب برای دوخت انواع یونیفرم است. این نوع پارچه برای لباس کارى با درصد مختلفی از الیاف پلی استر پنبه یا ویسکوز و پنبه تهیه می‌گردد. لازم است بدانید مقدار کتان یا همان پنبه بیشتر در بافت پارچه، تبادل حرارتی لباس را راحت‌تر می‌کند و مرغوبیت پارچه را بالا می‌برد. کجراه پنبه‌ای به پارچه نسوز نیز شهرت دارد که با توجه به درصد پنبه به کار رفته در بافت آن می‌تواند به در موارد مختلفی به مصرف برسد.

پارچه ترگال و لباس فرم مدارس

ترگال پارچه مناسبی برای دوخت مانتوهای رنگی، فرم اداری، لباس کارگران، منسوجات بیمارستانی و …می‌باشد. تنوع در رنگ، مقاومت بالا و قیمت مناسب، این پارچه را برای تولید لباس فرم مدارس مناسب ساخته است.

اگر به دنبال لیست بهترین برندهای کارخانه تولید پارچه ترگال در ایران برای داشتن انتخابی درست هستید، پارچه های ترگال، کجراه، فاستونی، پیراهنی و …، در گروه پر مصرف ترین منسوجات قرار دارند که با تیراژ بالایی تولید و در بازارهای سراسر ایران عرضه می شوند. منسوجات بافته شده در شهر اصفهان، یزد و کاشان، از نظر کیفیت و قیمت از اعتبار بالایی در میان مشتریان و تولیدکنندگان پوشاک برخوردار است.

آشنایی با پارچه ترگال و راهنمای خرید

 

مطالب مرتبط:

۱- کدام پارچه ها دوستدار طبیعتند؟

۲- فرآیند تولید پارچه چگونه است؟

۳- کدام جنس پارچه را انتخاب کنم؟

نرگس حسین زاده
نویسنده: نرگس حسین زاده


دیدگاه شما

عایشه در تاریخ 05 مارس 2019

ترگال فوق العاده است ولی مردم این کشور قدرشو نمیداونن….اصلا هر چی خوب و عالیه پیش اونها بی ارزشهارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :