chadmin در
0

اتفاقاتی که بعد از مانیکور کردن ناخن بوجود می آید

اتفاقاتی که بعد از مانیکور کردن ناخن بوجود می آید

ناخن های پولیش شده و آراسته بسیار زیبا هستند اما اگر دلتان برای ناخن های طبیعی تان تنگ شده و یا اگر می خواهید  در هزینه های خود صرفه جویی کرده و مدتی به ناخن هایتان استراحت  دهید با  کارشناسان چی بپوشم همراه باشید تا بدانید در این مدت چه اتفاقاتی برای ناخن تان رخ می دهد.

۱- ناخن های شما قوی تر می شود

پولیش ماده ی سفید رنگی است که به تنهایی بی ضرر می باشد اما پاک کننده ی پولیش، پاک کننده ای قوی است که باعث مرگ ناخن شما و پوست های اطراف آن می شود. و البته شما نمی توانید بدون پاک کردن پولیش قدیمی ناخن تان را مانیکور کنید و انجام دادن این کار بصورت مداوم نیز باعث ضعیف شدن ناخن می گردد.

۲- ناخن های شما شفاف تر می گردد

همانطور که قهوه باعث زرد شدن دندان ها می شود، پولیش نیز ناخن را زرد می کند و شفافیت آن را از بین می برد. اگر مداوم ناخن هایتان را مانیکور می کنید بهتر است مدتی به آن ها استراحت دهید تا به رنگ طبیعی سابق خود بازگردند.

اتفاقاتی که بعد از مانیکور کردن ناخن بوجود می آید

۳- ناخن هایتان نرم تر می شود

ناخن دارای لایه هایی از کراتین می باشد و وقتی شما از پاک کننده ی پولیش استفاده می کنید لایه های نرم ناخن را هم همراه با پولیش از سطح ناخن می کنید و این کار باعث می شود که علاوه بر زرد شدن ناخن ها لطافت آن ها نیز از بین برود.

۴- ناخن های شما نیاز به آبرسانی خواهند داشت 

بدون پولیش در واقع لایه ی محافظ سابق برای ناخن وجود نخواهد داشت و ناخن شدیدا آسیب پذیر می شود و باید با آبرسانی، آنها را تقویت کنید. بهتر است بعد از متوقف کردن مانیکور ناخن تان از روغن های تقویت کننده ی ناخن دو بار در طول روز استفاده کنید.

اتفاقاتی که بعد از مانیکور کردن ناخن بوجود می آید

۵- احتمال مریض شدنتان کاهش می یابد

اگر وسایل مربوط به پولیش و مانیکور ناخن به اندازه ی کافی در مایع های ضد عفونی کننده خیسانده نشوند، باکتری ها در آن رشد کرده و احتمالا تمام افراد در سالن نیز از آن ها استفاده خواهند کرد. پس اگر شما از آن ها استفاده نکنید احتمال مریض شدن تان کاهش می یابد.

مطالب مرتبط:

۱- ۹ راه برای داشتن ناخن های محکم و زیبا

۲- ۱۰ علت شکنندگی ناخن

۳- معرفی و توضیح مدل های مختلف ناخن برای شما

۴- باورهای اشتباه و نادرست در مورد استفاده از کرم‌ ضد آفتاب

mobile_sticky_top ad banner


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :