chadmin در
0

۹ راه برای داشتن ناخن های محکم و زیبا

۹ راه برای داشتن ناخن های محکم و زیبا

از ضعف ناخن هایتان شکایت دارید؟ آیا اندکی که بلند می شوند، می شکنند؟ بهتر است به جای شکایت کردن این نکات را برای محافظت ناخن های خود مد نظر داشته باشید. در این مقاله با ۹ راه برای داشتن ناخن های محکم و زیبا اشاره خواهیم نمود.

single_content ad banner

9 راه برای داشتن ناخن های محکم و زیبا

۱- از ناخن گیر تیز استفاده کنید

ناخن گیرهای کند باعث می‌شوند تا ناخن شما تحت فشار ناخن گیر ترک بخورد. بهتر است آن را به صورت مستطیل ببرید. و سپس گوشه‌های آن‌ها را کمی گرد کنید تا دوام بیشتری داشته باشند.

۲- دستانتان را بیش از حد خیس نگاه ندارید

بعد از حمام یا شنا سعی کنید انگشتان‌تان خود را خشک کنید، رطوبت به جا مانده بر روی ناخن‌ها خطر ابتلا به بیماری‌های قارچی را افزایش می‌دهد.

۳- از ناخن‌هایتان سو استفاده نکنید

بهتر است به جای اینکه آن‌ها را بر روی هر سطحی بکشید، با آن‌ها در زنید یا از آن‌ها به عنوان پیچ گوشتی استفاده کنید کمی مراقبشان باشید.

۴- ناخن‌ها را نجوید و پوست اطرافشان را نکنید

پوست اطراف ناخن به منزله تخت خواب برای ناخن‌ها است، کندن پوست بیش از اندازه سبب می‌شود تا جایگاه ناخن آسیب ببینند و احتمال ابتلا به بیماری‌های قارچی افزایش یابد.

۵- زمان انجام کارهای خانه از دستکش استفاده کنید

از شست و شوی ظرف ها تا تمیز کردن سرویس‌های بهداشتی، همه و همه قاتلان ناخن‌های شما محسوب می‌شوند. مواد شوینده قوی اصلا رابطه خوبی با ناخن‌های شما ندارند. البته آلودگی هم باعث کاهش دوام ناخن‌ها می شود. برای اینکه ناخن‌هایتان را از شر بلایا در امان نگه دارید، بهتر است دستکش بپوشید.

kezapolas

۶- ناخن‌های خود را چرب کنید

این تنها پوست نیست که از خشکی بیش از حد می‌رنجد. ناخن‌های شما نیز به رطوبت و چربی نیازمندند. سعی کنید آن‌ها را با روغن کرچک که حاوی ویتانین E است چرب نمایید. روغن زیتون نیز می‌تواند برای دوام آن‌ها مفید باشد.

۷- شیر و تخم مرغ آب پز بخورید

کلسیم و روی را می‌توان به عنوان عناصر حیات بخش ناخن‌ها برشمرد، اضافه کردن تخم مرغ و شیر به وعده‌های روزانه می‌تواند از شکستن ناخن‌ها و پیدایش لکه‌های سفید بر روی آن‌ها جلوگیری کند.

۸- ناخن‌ها خود را لاک بزنید

یک لایه نازک از لاک بر روی ناخن‌ها می‌تواند به استحکام آن ها کمک کند، ولی به خاطر داشته باشید که لاک را بیشتر از یک هفته بر روی ناخن‌هایتان قرار ندهید. بهتر است که بعد از ۷ روز آن‌ها را پاک کرده و به ناخن هایتان چند روز استراحت بدهید و بعد از آن دوباره لاک جدید بزنید.

۹- از مصرف استون خودداری کنید

استون به سبب ساختار ملکولی‌اش، باعث خشکی ناخن‌ها و پوست اطراف آن‌ها می‌شود. بهتر است از محلول‌هایی که بر پایه استاتیت هستند برای پاک کردن لاک ناخن استفاده کنید.

مطالب مرتبط:

۱- کدام رنگ لاک را انتخاب کنم؟

۲- ۱۰علت شکنندگی ناخن‌ها

۳- ۹ راه برای داشتن ناخن های محکم و زیبا

۴- راز داشتن چشمانی شگفت‌انگیز با استفاده از اکستنشن مژه

mobile_sticky_top ad banner


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :